JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


ČLÁNKY
 

Příznivci Jarka Nohavici zaplnili kluby ve Stodolní
MF DNES - 16. 9. 2006

Je čtvrtek večer, pár minut před osmou. Lidé se tlačí pod malým pódiem v klubu E99. Za chvíli zde svoji Stodolní Tour 2006 zahájí písničkář Jaromír Nohavica.
Vchází pod světlem kamer. Dva členové doprovodu mu protlačují cestu davem. „Já jsem Jarek a toto je moje DVD Doma,“ říká Nohavica. „Jóó!“ odpovídá publikum. Fotoaparáty blýskají. Ke křtu si písničkář pozve jednu z přítomných dívek - zástupkyni všech žen v Ostravě. Potom vytáhne plechovku: „Křtím toto DVD prachem z Karoliny.“
Když mu Petr Šiška z pořádající agentury Petarda Production podá proutím opletenou láhev, oznámí: „Tohle, moji milí, je voda z Ostravice.“ A DVD symbolicky polije. „A toto je, Zuzano, tvoje.“ Dívce, která mu s křtem pomáhala, daruje DVD zdarma. Obdobný rituál proběhne ten večer ještě patnáctkrát. Po něm vždy Jaromír Nohavica vezme heligonku a zahraje píseň. Asi nejčastěji lidé během večera uslyší skladbu Ostravo.

V každém z klubů se písničkář zdrží zhruba patnáct minut. Při odchodu se zdraví s lidmi, podepisuje DVD, je velmi srdečný. Zpočátku má časovou rezervu, v klubu Boomerang vystoupí o pět minut dříve, než pořadatelé předpokládali. Návštěvy dalších klubů už ale téměř přesně odpovídají původnímu plánu - v devět hodin je v Sherlock's Pubu, ve 21.15 v Bernie's Irish Pubu, kde zahraje píseň V jednym dumku na Zarubku. Někteří fanoušci obcházejí kluby s písničkářem.
„Až na několik menších improvizací se tour, myslím, povedla,“ hodnotí o půlnoci před kavárnou Černá hvězda Radek Bubeníček z agentury Petarda Production. V pozadí zpívá Nohavica poslední píseň - skladbu Anděl strážný.


Držte mi pěsti, říkal Nohavica
MF DNES - 16. 9. 2006

Své DVD Doma pokřtil známý písničkář v sedmnácti klubech ve Stodolní ulici prachem z Karoliny a vodou z Ostravice

Ostrava - Jaromír Nohavica byl během křtu svého prvního DVD ve čtvrtek večer v ostravské Stodolní ulici naprosto bezprostřední.
Zdravil se se svými příznivci, podepisoval se, v obklopení lidí prošel během čtyř hodin sedmnácti zdejšími kluby.
DVD Doma křtil prachem z Karoliny a vodou z Ostravice.
„Držte mi pěsti, abych byl ještě za čtyři hodiny svěží,“ říkal při první zastávce, ve dvacet hodin na pódiu klubu E99. Když ve 22.45 vystoupil v klubu Support, oznámil lidem: „Musíte mi prominout, že můj hlas je trochu slabší. Je to tím, že jsem dnes už ve dvanáctém klubu.“
Svou výbornou pěveckou a hráčskou kondici však Nohavica potvrzoval v každém dalším podniku. V Dublin Irish Pubu v jedenáct hodin večer publikum rozezpíval směsí hospodských písní, o tři čtvrtě hodiny později zahrál v Mexicaně -poté, co se zdejší hosté ztišili - svou píseň Milionář a za všeobecného nadšení i skladbu Fotbal.
Časový harmonogram Stodolní Tour dodržel téměř na minutu přesně. O půlnoci vystoupil v kavárně Černá hvězda. Zde již nekřtil. Zazpíval písně Ostravo - tu od něj slyšeli účastníci tour asi nejčastěji - skladbu Co bylo, to bylo a na závěr již bez heligongového doprovodu píseň Anděl strážný - stejnou skladbu, která zazněla i na konci červnového koncertu v ostravské hale Karolina.
 

(mar)
Zdroj:
Regionální mutace MLADÁ FRONTA DNES - severni Morava a Slezsko


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů
rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu