JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


ON-LINE DISKUZE
 

JAROMÍR NOHAVICA  ON-LINE
NOHAVICA.CZ - pondělí 13. 11. 2006 od 13:00 do 23:12

 
OTÁZKA: 08:17 Hanis:
Dobrý den Jarku.Máte za sebou náročný koncertní rok,vydal jste DVD.Co plánujete na příští rok?Děkuji

ODPOVĚĎ: 13:02
Tak a jdem na to. Všechny Vás zdravím z podzimní Ostravy, z podkroví, od svého počítače, kam mi chodí Vaše otázky, od klávesnice, na kterou budu vyťukávat odpovědi. Předem Vás chci uklidnit, že i když bych do 15. hodiny nestihl odpovědět na všechny Vaše dotazy, zkusím si najít co nejdříve čas ( možná už dnes v noci, případně zítra dopoledne), abych jako obvykle odpověděl na vše. Takže čaj po levici, Mozartova symfonie g-moll a když mi prominete případné překlepy, jdu na to. Hanisi, po náročném roku mám naplánováno nicnedělání.
 
OTÁZKA: 08:08 Petra:
Přeji pěkný den. Nechtěl byste namluvit Deník Ostravaka? Váš hlas se krásně poslouchá a Vy jste ten náš pravý a nejlepší Ostravak. Děkujeme, že Vy a Vaše písničky jste!

ODPOVĚĎ: 13:03
Já osobně si na to netroufám, má ostravština není pravá ořechová. Dovedu si představit např. Dalibora Zárubu, ale úplně nejvíce by se mi líbil Pavel Dobeš.
 
OTÁZKA: 12:41 Míša:
Dobrý den, pane Jarku, ráda bych se Vás zeptala, zda litujete chyb, kterých jste se v životě dopustil, nebo zda věříte tomu, že každý omyl, chyba, vlastně cokoliv posune člověka někam dál a pokud si ji uvědomí, učiní jej lepším, tedy není čeho litovat... Přeji stovky dalších stejně skvělých koncertů jako bylo 5 letošních, které jsem navštívila, a spoustu skvělých lidí všude kolem Vás

ODPOVĚĎ: 13:06
Lituji. A snažím se, abych je napravil a odčinil. Vím ale také, že jen chybami se učíme být lepšími.
 
OTÁZKA: 11:51 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, velice mne těší, že jste se opět rozhodl být nějký ten den on-line. Rád bych se zeptal, jestli pro Vás byly Vaše začátky coby písničkáře těžké? Já si přinejmenším nedovedu představit tu finanční nejistotu, jestli by mne to v budoucím životě uživilo a tak...

ODPOVĚĎ: 13:09
Petře, já jsem jako písničkář začínal ve 14 letech a nikdy jsem v dimenzích finančních jistot a nejistot neuvažoval. Mne to bavilo a baví a mám velké štěstí, že mne a mé nejbližší můj koníček teď i dobře živí. Byly časy různé... To je pravda. Ale dělal bych písničky dál, i kdybych zůstal knihovníkem nebo čímkoliv jiným. Nevím proč, ale tomu se u mně jaksi nedá zabránit :-)
 
OTÁZKA: 13:09 Nique:
Dobry den, Jarku. Chci se zeptat - planujete jeste nekdy spolupraci s Cechomory... Myslim, ze by to dost lidi radi uvitalo. A dale bych se chtela zeptat - opravdu se Vam ve dvaceti plnily vsechna tajna prani na pockani anebo rovnou hned? Jinak taky moc diky za Vas a Vase pisnicky a preju pekny den...

ODPOVĚĎ: 13:13
Na všechna svá velká muzikantská setkání (ať už s Pepíkem Streichlem, Karlem Plíhalem, Čechomorem, Radkem Pobořilem nebo jinými ) velice rád vzpomínám a vím, že díky jim jsem se posunul snad i trošku muzikantsky dál. Se všema se vídávám, s nikým z nich nejsme rozhádáni na život a na smrt, možné je proto všechno. Třeba Rok ďábla po 10 letech ? ( Jak by tam ale Zelenka vmontoval zpátky vybuchlého Plíhala, to teda nevím. Nemáte nápad ?) - Tajná přání ve dvaceti byla nevinná a týkala se hlavně bab.
 
OTÁZKA: 13:12 Tomáš Mlčák:
Dobrý den pane Nohavica,prosím vás mohl byste mi poslat píseň KOZEL ve Formátu MP3 předem moc děkuju a přeji vám pěkný den. Uživatel Tomáš Mlčák.

ODPOVĚĎ: 13:15
Tomáši, nepošlu. Sežeňte si sám, lenochu. Lítá to po kyberprostoru a dělá to mé mé.
 
OTÁZKA: 13:14 Markéta:
Pane Nohavico, smím se zeptat, zda vás přitahují vaše posluchačky? Zda vás občas napadne, že byste s některou rád zašel na kafe? Co pro vás vlastně dělá ženu přitažlivou?

ODPOVĚĎ: 13:17
Na mé koncerty chodí samé nádherné ženy, vedle nich krásní chlapi, prostě intelektuální výkvět republiky. Těžko můžu zajít na kafe s posluchačkou, kterou si po koncertě odváží domů ten její bogyguard, sponzor i taxíkář. Jak říkávám: Já na koncertě řeknu A, a na Vás, chlapi, je doma to B. - Markéto, žena může být přitažlivá na desítky způsobů. Třeba i jménem.
 
OTÁZKA: 13:13 janka:
Dobré odpoledne Jarku, touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za Váš prázdninový koncert z Hradce nad Moravicí. Za krásné písničky i za to, že jste jaký jste. Kdy nás potěšíte novým Cd?

ODPOVĚĎ: 13:18
Když se podívám do zrcadla a zeptám se toho člověka,kterého znám nejlíp ze všech a vím, jak to u něho v hlavě a v srdci chodí, tak myslím, že přespříští rok.
 
OTÁZKA: 13:11 Mirka:
Krásné odpoledne, Jarku! Jak se máte? Čaj voní, hudba hraje a Vy sedíte u počítače... :) Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte v úmyslu zřídit na svých stránkách nějakou průběžnou knihu vzkazů a dotazů, na které byste odpovídal průběžně. Je mi jasné, že zpočátku by to byl asi nápor (všichni by to museli vyzkoušet), ale po nějakém čase by to mohlo být docela klidné a příjemné zpestření... Co Vy na to? Z Plzně zdraví Mirka

ODPOVĚĎ: 13:21
Mirko, krása i prokletí takovýchto internetových knih vzkazů a dotazů ,chatů, diskusí apod. je jejich anonymita a tím častá agresivita a ...Myslím,že víte o čem mluvím. Neuvažuji proto o tom. Raději jednou za čas takto splknem o věcech , co vás zajímají, jako teď.
 
OTÁZKA: 08:03 Pajka:
Zdravím, Jarku. Mám tři otázečky: 1.Zajímalo by mě, jestli Vás něco překvapilo, ať už mile nebo nemile při koncertě v Karolině, při natáčení DVD? Třeba Vás něco zaskočilo, něco proběhlo jinak než jste myslel…prostě jestli tam byl moment, se kterým jste nepočítal. 2. Také bych se ráda zeptala, co bylo impulsem , který Vás přivedl na tu skvělou myšlenku vytvořit díky webu trvalý „telemost“ mezi Jarkem a jeho milými fanoušky? Spolupodílíte se s mistrem Tomášem na jeho podobě nebo má zcela volnou ruku? 3. Nepřemýšlíte v souvislosti s plánovaným turné Praha podzim 2007 o nějakém překvápku? Minule to byla Pražská pálená… Vím, je to daleko a Vy nesmíte ani naznačovat, ale navnaďte nás… A ještě jednu majinkatou otázečku. Je možné se od Vás při koncertech dočkat písně Osud? Je krááásná. Ostatně jako všechny… Děkuji za odpovědi.

ODPOVĚĎ: 13:27
Pajko : 1. Karolina bylo jedno velké zaskočení. Z těch menších nečekaností bych vypíchl obrovskou fyzickou náročnost, energii, která sálala z lidí a to, že jsem to přežil. - 2. Jistě víte, že navazujeme s Tomášem na skvělou práci jeho předchůdce Ondry Fialy.To on založil mé neoficiální stránky a tímto bych mu za to chtěl na dálku poděkovat. Tomáš má víceméně volnou ruku, já jsem jeho partnerem a dodavatelem \"matroše.\" Já jsem hrozny vína, on je lis. - 3. Nevím o žádném turné Praha podzim 2007. Ale chci své stránky příští rok zaplnit spoustou materiálů, které vydobudu z opravdu bohatého archivu, který mám dole ve sklepě a do kterého jsem ještě nehrábl. - Osud Vám brzy zahraju.
 
OTÁZKA: 13:27 Jiří:
Jarku,děkuji za Váš web. Je to velmi zdařilý počin.Připojujete se na síť i na cestách? Přes WiFi či telefon s Bluetooth a GPRS? Máte notebook či PDA? Máte ICQ? Jaký nick a number? :)

ODPOVĚĎ: 13:30
Vozím si notebook. WIFI bývá zatím jen na málokterých hotelích. ( Občas se podaří \"nabourat\" do cizích sítí,ale to nikomu neprozrazujte). Jinak samozřejmě přes mobil GPRS, teď zkouším nějaké nové modemy,ale když má člověk doma rychlost 10 Mb za sekundu, to potom se Vám na cestách nezavděčí nikdo, že ? ICQ mám, je to skvělá komunikační linie, jistě se nebudete zlobit, že si nick i number nechám pro sebe.
 
OTÁZKA: 13:28 Petr Kočí:
Tak můj třetí a poslední dotaz, jelikož za chvíli musím sprintovat na přednášku: Odkud plyne nejvíce peněz naše živobytí? Nebo ne, tuto otázku přehlédněte, ale má úzkou spojitost s tím, že (je to krásné a moc Vám za to děkuji, ale) nechápu, proč jste si dal tolik práce s nahráním Pražské pálené a následně jste z ní udělal všeobecně šiřitelné album, které si může stáhnout kdokoliv. Vždyť kdybyste ji vydal jako regulérní CD, věřím tomu, že by měla dost vysokou prodejnost... A ještě drobnost, je mi smutno a cítím s Vámi, že jistá nejmenovaná strana použila právě Pražskou pálenou do své propagační kampaně, je to nechutné a podlé...

ODPOVĚĎ: 13:35
Všechny peníze, které mám, jsem dostal od Vás, svých posluchačů. Dobrovolně. Za to, že jsem Vám zpíval a hrál. Pražská pálená byl dáreček pro Vás. Copak za dárky se platí ? A to že KSČM na své předvolební CD dali mou Pražskou pálenou ? Vždyť to je legrační a svědčí to o nich - komunisté si sami sobě nadělili k poslechu mé písně jako Halelujá, Hvězda, Ranní hygiena, Staré dobré časy. To byste nevymyslel, kdybyste byl sebechytřejším volebním šéfem konkurečních stran.:-)
 
OTÁZKA: 08:00 Petr:
Přeji dobrý den, jak vzpomínáte na svou práci na lince pluhových ostří?

ODPOVĚĎ: 13:37
Petře, s úctou. Protože to nebyla žádná sranda. Když jsem po šichtě odpoledne zalehl a byl rád, že si ještě mohu chvíli odpočinout, abych pak ráno zase naběhl do vagónu vyhazovat 5000 pluhových ostří a po každých 5 dělat křídou čárku na stěnu vagónu, abych měl hlavu prázdnou jak sud... S úctou a vědomím, že každá práce chce svoje.
 
OTÁZKA: 08:16 jana:
Pane Jarku-videla jsem Vas videoklip s Janou Kirschner na Ocku.Pisnicka je moc pekna, ale proc mate v klipu tak smutne oci-znam Vas se slunickem a jiskrou v ocich, i kdyz texty nekterych pisni nebyvaji moc optimisticke :))jana

ODPOVĚĎ: 13:39
Vy jste už ten klip viděla ? Já ještě ne ! - A jinak - copak nevíte, že chlapi mají po \"tom\" smutné oči ? Neboť zeslábnou jak Samson, když mu Dalila ustřihla vlasy. A propriety si dosaďte sama.
 
OTÁZKA: 08:20 Štěpánka:
Dobré ráno Mistře, Chtěla bych položit moře otázek, ale položím jen jednu. Jak se staví muž jako Vy k drbům, či klepům? Nechá se vtáhnout do tobogánu smyšlených událostí i s ostatními účinkujícími, nebo se zasměje a všechna jména, která měla nějakou souvislost s drbem, pak vymaže z paměti i diáře?? Děkuji za pokud možno upřímnou odpověď a přeji Ti Mistře krásný den:-) Štěpánka

ODPOVĚĎ: 13:42
Štěpánko, drby zabolí, ale co s nima naděláte. Chcete běhat od rohu k rohu a na Kuřím rynku křičet: lidi neblázněte, tak to není...!? Musí se s tím žít dál. A mnohé se vymaže samo. Respektive přemaže novým. :-))
 
OTÁZKA: 13:33 Mirka:
Asi máte pravdu, že by se v takové knize "ozývali" i zlí a nepřejícní, takže se musíme spokojit s tímhle.. :) Kdysi jsem na nějaké nahrávce rozhovoru slyšela, že máte jezevčíka. Platí to ještě? Díky za odpověď a přeju krásný zbytek roku, klidné Vánoce, bouřlivého Silvestra a co nejpříjemnější rok 2007. A nezapomeňte, že i tady "na Západě" (Čech) máte spoustu fanoušků, kteří Vám drží palce a těší se na každý nový počin.. M.

ODPOVĚĎ: 13:44
Mirko, od roku 1991 jsme měli Tinu, to byl můj talisman, teď co nám loni zemřela, jsme si pořídili Binu a to je pokračovatel talismanské tradice. Kdo jednou má psa, má ho už pořád.
 
OTÁZKA: 12:06 :
Berete stopařky?

ODPOVĚĎ: 13:44
Neberu.
 
OTÁZKA: 08:23 Míša:
Dobrý den, Jarku! Už máte dokončenou písničku "Za hotelovou zdí"? :o)

ODPOVĚĎ: 13:45
Těším se,až si udělám čas a vytáhnu z mejlové složky všechny Vaše nápady na dokončení. To bude počteníčko, jak pro mne, tak hlavně pro Vás. Tomáši - webmastere, už vymýšlej rubriku a způsob, jak se vyrovnáme s těmi desítkami konců Hotelové zdi.
 
OTÁZKA: 08:06 Honza:
Zdravím Vás Jarku.Děkuji za fajn koncerty v Ostravě a Hradci nad Moravicí.Zaujala mně písnička Český fousek.Učím se hrát na kytaru,mohl by jste mi napsat akordy této písničky.Moc děkuji

ODPOVĚĎ: 13:46
Honzo, omlouvám se, je to těžké takto po netu. Zkus to ale z DVD, koukej mi na prsty, snad se ti to podaří.
 
OTÁZKA: 08:09 Luboš Kratochvíl:
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli neuvažujete nebo v lepším případě už nepřipravujete nějaké společné dílo s Radůzou. Myslím si, že by z toho mohla být podobná pecka jako Vy a Čechomor. Díky za odpověď, přeju hodně štěstí ve všem. Luboš Kratochvíl

ODPOVĚĎ: 13:47
Radůzu moc rád poslouchám, dělá to moc dobře. Nevím, jestli se někdy potkáme na společném díle, ale i kdyby ne, má můj obdiv.
 
OTÁZKA: 08:10 Micahel Jermář:
(chtěl jsem to odeslat jako mail,ale odepisuje webmaster:-) ) Dobrý den Jarku, jmenuji se Michal,je mi 14let a jsem z Prahy. Už skoro rok hraju jako Vy na kytaru,...ale nebudem to rozebírat,jste lepší:-) Chtěl jsem se Vás zeptat,jetli jste byl samoukem nebo jestli Vás někdo učil.-Myslím že to taky máte na Vašem forumu, jak tam odpovídáte nám zvědavým obyčejní lidem,ale nemohl sem to tam najít:-)) No nic,..hrozně Vás obdivuje celá naše rodina->příjdu ze školy,udělam si úkoly a první co potom udělám že si zapnu počítač,..pustím jednu z těch mnoha Nohaviců co tu mám a vydržim u toho až do večera:-)Ani nevim kdy jsem byl naposledy venku!! Důvod proč píšu tenhle mail je jednodchý: Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte v plánu nový ¨komplet¨ vaseho repertuáru ->(nevim jak se to píše:-) ),tedy písní.. V tom co mám doma jsou ted´ už ¨jen některé¨,..máte jich tolik,....kam na to chodíte?!To si řeknete TED´ něco napíšu a druhý den to někde hrajete.....?:-)) Prostě jestli neplánujete nové písně,respektivně nový ten komplet... No,..už se mi zavíraj víčka,takže už by to asi chtělo končit.. Nejsem si totiž vůůůůbec jistý jestli to jste zrovna VY,kdo to bude číst..ale myslim že Vás znám na tolik abych si uvědomil že jsou to Vaše maily a nikoho by jste k nim nepustil:-))Něco jako Vaše kytara...jo a jsme u toho,....jakou by jste doporučil značku tý kytary?? Budu mít ted´ 11.11. narozky tak abych měl náký fajn dárek,....i když nejlepší by byl mail od Vás:-)) Takže se měj KRÁSNĚ,...a doufám že na ten mail brzy odepíšete:-)) ¨Zatim¨,..... Váš Michael Jermář:-)

ODPOVĚĎ: 13:51
Michaeli, vezmu to rychle než usneš - jsem samouk - doporučuju kromě akordů taky třeba Carulli Carcassi Kytarová škola - na značku kytary nehleď - já hrál na taková pádla, že se dodnes znalci při pohledu na archivní záznamy chytají za hlavu - komplet zpěvník vyšel teď - a příště si pamatuj, že míň je někdy víc -ty MICAHELI :-)
 
OTÁZKA: 08:11 Jirka:
Preji dobry den, Jarku. Mam dotaz stran Vaseho DVD. Tusim, ze zde na webu je video z nataceni Vaseho doprovodneho komentare na toto DVD a zaroven tusim, ze na vlastnim DVD zadny Vas komentar neni. Pokud je me tuseni spravne, ptam se proc tomu tak je, ze tam neni? Jinak preji vse dobre.

ODPOVĚĎ: 13:52
Můj komentář si pustíte z úvodní strany DVD, kde je pod volbou typu ZVUKU také možnost spuštění KOMENTÁŘE.
 
OTÁZKA: 08:30 magda:
Ahoj, Jardo, co nám chystáš do Polska, když tady budeš koncem listopadu (mimochodem - doufám, že se mi ozveš :)

ODPOVĚĎ: 13:53
Magdo, co bych tak mohl pro Polsko nového připravit ? Potrénuju mazurku...zatančíme spolu ? Na pódiu.
 
OTÁZKA: 08:34 Josef:
Jarku, prekvapilo mne kdyz jsem si na internetu precetl ze jste si, pri nataceni klipu, opet zapalil. Neni trochu zbytecne a nebezpecne takhle laskovat s "dablem", kdyz uz se vam povedlo se ho definitivne zbavit?

ODPOVĚĎ: 13:56
Epizodní kratičká role mi v klipu pana Otakary Vávry předepisovala držet cigáro v ruce a jednou z něj znuděně pod obrazem Pijáka absintu v kavárně Slávia potáhnout. Přeči se kvůli pětivteřinové sekvenci nebudu dohadovat s místrem, kterého jsem potkal poprvé ( a kdoví jestli ne naposled )a byl jsem rád, že jsem mohl vnímat to fluidum, které z něj pryštělo. To více si zahráváte s mým zdravím Vy, kteří mi kouříte pod nos a já se ještě na Vás usmívám, kteří na mne dýcháte své alkoholické opary a já Vás ještě objímám. Ďábel chodí vedlejšími pěšinkami.
 
OTÁZKA: 08:37 Jana Sedláková:
Ahoj Jarku, po poslechu "starých" ale osvědčených kazet z "minulých" dob ¨bych se chtěla zeptat, zda neuvažuješ o zařazení do písničkového blogu Ostravské častušky text od Ericha Sojky a hudba Ivana Růžičky, která má dle Tebe 17 slok a našels ji v Českém revolučním sborníku na str. 185? Jinak někdy ahoj. Jana S., Brno

ODPOVĚĎ: 13:57
Díky !! Značím na svůj hlavový harddisk.
 
OTÁZKA: 09:12 Mirka s rodinou:
Dobrý den Neuvažujete o vydání DVD DOMA 2 s částí koncertu, která nebyla uvedena na prvním DVD? Taky bychom Vám chtěli poděkovat za radost a úžasný příliv energie, který cítíme z Vašeho projevu ať mluveného nebo zpívaného.Díky, díky, díky ! Máme Vás moc rádi.

ODPOVĚĎ: 13:58
Mirko, neuvažuji. Vybírali jsme opravdu s rozumem i citem. I když to nebylo snadné.
 
OTÁZKA: 09:14 Lenka Šmidová:
Milý Jarku, moc děkujeme za krásný koncert pod širým strážnickým nebem. Už jste dokoknčil píseň Za hotelovou zdí? I mě napadl konec. Tady je: Stará dobrá ruční práce/ provádět se mi nechce/ a s mladýma holkama/ už jsem dávno skoncoval. Tak se často chladívám/ když v noci sám zůstávám/ a má drahá žena je/ moc daleko ode mne. Lenka Šmidová z Hoodnína

ODPOVĚĎ: 13:59
Lenko, Váš příspěvek zkopírován do složky. Počkejte si, jak už jsem psal.
 
OTÁZKA: 09:17 Alena + Petr:
Existují na světě místa, která považuje Jarek Nohavica za nutné navštívit ?

ODPOVĚĎ: 13:59
Nedávám si takových příkazů.
 
OTÁZKA: 09:17 Břeťa L.:
Jarku co pro Vás znamená Zlatý slavík ? A jestli máte ambice být mezi šesticí nejlepších ? Jsem Váš skalní fanoušek !

ODPOVĚĎ: 14:00
Bojím se, že bych skončil do třetího místa a musel tam jet. Jinak mne to, že hlasujete někteří pro mne , moc těší, ale fakt to nepřežeňte.
 
OTÁZKA: 09:22 Břeťa L.:
Jarku bude v nejbližší době nějaký podobný projekt jako "Pražská pálená" ? (např.Těšínská,Ostravská)

ODPOVĚĎ: 14:02
Jsou věci, které člověk jednou v životě. CD pro děti (Tři čuníci), film ( Rok ďábla), internetová deska ( Pražská pálená) apod. Já spíše zkusím vymyslet něco úplně nového. Ale co to bude, to se mě, proboha, ještě neptejte.
 
OTÁZKA: 09:27 Dáša:
1/ POCHVALA:Jarku, jsi mistr sveta v skladani erotickonapetovych pisnicek...Zatim co se koupes, Libite se mi libite..a ted ta hotelova stena.... :) Diky za vsechny pisnicky...Miluju tu atmosferu na koncertech :)) 2/OTAZKA: Tvuj oblibeny ritual?? Diky...

ODPOVĚĎ: 14:06
Díky za pochvalu, od Vás těší dvojnásob, protože i když Vás vůbec neznám, myslím, že tomu rozumíte. :-) Víte, že po Mém smutném srdci se do mne několik kritiků pustilo, že písně typu Líbíte se mi jsou trapné a na tu bych nesbalil žádnou babu. A pak jim věřte, rádcům mým. - Rituály mám různé. Od situace.
 
OTÁZKA: 09:18 Frankie:
Byl jsem v poslední době na několika Vašich koncertech a zdá se mi, že příliš neobměňujete repertoár, slyším v zásadě neustále tytéž písně, proložené sem tam nějakou novinkou nebo delší dobu nehranou písní. Koncerty jsou tak pro mne poněkud fádní. Nebylo by možno na příštích akcích, byť jsem si vědom, že na každém koncertě je jiné posluchačstvo, vytvořit repertoár spíše z méně obvykle hraných kousků (zejména Silueta, Cukrářská bossanova, Rakety, Dialog u televizní obrazovky apod.) ? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: 14:08
To mne mrzí, jsou li pro Vás mé koncerty poněkud fádní. Díval jsem se, co jsem letos kde hrál a je to asi 60 různých písní. Ale polepším se.
 
OTÁZKA: 09:29 liba:
Předpodkládám, že skoro vše, co mě zajímá, se dozvím z odpovědí na ostatní otázky. Takže se jen zeptám - kolik tak asi dostáváte (v průměru) denně mailů?A na kolik z nich asi tak (v průměru) odpovídáte? Děkuji (alespoň za tuto:) odpověď. Liba

ODPOVĚĎ: 14:09
30 až 50, když nepočítám spamy. Nabídka viagry mi chodí do pošty po desítkách. Proč ?? :-)
 
OTÁZKA: 09:33 Bedřich Procházka:
Nešla by na vašich stránkách vydat tak krásná záležitost jako je Maryčka a spol.Nedá se komplet sehnat ve slušné kvalitě.Rád bych si to třebas i koupil,ale nikdy to nevyšlo.V sekci Archiv pod lupou písně skoro vůbec nepřibývají, tak si myslím,že by např. toto byla velmi příjemná záplata pro nás věrné posluchače.Děkuji.

ODPOVĚĎ: 14:13
Přijímám Vaši výtku a slibuji, že příští rok se to pokusím napravit. Právě ten odpočinkový rok bez ježdění chci věnovat tomu, abych kromě jiného naplnil Archiv pod lupou, abych doplnil \"šuplíky\", které Tomáš nachystal, takže se můžete těšit nejen na Maryčku a spol. ale také na mé básně, prózu, veršovaná dramata, libreta, nevydané písně, povídky, fotky, dokumenty... Nehodlám knižně vydávat ,co jsem kdy napsal, protože se domnívám, že právě internet je díky své multimediálností přímo ideálním médiem pro mne.
 
OTÁZKA: 09:33 Tom:
Jarku, tvoje písnička Český fousek je ještě lepší než Ty ostatní. Prosím, napiš akordy, ať se i my amatéři zaradujeme její hrou. Díky a více takových

ODPOVĚĎ: 14:14
Už jsem psal, zkuste si to odkoukat z DVD Doma. Ty akordy nejsou tak snadné na \"značkový\" popis.
 
OTÁZKA: 09:37 Květa:
Zaujalo měˇ, že zpíváte písničku, kteru složila autorská dvojice Hapka - Horáček. Jak k této spolupráci došlo? Jinak Vám přeji, ať se Vám daří a rozdáváte radost i nadále.... Květa

ODPOVĚĎ: 14:19
S Petrem a Michalem se znám dlouhá desítiletí. Jako dnes je vidím, jak sedí v Malostranské besedě koncem 80. let na koncertě, kde jsem natáčel živě desku Darmoděj, nalevo dole od pódia a dodávají mi sílu. Mám radost, že mi po letech pokusů a odmítnutí konečně jejich 2 písničky sedly tak, že jsme si splnili svůj dávný slib, a já zpívám na jejich desce.
 
OTÁZKA: 09:48 Norbert:
Přeji krásný listopadový den, pane Nohavico(je mi teprve 21, tudíž oslovení Jarku nepřichází v úvahu:-)) Moc rád bych se Vás zeptal, zda-li si nepřipadáte trochu jako z knihy ohrožených druhů. Popravdě sám si asi moc dobře uvědomujete, že chybí někdo, kdo by přebral štafetu po Vás, myslím tím, že není osoba, jež by dokázala psát úpřimné a procítěné věci tak jako Vy(Krajčo není "vončo")...a pak taky musím napsat, neberte to prosím zle, že mám pocit, že poslední dobou chybí Vašim textům ona naléhavost, kterou cítím na deskách Divné století či Osmá barva duhy...Jinak přeji krásné skládání a ať si užijete podzim všemi barvami(jako Babylon)

ODPOVĚĎ: 14:22
O nástupce se nebojím, ti se zjeví vždycky. To už je zákon přírody. - K Vašemu pocitu ohledně mých textů - myslím, že věkem se naléhavost mění a přesunuje ... takto \"z první vody\" bych to formuloval, že na člověka naléhají s přibývajícím věkem jiné a jiné věci.
 
OTÁZKA: 10:06 mara:
Milý Jarek, veľmi sa mi páčil Váš koncert Ahoj Ostrava. Nechystáte sa ho opakovať?(nie každých 50) trebárs každý tretí rok ? Ako Trienále Vianočných koncertov Ahoj Ostrava.

ODPOVĚĎ: 14:23
K těm \"projektům\", které člověk dělá jednou za život, jak jsem o tom psal před chvilkou, bych přidal ještě taky Ahoj Ostravo.
 
OTÁZKA: 10:07 Romana:
Jarku, jak relaxujete a co Vám dodává novou energii?

ODPOVĚĎ: 14:25
Není mustru. Není pravidlo. Není rady. Není pomoci. Tak rád bych věděl, ale nevím. Kolikrát relaxuju, když hniju, a kolikrát je to hnití tak náročné, že pak musím makat,abych relaxoval.
 
OTÁZKA: 10:11 Ivana:
Přijměte, prosím, poděkování za váš krásný koncert v Liberci: Poroučí se moje duše, rozechvělá děkuje. Pohlazena, vyspravena, písničku si notuje. A dotaz: Jak vydržíte dvě hodiny bez přestávky s takovým nasazením zpívat a neztratit hlas? Ivana

ODPOVĚĎ: 14:28
Jak ? To tam vlezete, podíváte se dolů na ty stovky krásných lidí, kteří si ten večer udělali čas a přišli si sami od sebe a nikdo je nenutil poslechnout vaše písně a zatetelíte se radostí - a pak to jde už samo.
 
OTÁZKA: 10:14 Pavel Nevařil:
Dobrý den,je ve Vaší moci udělat něco s tím,že když si zapnu rádio neuslyším "první noc v ...". Jarku,nemáte pocit,že ztrácíte svojí tvář písničkáře...je pro Vás na prvním místě "sláva"nebo úcta lidí,kterým jste po dlouhá léta dával naději a přinášel do jejich duší pocit klidu... děkuji za odpověď Pavel

ODPOVĚĎ: 14:32
Vám se ta píseň nelíbí ? Mně jo.
 
OTÁZKA: 10:26 Anika:
Milý Jarku, co říká Vašim úspěchům z poslední doby Vaše rodina a děti? Nezpychnul jste? P.S. CD a DVD Doma je moc pěkné

ODPOVĚĎ: 14:33
Aniko, mně už lidé tleskají (a jiní mi láteří) více než 24 let. Nemyslíte, že je to trochu pozdě na zpychnutí , stejně jako ovšem propadnutí případným depresím ?
 
OTÁZKA: 10:30 Vladěna:
Moc zdravím,v podstatě nemám dotaz žádný jen chci poděkovat za spoustu radosti,kterou rozdáváte svými písničkami a sobecky popřát mnoho pohody a tvůrčích nápadů.Koncert na Karolíně byl super a moc se mi líbí DVD s komentářem,nemá chybu.Už se těším až bude na netu zveřejněn seznam koncertů v okolí Ostravy a doufám,že se mi podaří se aspoň na jeden dostat.Moc zdravím

ODPOVĚĎ: 14:37
Děkuju za letošní rok. Byl plný až po okraj. Od Pražské pálené, přes Cosi fan tutte, toulání se pod širým nebem až po ostravské DOMA.
 
OTÁZKA: 10:31 martin:
Dobrý den, ahoj Jarku, poslouchám tvé písničky od roku 92, a pokouším se je hrát tak, abych jim nedělal ostudu. Tvé písně jsou pro mne srdcová záležitost a v každé době v nich nacházím to své, co potřebuji. A ikdyž je slyším třeba posté, nacházím v nich stále něco nového-objevného, podle toho jak se posouvám životem. Původně jsem se chtěl zeptat, proč je tak těžké získat tvůj podpis třeba do zpěvníku Jarek Nohavica Komplet, ale teď cítím, že je to zbytečná otázka. Stačí, že jsi, plynou z tebe krásné písně a držíš si svoji slezskou řeč - a já na severu Čech, původem z Karviné, můžu říct ostatním - to je Jarek od nás! Díky za vše - Martin

ODPOVĚĎ: 14:38
Martine, rád se ti podepíšu. Jistě se někde potkáme.
 
OTÁZKA: 10:39 Hanka:
Stále je Vaším favoritem kafe latte?

ODPOVĚĎ: 14:39
Jistěěě ! Latemakyjato. Koukám, že zezadu to zní nádherně \"to jaky ma tela\". To je jak ponašymu.
 
OTÁZKA: 10:52 Tomáš:
Jarku, možná trochu osobní dotaz. Malinko mě překvapilo, že jsi přistoupil na rekonstrukci svého chrupu. Všiml jsem si na Tvém DVD, že Ti jsou pryč Tvoje "křiváky", Škoda. Přišel jsi o další typickou součást Nohavici. Můžeme se těšit i na lifting? :-)

ODPOVĚĎ: 14:42
Škoda ? Já smolím na typické součásti Nohavici. Nechej si povypadávat sám své zuby a mně do toho netahej. :-)) Já jsem rád, že jsem se k tomu odhodlal a přetrpěl to. Jsem nadšen. O estetiku jde až vposledku. Já nechci skončit na bramborové kaši. :-)
 
OTÁZKA: 11:00 Evvule:
Zdravím Jarku, byla jsem na koncertě v Brně, jak v Janáčkovým divadle, tak na Musilce. Nebudu se ptát na to, kde se hraje líp, ale na to, jaký jste měl pocit z hraní v Janáčkově divadle? Jak jste říkal, byla to Vaše premiéra. A hodláte tam koncertovat i někdy příště? Díky za odpověd a přeji hodně úspěchů ve Vaší tvorbě, životě, a ve všem, co je pro Vás důležité. E.

ODPOVĚĎ: 14:46
Každý sál je jiný, zvláštní. Každé publikum je jiné zvláštní. Je to krásně napínavé \" svádět\" každý večer jinou ženu, když to řeknu obrazně. V Janáčkově divadle jsem cítil noblesnost opery, která je tam vetknuta do stěn, na Musilce ty stovky bývalých folkových koncertů v nedýchatelné \"lucernovské\" atmosféře. Obojí mělo něco do sebe.
 
OTÁZKA: 11:08 Lucy:
Dobrý den, zajímalo by mne,jak jste si to nakonec vyřídil s ostravskými komunisty, kteří rozdávali vaši Pražskou pálenou jako předvolební agitku a jak to dopadlo s tímto albem u OSA - onehdy jsem četla článek : http://www.radio.cz/cz/clanek/75643 dle kterého tímto nápadem moc nadšení nebyli.

ODPOVĚĎ: 14:48
Oni si to vyřídili sami mezi sebou. Moc radosti z toho neměli, že dostali na svém předvolebním CD písně typu Halelujá, za které mne v 80.letech zakazovali.
 
OTÁZKA: 11:14 Krysia:
Witaj Jarku! W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy byłam na Twoich koncertach osiem razy.Wiem, że jestem szczęściarą i wielu Twoich fanów mi zazdrości. W imieniu tych wszystkich którzy nie mogą jeździć tak jak ja, bardzo proszę o zaplanowanie w terminarzu wizyty w Poznaniu, najlepiej w lutym 2007. Pozdrawiam z czeskim całusem - Krysia

ODPOVĚĎ: 14:52
Co tutaj powiedziec... Dziekuje. I twoje pytanie publikuje, niech wszystcy widza jak inteligentna, wrazliwa i ofiarna potrafi byc Krysia z Poznania.:-) Przyjade pozniej.
 
OTÁZKA: 11:23 Monika:
Díváš se na letošní Superstar? Fandíš někomu?

ODPOVĚĎ: 14:53
Sleduju, fandím Marešovi, dělá to moc dobře, vyhraje patrně Bára. Proč je tam pokaždé nutí zpívat ty blbé české muzikály ?
 
OTÁZKA: 11:25 Lucie:
Mily pane Nohavico, uz pres rok mi vrta neco hlavou. Myslim, ze jsem Vas zahledla nekdy v rijnu pred rokem v obchode Metropolitni opery v NY. Muzete mi jen rici, zda jste to byl Vy, nebo nejaky prelud?! Jesli jste to byl Vy, jak se Vam libilo v New Yorku? Dekuji! Lucie.

ODPOVĚĎ: 15:00
Lucie, copak já jsem nějaký přelud ? Když jsem loni zpíval v New Yorku, nemohl jsem si samozřejmě nechat ujít návštěvu Metropolitní opery. Večer jsem na představení čas neměl, tak jsem si alespoň nakupoval v tamním úžasném shopu spoustu věcí. Byl to zážitek. Nejen všechny opery,co byly kdy natočeny,ale i ve všech verzích. A tričko s nápisem Metropolitní opera navrch. Vy jste potkala v New Yorku mne a já potkal na chodníku, když jsem naskakoval s novou kytarou do taxiku, Paula McCartneyho. Holt New York. Volám v šoku na černého taxíkáře : ZASTAV. On samozřejmě jede dál ,protože neumí česky. Tak řvu. STOP. - Why ? ptá se on. - No McCartney. - What? ptá se on. - Beatles.Já nato - What is it BITLS? - Blbec,neznal je.- A mne chtělo trefit, protože už jsme byli za rohem 78 daleko předaleko od osudového setkání jak s A.P Čechova.
 
OTÁZKA: 11:29 Lída:
Ahoj Jarku, zdravím Tě s celou rodinou. Sledujeme Tvé úspěchy a velmi nás to těší. Myslela jsem, že dotáhneš do konce Ladovskou zimu a vytvoříš cyklus Nohavicův rok. Přišlo mi mailem i nějaké Léto, ale byl to jen text, chyběly tam údaje o původcích. Jinak Ti přejeme hodně zdraví a úspěchů, držíme Ti palce a těšíme se, že Tě někdy brzy uslyšíme živě. Pozdrav posíláme i Martině. Ještě jednou zdraví Lída F.

ODPOVĚĎ: 15:02
Pozdravuji Lído. Martině vyřídím. - Myslím,že ani Ladovská zima nebude mít následovníka. To Léto mi přišlo taky, ale nelíbilo se mi vůbec.
 
OTÁZKA: 11:29 hrnicek.bez.ucha:
Pane Nohavico:o) nekoupíme Baník napůl?dám pětikilo,ale chcu být prezidentem :o)...

ODPOVĚĎ: 15:03
Jo, dobre. Já dám třista a prezidentem byt nemusim.
 
OTÁZKA: 11:34 J. Minarik, Bratislava:
Dobrý deň, Jarku, je ešte nádej, že sa niekedy dožijeme Vášho spoločného koncertu s Karlom Plíhalom? Pozerám von z okna, podzimní obloha dala se... Želám všetko dobré, majte sa krásne. Jaro z Bratislavy

ODPOVĚĎ: 15:04
Já myslím, že naděje je vždycky. Ve všem . Nejen co se týče koncertů s Karlem.
 
OTÁZKA: 11:43 Jana:
Dobrý den, co říkáte na naši politickou situaci, jak ji vnímáte vy? A jak se vám spolupracovalo s Janou Kirschner a chlapáky Hapkou a Horáčkem?Máme Vás rádi :-) Jana z BV

ODPOVĚĎ: 15:06
Nové volby by to rozčísly, ale jak tak na to koukám, ti, kteří se jich bojí, je nedopustí. - Janu, Petra i Michala mám moc rád.
 
OTÁZKA: 11:43 Martina:
Dneska jsme s kamarádem zahájili mejlovou debatu na téma "životní stereotypy" a jejím rámci jsem zadala úkol, abychom zjistili, jestli máme v doma v koupelně něco, co tam druzí asi nebudou mít, případně abychom tam něco jiného přidali. A co vy, Jarku, máte v doma v koupelně něco, co se v jiných koupelnách nenajde? :-)

ODPOVĚĎ: 15:06
Můj zubní kartáček.
 
OTÁZKA: 11:48 Jana, BA:
Dobry den, toto leto som bola na Vasom koncerte v Straznici v ramci turne Pod sirym nebem a bol to naozaj neopakovatelny zazitok, hlavne kostolne kostolne zvony pocas pesnicky "Stodoly" :-) Chcem sa Vas opytat, ci sa k vam nahodou nedostala nahravka tej Hospodske smesi, co sa Vasmu zvukarovi nepodarilo nahrat, velmi by som to chcela este raz pocut. Tesim sa na Vas na dalsom koncerte.

ODPOVĚĎ: 15:07
Mám nějaké nahrávky z mobilu, mám nějaké amatérské nahrávky, zkoušíme to nějak zkombinovat...
 
OTÁZKA: 11:53 Eva Novotná:
Ahoj Jarku. Na jednom ostravském blogu se píše o Ostravě jako že za to, že je to ošklivé město hypermaketů si můžeme sami, když tam chodíme nakupovat. Občas je Vás tam vídat taky, a tak se ptám, nakoupil byste zařízení do "nového bytu" v některém z nich?

ODPOVĚĎ: 15:12
Ostrava a ošklivé město hypermarketů ? To mají ti blogaři z které hlavy ? - A nakupování ? Proč ten kondicionál BYSTE ? Já tam nakupoval a nakupuji.
 
OTÁZKA: 11:54 Petr Kočí:
...a ještě jeden dotaz mne napadl: nežárlí občas Vaše manželka? Když sem tam vidím na Vašich koncertech ty rozvášněné dívky a ženy všech věkových kategorií, ani by mne nepřekvapilo, kdybyste měli doma Itálii na denním pořádku:o) Děkuji za odpověď...

ODPOVĚĎ: 15:14
Za těch 33 let spolu Itálie na denním pořádku ? Nepřehánějte, Petře Kočí.
 
OTÁZKA: 12:00 Martina:
Zdravím Vás pán Jarek, mám dojem, že momentálne sa nachádzate na vrchole svojej slávy. Je to len môj pocit, alebo ste už v dávnejších dobách boli žiadanejší než dnes??? (čo ale nevylučuje, že ešte vždy sa dá ísť ďalej a vyššie:)). Je to všetko určite príjemné..., ale nie je to aj únavné??? Únavné počúvať stále dookola aký ste skvelý, úžasný, najlepší... :) To musí byť otrava. Môžem Vás trochu unaviť? Ste neskutočný človek, úžasný umelec, jednoducho jedinečný. Dufam, že sa znovu stretneme, aby v mojej duši ešte raz rozkvitli kvety. :)M

ODPOVĚĎ: 15:15
Martino, unavila jste mne.:-))
 
OTÁZKA: 12:01 Ivana:
Dobrý den, že jezdíte na Mallorku, vím, viděla jsem Vás vystupovat z letadla, ale nevím, jestli vlastníte audinu, aby jste naštval místní hochy. Mějte se hezky děkuji za krásný koncert v Karolině.

ODPOVĚĎ: 15:20
S dopravou je to se mnou jak s životem. Já tančím tak rychle ,jak hraje hudba. A nepůjčuji si, když na to nemám. Takže nejprve vlakem, v r.91 bílá škodovka, škodověnka, co mne seznámila se všemi vadami, které auto může mít, od věčně vařící vody, přes za deště upadnuté stěrače, po utržené plynové lanko na Malostranském náměstí. Pak 95 Felicie miláček tmavočervený, pak 2000 modrý WW, až teď šedý krasavec Passata, co ho nerozeznáte od Octavky.:-)a kterého hlavně používám jako jezdící walkman.
 
OTÁZKA: 12:05 Filipi Vlastislav:
Vážený pane Nohavico, když jsem s Vámi mluvil po koncertě v Luhačovicích tak jste slíbil, že v Brně uděláte šňůru koncertů jako v Praze. To co jste zorganizoval v Brně nelze považovat za dostatečné - sehnat lístky bylo nemožné a volba honosných prostor (Janáčkovo a Mahenovo divadlo) nebylo asi to pravé ořechové. Co s tím uděláte ? Chtělo by to ještě několik koncertů pro Brno. VF.

ODPOVĚĎ: 15:25
Na brněnské koncerty se dostalo více než 2 a půl tisíce lidí, takže nemáte pravdu, že to bylo nemožné. Vím,že je zájem velký, těší mne to, ale víc nelze udělat. Možná škoda jen byla ,že se nám nepodařilo uspořádat koncert pro študáky v aule. Snad tam dělají nějaké rekonstrukce. Takže příště. ( A musíte si přivstat, jinak Vás zase předběhne 2 a půl tisíce lidí:-))
 
OTÁZKA: 12:10 Filipi Vlastislav:
Píši po druhé, protože první dotaz měl charakter dotazu na více koncertů v Brně - a tak mi asi neodpovíte. Tak teď z jiného soudku : baví vás heligónka - to je vidět na tom, jak často ji při koncertu používáte, ale pro moji osobu jste byl vždy představitel zpěváka s kytarou. Vaše písničky se hráli u táboráků nebo na lyžařských kurzech. Heligónka jaksi patří do "putyky" - nějak mi k vám nesedí i když ji zvládáte bravůrně. Doufám, že neopustíte kytaru úplně!?

ODPOVĚĎ: 15:27
Proč bych opouštěl kytaru ? Na posledních koncertech jsem hrál, jestli mne nemýlí paměť, tak 6,7 písní na heligonku, zbylých 20 na kytaru a některé dokonce i bez doprovodu. Doufám, že můžu.
 
OTÁZKA: 12:17 Eva:
Dobry den, Jarek. Vsetci Vas tu mame velmi radi, pozdravujeme Vas a z celeho srdca prajeme vela zdravia, stastia, uspechov. Sme s Vasimi piesnami kazdy den a kazdy den nam davaju vela energie ist vpred. Dakujeme za to, ze ste tu aj pre nas. Eva, Jojo, Kubko, Barborka a zvysok Slovenska sa ku nam urcite prida. Zdar Boh

ODPOVĚĎ: 15:28
Česko zdraví Slovensko, které je hned za rohem.
 
OTÁZKA: 12:18 Milan:
Ahoj Jarku, na podzim roku 1989 jsem byl na akci "Ceskoslovenska nezavisla kultura" ve Wroclawi. Byl to pro mne celozivotni zazitek, jak na Tebe toto setkani nejen pisnickaru zapusobilo. Mas nejake vzpominky na tuto akci. Zdravim do Ostravy. Milan

ODPOVĚĎ: 15:33
Milane. Wroclawský festival v listopadu 1989 je jedna ze vzpomínek na 80. léta, o kterých bych chtěl příští rok povyprávět na svých webových stránkách. Povyprávět znamená popsat, povzpomínat, zveřejnit fotografie, nahrávky, dokumenty. I ty, i Vy ostatní, mi můžete pomoct. Máte-li doma jakékoliv materiály z té doby, z koncertů, ze zákulisí, vzpomínky na mne, ale i vzpomínky o Vás samotných, pošlete, prosím, rád to na svých stránkách zveřejním. TAKOVÍ JSME BYLI. Archiv pod lupou. Jak už jsem dnes psal ,sejdu do svého srchivu a udělám si čas, podívat se pár let zpátky. Sám jsem zvědav, co objevím.
 
OTÁZKA: 12:30 Jarka, Podebrady:
Jarku, moc Vás zdravím a chci se zeptat jaká byla cesta z Jičína domů? A ještě jeden dotaz, četla jsem v nějakém rozhovoru s Vámi, že máte rád Divadlo Járy Cimrmana. Zajímalo by mně, jestli se Vám líbí i filmy od Woodyho Allena,případně který máte nejraději? Díky. Mějte se moc fajn! Jarka

ODPOVĚĎ: 15:35
Letěl jsem z Jičína v rámci bodové silniční diety jako o závod. V kufru jsem si vezl kromě jiného u Fryče v Liberci koupený komplet povídek Woodyho Allena. Což je odpověď na Vaši otázku a příležitost k pochlubení se, protože ten soubor je v originále.
 
OTÁZKA: 12:53 Miro Burdych:
Dobry den pan Nohavica, dakujeme za uzasny koncert v Terchovej. Neuvazovali ste o projekte v ktorom by ste Cechomor vymenili za klasicke teleso a spravili "unpluged" album so slakmi, klavirom a pod? Zelam vela zdravia. Miro Burdych

ODPOVĚĎ: 15:35
Miro, to myslím nehrozí.
 
OTÁZKA: 12:54 Simona:
Ahoj Jarečku, zdravím z Hodoše. Jak se máš? Už je kompletní písnička Za hotelovou zdí?

ODPOVĚĎ: 15:37
Zdravím Simoš z Hodoš. Písňoš o Hoteloš zďoš ještě není hotovoš.
 
OTÁZKA: 13:03 Lukasz:
Bardzo sie cieszymy z kolejnej okazji do spotkania sie w Warszawie! Pozdrawiamy serdecznie! ;)

ODPOVĚĎ: 15:38
Nawzajem. - Tak sie mowi po polsku, gdy chce powiedziec, ze tez?
 
OTÁZKA: 13:04 Miro Burdych:
Otazka na agenturu s ktorou spolupracujete: Co sa deje s objednavkami DVD/CD Doma na Slovensko? Objednal som si ho, urgovala a zatial bez akejkolvek odpovede. Dakujem

ODPOVĚĎ: 15:39
Zítra se zeptám, jestli je nějaký problém. Můžete napsat i sám na adresu info@petarda.cz.
 
OTÁZKA: 13:04 Vladěna:
Přece jen mám jeden dotaz.Moc se mi líbí písnička "Láska je jak kafemlejnek",slyšela jsem ji snad před sto léty,ale nikde na žádném albu není.Proč?

ODPOVĚĎ: 15:39
Dáme ji do Archivu pod lupou.
 
OTÁZKA: 13:07 John:
Dobrý den, chtěl bych Vám jen sdělit, že jiný konec k písni "Za hotelovou zdí" ani nehledejte, poněvadž tento je nejlepší a já se tomu tak chlámal, že jsem se málem ... . Děkuji John

ODPOVĚĎ: 15:40
Já zveřejním všech (zatím asi ) 50 těch konců z lidové tvořivosti a pak se budete chlámat ještě více.
 
OTÁZKA: 13:07 JirkaS:
Jaromíre, jsem velký fanda Vašich písní a proto mě rmoutí skutečnost, že zřejmě existují písně, které ještě neznám a jsou nejspíš Vaše. Třeba Balonová chvíle či Metud. Dáte je na web? Ulevilo by se mi.

ODPOVĚĎ: 15:41
Uleví se Vám. Časem bude všecko tam, kde má být. V tomto případě na webu. Příští rok si na to s Tomášem vyhrazujeme.
 
OTÁZKA: 13:07 Lukasz:
Czy Tolek Muracki nadal jest "menago", czy też organizatorem Pana koncertów w Polsce? ;-) Pytanie może trochę podstępne, ale różne wieści płyną... ;)

ODPOVĚĎ: 15:41
Jest.
 
OTÁZKA: 13:09 John:
.. a ještě bych Vám chtěl říct, že zážitek z koncertu ve Strážnici byl pro mě jedním z největších ve svém životě. Opravdu. Jen tak dále. John

ODPOVĚĎ: 15:43
Když mi za scénou najednou do rytmu a v tónině začaly zvonit zvony, já myslel, že se nebe otevřelo. Jo, jsou chvíle, které se už třeba nikdy neopakují. Jsem rád, že nám to tak vyšlo.
 
OTÁZKA: 13:18 Mirka:
A ještě jedna otázka: Kolik vám do téhle chvíle přišlo na dnešní chat dotazů? :) M.

ODPOVĚĎ: 15:47
Mirko, využiji vašeho dotazu k tomu, abych se s Vámi všemi na pár chvíli rozloučil. Na co jsem dopověděl, máte před sebou. Zbývá mi ještě 80 Vašich dotazů. Jdu se rozhýbat, posilnit, sdělit ženě, že žiju, psa pohladit, Kuby se zeptat, co nového v novinách... Přemýšlím ,jaký si dám salát.... Mrkvový bude nejlepší, že? Abych na to lépe viděl. Tak zatím, moji zvědavci.
 
OTÁZKA: 13:21 Lenka:
Dobrý den, nejdříve bych chtěla moooc pochválit váš koncert Pod širým nebem v Telči, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Chtěla bych se vás zeptat co rád čtete, nějaký tip na knížku. Děkuji

ODPOVĚĎ: 19:32
....Tak jsem tady zas. Je půl osmé, tentokrát jsem si jako kulisu pustil televizi a uvidím, jestli budou české zprávy lepší inspirací než Mozartova g-moll... Rádio Jerevan hlásilo,že jsem si odpoledne dal v kuchyni mrkvový salát. Jenomže to nebylo v kuchyni ale v Tescu, nedal,ale koupil, ne mrkvový ale mandlový a ne salát ale zákusek. - Lenko, k Vaší otázce. Jdu se podívat nad postel, tam jsou knihy, které mám teď rozečteny. - N.Elias: MOZART. Portret geniusza. - A.Wheatcroft: NEVĚŘÍCÍ. Střety křesťanstva s islámem v letech 638-2002. - Frank Miller. SIN CITY. Velká tučná zabijačka.
 
OTÁZKA: 13:21 Dita:
Přeji krásně zatažené pondělní odpoledne. Chtěla jsem se Vás zeptat, podle čeho jste se rozhodl pro lokalitu kde bydlíte, a co říkáte na okolí a sousedy?

ODPOVĚĎ: 19:34
Chtěl jsem do Ostravy, do centra, tak abych měl blízko trafiku, městskou dopravu, centrum i Porubu, kde bydlí táta s bratrem a všude dojezd autem do 12 minut. Zahradu. Jsem velmi spokojen.
 
OTÁZKA: 13:23 Tomáš Mlčák:
Ještě jednou pane Nohavica, rád vás poslouchám líbí se mi moc vaše písničky jsou srandovní. Uživalel Tomáš Mlčák.

ODPOVĚĎ: 19:37
Ještě nikdo mi neřekl, že např.Mikymauz, Velká voda, Až mě zítra ráno v pět, Darmoděj a asi 80 dalších jsou srandovní. Jsem rád, že jste v nich Tomáši tu legraci objevil.
 
OTÁZKA: 13:09 Hanka:
Srdecne Vas zdravim. Mate specificka mista pro sbirani inspirace k Vasim pisnim, nebo Vas napadaji kdekoliv? Uvazoval jste nekdy, ze by jste se prestehoval z mesta nekam bliz prirode? Co pro Vas priroda, krajina znamena, co Vam prinasi, co v ni citite? Mejte se nadherne.

ODPOVĚĎ: 19:41
Celý svět je místem k inspiraci. Sklep i podkroví, močál i rybník, les i tovární hala. - Myslím, že bydlím v přírodě. Když jsme se rozhodovali, kde si postavíme dům, pak les, samota či vesnice, jak vidíte, nevyhrály. Jsme se ženou prostě měštští lidé. Když občas chceme a potřebujeme vyjet do pusté zeleně, jsme v ní za půl hodiny.
 
OTÁZKA: 13:18 Vit:
mel bych milion otazek :) ale protoze na to asi neni misto ani cas pro hloupe otazky, tak jen dekuju za to ze jsi za to ze stale hrajes a ze tve pisnicky potesi :) Mozna dotaz proc se branite hrat pro vice lidi :) myslim ze by se bez problemu zaplnila sazka arena nekolikrat po sobe :) V komentari na DVD rikas ze si na zpivani pred rokem '89 dojel 2x bylo to to ze ti zakazali zpivat a vystupovat nebo i jinak? No radeji zkoncim s otazkami Diky Vita

ODPOVĚĎ: 19:47
O tom, jaké to bylo v 80. letech, o tom, jak jsem proplouval mezi Scyllou a Charybdou, jak jsem byl zakazován i povolován, jací jsme byli, a co jsme žili a nežili, bych Vám všem chtěl právě na těchto stránkách skrze písně, básničky, články, vzpomínky, fotky, dokumenty ze svého archivu povyprávět příští rok. Můžete mi pomoct i Vy. Pošlete, co máte, rád to uveřejním.
 
OTÁZKA: 13:28 Romana Košková:
Po Vašem středečním turnovském koncertu jsem si vzpomněla na koncert u nás v divadle s Kapelou. Dáte to spolu ještě dohromady? Vím, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale přece, neuvažujete o tom? Děkuju a přeju hlavně zdraví a nápady Romana, Turnov

ODPOVĚĎ: 19:48
Když se potkám s Víťou Sázavským ( naposledy tuto sobotu v Bruntále na scrabblovém turnaji ), vždycky na to přijde řeč. Ale znáte to, řeč se vede, voda teče. - Jinak : Víťa tam je, já ne. Mluvím o mistrovství republiky ve scrabble.
 
OTÁZKA: 13:30 mara:
k odpovedi o 13. 13 Zelinkovi odkazujem , že Plíhal by sa jednoducho zmaterializoval, lebo by ešte mal čo povedať.No a dovtedy aj vy pane Jaromíre aj ja samozrejme toto budeme ovládať. Teda zmaterializovať sa , alebo dematerializovať podľa ľubovôle.teším sa na další diel Roku Dábla.

ODPOVĚĎ: 19:50
To se lehce poví, zmaterializoval, zmaterializoval - ale jak ? Když po něm nezůstal ani střípek, ani kousek struny, ani kolíček ? Všiml jste si přeci, jak jsme ve filmu hledali, hledali a nenašli. To nebude tak snadné.
 
OTÁZKA: 13:32 Veronika jakubová:
Dobrý den pane Nohavico, Ve vašich písničkách se často opakuje motiv nebe, chtěla bych se zeptat, jak by mohlo vypadat Vaše nebe, bez koho či bez čeho by bylo prázdné? Fascinuje mě Vaše práce s češtinou i vynalézavost rýmů, neplánujete po překladu libreta k opeře třeba svou vlastní operu či muzikál? A víte, o co si včera mé malé dcery napsaly Ježíškovi? O lístky na koncert Jarka Nohavici. Tak nevím, co bude v " Ježíškových silách. Pevné zdraví, hodně tvůrčích nápadů i neustálou přítomnost Anděla strážného přeje Veronika

ODPOVĚĎ: 19:54
Nebe je to vše mimo nás, ať už nahoře či dole, co nevidíme, protože nemůžeme. - Na operu ani muzikál si netroufám. Budu rád, když se mi podaří naplnit ten neskromně vyslovený cíl - Cosi fan tutte, Don Giovanni a Figarova svatba. Takto za sebou napsáno to vypadá neuskutečnitelně. - Každý Ježíšek ví, jak na to. Je na to školený.
 
OTÁZKA: 13:33 Lodička:
Ester Fleischerová Měl tvoje oči Já byla sama (den podivný se zdál už od samého rána) a očima těma na mě mrk. Pro koho v krvi smáčíte ten brk? Tak ptal se a smál se očima tvýma (gestem i trylkem tvého kraje mi tě připomínal) a já byla sama. Chtěl moje číslo. Já mu ho dala. Měl tvoje oči A já se s tebou milovala. Ukaž světu tu básničku. At´ ví.Dobré poezie není nikdy dost.To bude na dobrý začátek, brzy snad spatří více.....

ODPOVĚĎ: 20:00
Lodičko, to je krásná básnička. Z Britských listů, viď ? Ukaž světu tu básničku, to už tam nebylo, to jsi přidala ty. :-) Stydím se, že mi jméno Ester Fleischerové stále nic víc neříká. Budu se muset po tom podívat. Možná fakt platí, že dobrá poezie bývá vždy trochu skryta našim očím a povyskočí a zajiskří vždycky ve chvíli, kdy to nejméně čekáme. Třeba jako teď... Připomíná mi to básničky Magora /tedy pana Jirouse/. Znáš ho ?
 
OTÁZKA: 13:33 Jitka:
Jarku,máte rád Karla Šiktance? Mohl byste udělat hudbu pro film? Mějte se krásně.

ODPOVĚĎ: 20:08
Děkuji za dotaz, protože se mohu vyznat z toho, že považuji pana Šiktance za jeden z pilířů mé mramorové síně české poezie. A já ho dokonce dvakrát i potkal. Jednou jako malý chlapec. Táta se s ním zdravil a mně řekl, to je pan Šiktanc, český básník. A pak jsem panu Karlovi už jako velký chlapec zazpíval nedávno v Praze na koncertě. Do 5.řady, kde seděl. Samozřejmě, že Darmoděje... a tak to jiskřilo, že dvakrát vypadly pojistky. V zákulisí jsem mu neuměle poděkoval. Za ty básně a inspiraci. - Na filmovou hudbu si netroufám. Nejsem muzikant v skladatelském slova smyslu.
 
OTÁZKA: 13:33 Petr:
Jaký je váš názor na současnou politickou situaci? Myslíte si, že naší zemi pomůže naše vláda, nevláda?

ODPOVĚĎ: 20:09
Obávám se, že předčasné volby, které by to rozčísly, tak brzy nebudou. Ti, kteří se jich bojí, je nedopustí.
 
OTÁZKA: 13:34 Hanka:
jen technicka - jak vybirate poradi, podle ktereho na dotazy odpovidate? omlouvam se, jsem jen netrpeliva...

ODPOVĚĎ: 20:09
Hanko, je 20:07 a došlo i na Váš dotaz.
 
OTÁZKA: 13:34 morla:
Nadhery den!Chcela by vediet, ci je pravda ze mate rad hip-hop. Pokial je to pravda, mnohi vasi posluchaci (vratane mna) budu sklamany. Dakujem velmi pekne. Maja z Petrzalky[Bratislava]

ODPOVĚĎ: 20:17
Některé hip-hopové desky a kapely jsou skvostné a mám je v nejvrchnější poličce. Já poslouchám ale jen český, slovenský a polský hip-hop - tedy ty kluky, kterým můžu rozumět, protože hip-hop vnímám jako poezii. Občas brutální, občas naivně chlapeckou, ale často taky hluboce lidskou. Myslím, Majo, že jste slyšela hip-hopu zatraceně málo na to, abyste mohla soudit. Ale přesvědčovat Vás nebudu, podle tónu, kterým mi píšete, se mi zdá, že máte názor hotový. Každý si ovšem svět uděláme tak velký, jak obsáhne naše náruč.
 
OTÁZKA: 13:35 Miro Burdych:
Odpoved na ICQ temu ma navnadil: Pred rokmi som bol namotany na tvorbu Jara Filipa. Bol to inet pozitivny clovek. Dnes si hram Nohavicu od rana do vecera, prekladam Mullerom a obaja su inet pozitiv. Dufam ze sa historia nezopakuje. Prosim, nech to tak nie je. :}

ODPOVĚĎ: 20:17
Miro, také já doufám, že takovou sílu a konekse nemáte.
 
OTÁZKA: 13:37 Petr:
Které město vám více přirostlo k srdci? Český Těšín, nebo Ostrava?

ODPOVĚĎ: 20:24
Co na to odpovědět ? Buď tedy slovy klasika : Hezké holky jsou po celým světě, pane vachmajstr. Anebo, tě Petře, upozornit, že zápas ještě není dohrán a skóre se může měnit. :-)
 
OTÁZKA: 13:38 Petra:
A opravdu si myslíte, že skalní voliči KSČM tento paradox pochopili??? Jak znám sortu těchto lidí, mnuli si ruce, že dostali něco zadarmo a poslouchají teď vaše písně bez jakéhokoli pochopení souvislostí.

ODPOVĚĎ: 20:25
Tak ať poslouchají. Třeba tu o Hvězdě...
 
OTÁZKA: 13:39 Maruška:
Dobré odpoledne Jarku, chtěla bych Vám poděkovat za Váš koncert ve Strážnici (pohlazení po duši). Koncert byl super a Vy jste skvělý. Těším se někdy někde na Vašem koncertě. Přeji Vám hezký a slunečný den. Maruška

ODPOVĚĎ: 20:27
Ta Strážnice se nám vrací hodně často. Byla to fakt magická chvíle. Už na Roku ďábla ,když jsme tam s Čechomory hráli Kometu a v prvním verši mi do zpěvu kdosi či cosi neidentifikovatelně zasvištěl a nahoře v pravém rohu plátna se objevilo....:-(( Huu. Co vlastně??
 
OTÁZKA: 13:39 Andrej:
1) Jak se máte? 2) Máte sourozence? 3) Kolik mailů Vám přijde do Vaší nohavicovské schránky a jakého rázu jsou? Díky moc za odpovědi Andrej.

ODPOVĚĎ: 20:29
1) Teď ve 20:25 dobře. Ještě hodinu Vám budu odpovídat, pak kouknu, koho smskový národ vyštípal ze Superstar. Že by Soňu. Anebo poletí Roman Těšíňák ? 2 ) Mám. Mladšího bráchu. Nezpívá, nehraje, kdybyste chtěli být zvědaví. 3) Už jsem psal, když odečtu spamy ,asi 50. Jakého rázu ? Milého.
 
OTÁZKA: 13:40 Marťas:
Jak často teď hrajete Scrabble? hrajete i sám se sebou? :o) nějaký odkaz na dobré stránky hrátkařů se slovíčky máte? dáte? Přeju PEVNÉ ZDRAVÍ a DĚKUJU - že JSTE!

ODPOVĚĎ: 20:34
Letos to bylo s mým scrabblem poslabší, asi jste si všimli, že jsem toho měl hodně a scrabble je přeci jenom v té závodní formě náročný duševní sport, který chce svoje. Trénink, soustředění... To se mi nedostávalo, takže letos jsem se ani na mistrovství republiky (na rozdíl od potvory Sázavského) neprobojoval. - Jinak jsem rád, že mohu udělat reklamu skvělým stránkám se scrabblovou hernou. http://www.herna.net/scrabble/ Opravdu špičková věc, navštěvována jak vrcholovými scrabblisty, tak pokročilými, mírně pokročilými i začátečníky. Každý si najde soupeře a výborně si zahraje. V této chvíli (pondělí 20:30) je tam například ... počkejte.... 409 lidí, kteří hrají u 188 stolů. Zkuste to. Nebudete litovat.
 
OTÁZKA: 13:41 Jirka:
Dobry den. Manželka má ráda Vaši píseň "Jen mě nelituj" (a já mj. taky) a ptá se kolik prý máte zubů? Je puntičkářka a zajímá ji nejspíš, změnil-li se počet z oněch 27-mi. To víte ... ženský.

ODPOVĚĎ: 20:36
:-) Víte, že mne to po mé opravě ještě nenapadlo počítat? Ale jak si tak přejedu jazykem chrup, mám pocit, že kvantitu nahradila kvalita.
 
OTÁZKA: 13:41 Petr:
Dobrý den, letos jsem se poprvé dostal na váš koncert v rámci turné Pod širým nebem 2006 v Olomouci. Musím říct, že jsem z vás byl unešen!!! Vaše písničky mají obrovský náboj, vaše charisma je velké. Otázky: 1.)kde berete inspiraci na psaní textů 2.) kdybych se chtěl pokusit vám složit text, bylo by to možné? V případě že ano, komu je mohu poslat. Jinak přeji hodně úspěchů v dalších projektech

ODPOVĚĎ: 20:37
1. Zní to možná banálně,ale tak to je : všude. 2) Možné je vše. Proč byste nemohl napsat text. A proč ne rovnou celou píseň. Brání Vám něco. Já tu svou první poskládal, když mi bylo 13 a půl. Jen tak, pro sebe.
 
OTÁZKA: 13:45 Věrka:
Jarku.Zdravím Vás a chtěla bych vám jen říci, že naše setkání v Schoping parku v Ostravě ,byl pro mě nádherný zážitek a že jsem ráda že jste si se mnou popovídal a dal mi tolik energie.Už se těším na další Vaše koncerty.

ODPOVĚĎ: 20:38
Super.
 
OTÁZKA: 13:45 jana:
Dobrý den Jarku, co Vás vedlo ke složení písničky Muzeum? Máte nějaký bližší vztah k Opavě?

ODPOVĚĎ: 20:40
Od 2 do 5 let jsme v Opavě bydleli, takže Opava je místem, jak už jsem kdysi psal, kde jsem poprvé otevřel oči. Jestli mi rozumíte : mé nejprvnější vizuální zážitky jsou ty z bílé Opavy, slezského muzea, kašny před muzeem, z parku, z opavského koupaliště, ze strouhy, která tekla před naším domem... to první bývá nejhlubší a mnohdy i nepojmenovatelné.
 
OTÁZKA: 13:46 Martin:
Dobrý den.Je mi 10let a díky své mamince znám vaše písničky,byl jsem s ní i na vašem koncertě pro děti Na Fidlovačce.Chci se vás ale zeptat komu fandíte v hokeji.Děkuji

ODPOVĚĎ: 20:44
Úplně nejvíc fandím a to tak, že se mi až srdce svírá, vždycky našim, tedy českému nároďáku. Mám to ještě z časů, kdy jsme hrávali zápasy na život a na smrt s Rusáky ( promiňte mi všichni, ale tehdy jsme to tak říkali a cítili ). Jinak chodívám občas na ligu na Vítkovice, jako jsem chodíval na Třinec, ale dokud to není play off, je to trochu nuda a akademické bruslení. Já bych tu základní část celou zkrátil a případně spojil se slovenskou ligou. To by bylo peklo.
 
OTÁZKA: 13:46 hanka:
Přeji krásný den. Mám několik dotazů, doufám, že odpovíte na všechny. 1) V minulém on-line rozhovoru jste psal, že nemáte jednu nejoblíbenější píseň (myšleno z Vaší tvorby), ale že někdy máte radši tu a jindy zase jinou. Takže která je to teď (mimochodem já teď zrovna mám nejraději Zatímco se koupeš - dle mého názoru jedna z nejkrásnějších českých milostných písní vůbec, při každém poslechu pohladí po duši - díky za ní i ty ostatní)? 2) Kolik Vám chodí mailů od Vašich fanoušků? A na jakou část z nich odpovíte (z vlastní zkušenosti vím, že na všechny ne)? 3) V jednom z rozhovorů jste také uvedl, že budete na svůj web umísťovat starší písničky, které dosud nebyly uveřejněny. Některé se objevily na Pražské pálené + pár (přesněji 5) je jich v Archivu pod lupou, ale co ten zbytek? Vaši fanoušci mého věku (21) by myslím velmi ocenili, kdyby si mohli poslechnout i Vaši dřívější tvorbu. Předem díky za odpověď.

ODPOVĚĎ: 20:47
1) Poslední dobou na koncertech ( a to i díky práci světelného mistra Pavla Konečného a zvukaře Jakuba Lise ) Danse macabre a Plebs blues. 2) Na všechny mejly nestačím odpovědět, ale snažím se to vždycky nějak dohnat. Promiňte všeci. 3) Příští rok si vyhrazujeme s Tomášem na to, abychom zaplnili všechny šuplíky, které jsou na stránkách připraveny. Písněmi, fotkami, dokumenty, povídkami atd. atd. Dejte nám čas.
 
OTÁZKA: 13:46 Mirka:
Milý mladý Jarku. Nedá mi to a musím se vrátit k dotazu, který jste už zodpověděl. Vím že zřízení knihy vzkazů a dotazů by bylo asi náročné, ale určitě ne bezvíznamné. Chodím občas za Karlem Plíhalem a ten odpovídá nejdéle za tři dny (borec co?) No a lidi jsou ščastní a nikoli agresivní... Blbé otázky byly a budou, to už nezměníme, ale nás věrné posluchače by to potěšilo. Ps: nemůžem pořád zatěžovat jen Karla :o) Ps2: Doufám že nejezdíte v autě s loktem z okýnka i teď. Je už zima. Opatrujte se

ODPOVĚĎ: 20:49
Popřemýšlím o tom, ale , nezlobte se, mně zatím více vyhovuje jednorázový všeobecný sokolský chatový slet, jako je ten dnešní. BTW. Na co se furt Karla ptáte ? :-))
 
OTÁZKA: 13:46 Kamil:
dokázal by jste z těch všech svých krásných písniček pro sebe sestavit CD "nej z Jarka Nohavici"? A druhý dotaz. Sledujete občas dění ve Vašem sportu rugby?

ODPOVĚĎ: 20:53
To je strašná práce sestavovat vlastní CD To nejlepší z nejlepšího. Budu se tomu snažit vyhnout. A nechám to jiným až za padesát let. To už mne nebude hníst. Co tam bude: Tři čuníci, Až to se mnu sekne, Když mě brali za vojáka, Ostrava, Sarajevo ?....Nekruťte hlavou, nekruťte...čas je nemilosrdný a proseje to sítem jiné kvality než myslíme dnes my. Co se zpívá z Hašlera ? Co z Voskovce a Wericha ? A to jim já nesahám ani po paty. - Ragby levým okem, spíše jsem teď párkrát v noci vstával jak debil na americký Superbowl v TV. To teda za našich mladých let nebylo a je mi to líto. Americký fotbal má v sobě obrovské kouzlo.
 
OTÁZKA: 13:47 Medunka:
Mily Jarku, zdravim ze zamori a tak bych se rada zeptala, zda pristi rok opet na nejakou chvilku opustite krasnou ceskou zemi a vyrazite na turne do jinych kraju, ci nahlenete do jinych koutu sveta? Dekuji, za vase krasne pisnicky.

ODPOVĚĎ: 20:54
Příští rok ne. Co bude pak, uvidíme pak, až to pak bude.:-)
 
OTÁZKA: 13:47 Mirka:
Díky za odpovědi a naprosto souhlasím - kdo je jednou pejskař, je jím napořád. Já sama mám doma dva jezevčíky (tedy jezevčice - Lady a Týnu) a jsou to už naše třetí a čtvrtá - a každá byla (a je) úplně jiná.. Tímto tedy přeju jen to nejlepší nejen Vám, ale i Vaší rodině a hafince Bině. Díky moc za vše! M.

ODPOVĚĎ: 20:56
Moje slova, každý pes jiný. Tina kavárenský gaučový intelektuál, Bina lovecký běhač, jejíž nejnovějším hitem je chytání kolečka v letu. Ovšem velmistrovství psa, kterého jsem viděl v NY v Central parku, kterak ze vzduchu výskokem stahoval letící plastový talíř, ještě nedosáhla. Ale my se nevzdáváme. Viď, Bíno.
 
OTÁZKA: 13:48 mazakie:
Witaj Jarku, serdecznie pozdrawiam z Wrocławia! Powiedz prosze, co w jest w Tobie i Twojej twórczości, że nawet ci Polacy, którzy nie rozumieją czeskiego, doskonale odnajdują to, co chcesz przkazać?

ODPOVĚĎ: 20:57
Wspolne korzenie. Naprawde tak jak pisze. Korzenie w melodyjach, korzenie w formie, korzenie w tresci, wspolne korzenie w zyciu.
 
OTÁZKA: 13:48 Alena:
Milý Jarku,chci Vám jen poděkovat za všechny krásné písničky.Vždy mě zvednou náladu.Přeji Vám hodně zdravíčka a mějte se krásně.

ODPOVĚĎ: 20:59
Dík, Aleno. Jinak přiznávám, že i mně samotnému po dopsání Ladovská zima zvedla velmi náladu. Hrál jsem si ji dokola, venku padaly vločky jak obrněné bílé transportéry a mě bylo lehčeji na duši.
 
OTÁZKA: 13:49 Honza :
Jarku....mám dotaz.Nebudete vystupovat na Hukvaldech? Je to krásné a báječné prostředí ,jako stvořené právě pro Vaše písničky.

ODPOVĚĎ: 21:01
Na Hukvaldy si myslím už několik let. Znám to tam, hrál jsem tam už, to kulaté pódium je k mým písničkám jak stvořené. Nechci slibovat, ale ...slibuji. :-)
 
OTÁZKA: 13:52 Honza:
Neuvažujete o vydání CD, JEN! s Ostravskymi pisničkami ???

ODPOVĚĎ: 21:03
Honzo, je to jedna z variant, které nosím v hlavě. Už před pár lety jsem říkal, že natočím album podobné Třem čuníkům. Ti byli pro děti, to nové by bylo pro dospělé. Plné ostravských ptákovin. Jo.
 
OTÁZKA: 13:55 Webmaster:
Jarku, Za hotelovou zdí by šlo třídit třeba: přístupné - od 12 let - od 15 let - pouze pro dospělé... :-)

ODPOVĚĎ: 21:06
Jasně, Tomáši Linharte v převlečení. :-) A hned, když u vstupu do rubriky napíšeš : VSTUP JEN PRO DOSPĚLÉ NAD 18 LET, letí tam všecka děcka z prvního stupně a na dotaz : JE TI OPRAVDU 18, ťukají bez uzardění do tlačítka s označením : ANO !
 
OTÁZKA: 13:55 irena:
Panie Jarku, dziękując za GWIAZDĘ po polsku w Ostravie chciałam nieskromnie zapytać, czy myślał Pan kiedyś o nagraniu całej płyty po polsku? I czy ma Pan jakieś ulubione tłumaczenie którejś ze swych perełek?

ODPOVĚĎ: 21:07
To trudne. Jedna piesn moze brzmi jakos egzotycznie, wiecej bylo by nie do zniesienia. - Nie mam.
 
OTÁZKA: 13:57 Nique:
Jarku a co rikate na profil, ktery o Vas nedavno (tusim ze v srpnu) odvysilalo radio Proglas.. Slysel jste ho? Nechytal jste se misty za celo?:-) Nad Rokem dabla po deseti letech popremyslim...:)

ODPOVĚĎ: 21:10
Neslyšel. Ale ,když tak hezky o tom profilu píšete :-) poprosím Tomáše Linharta, jestli to někde nesežene. Bývá to zajímavé, podívat se na sebe, jinýma očima. Co já se už za život na sebe dozvěděl. Ale v rádiu Proglas jsou šikovní, co já vím. Trochu vyhranění, to je pravda. Ale každý jsme nějací.
 
OTÁZKA: 14:04 Anna M.:
Radůza zpívá v jedné ze svých písní"jablko mi do klína padá"....věříš, že písnička může předznamenat celé životní období? Tak stejně je tomu s básní? Máš takovou? Děkuji za odpověd´ a zdravím do Ostravy.

ODPOVĚĎ: 21:12
Spíše než předznamenává, mapuje to prošlé. Ale z minulého vždycky vyrůstá příští, takže kdo ví, jestli nejsem občas sám sobě prorokem, aniž to vím. Ale neberte tyto krátké plytce hluboké věty až tak příliš vážně.
 
OTÁZKA: 14:04 :
Jarku,nepřipravujete nějakou podobnou "akci" jako byla "AHOJ OSTRAVO"? Honza z Poruby

ODPOVĚĎ: 21:13
Už jsem odpovídal. Nemají -li ztratit kouzlo, některé akce se zopakovat prostě nedají.
 
OTÁZKA: 14:05 Jenda:
Přeji pěkný den, zajímalo by mě, pane Nohavica, jaký máte názor na dnešní politiku. Stačí stručně:-) Děkuji.

ODPOVĚĎ: 21:14
Potřetí...a potřetí stejně. Pokud se během večera nic nezměnila, myslím, že by mnohé vyřešily předčasné volby někdy v polovině 2007, ale protože se jich někteří bojí, tak je nedopustí.
 
OTÁZKA: 14:06 Roman Š.:
Krásné odpoledne do Vašeho podkroví přeji. Můj dotaz se týká Vašeho DVDčka. Komentář k tomuto koncertu je hezký, milý,...tak nějak přitahuje. To se Vám opravdu povedlo. Ale jsem trochu posmutnělý z toho, že jste do něj (či CD) nezakomponoval více NE tolik známých písniček a nějaké ty chyby či přehmaty by DVDčku přidali také více na autentičnosti.....jinak jsem rád, že slibujete rozšíření archivu!...to je mnou nejbystřeji sledovaná sekce:)....měejte se hezky, a podrbejte "psici" za uchem, jistě bude mít radost.

ODPOVĚĎ: 21:14
Chyb a přehmatů je na DVD na můj vkus naž moc.
 
OTÁZKA: 14:09 Milos:
Preji hezky den.Zdravi Vas verny posluchac z Atlanty.Ma otazka zni,zda planujete jeste navstivit USA a potesit nas koncertem v Atlante.Dekuji a jeste jednou krasny den.

ODPOVĚĎ: 21:15
Vyjedu, jen co opravím prošoupané boty a zašiju roztrhané kalhoty z cest.
 
OTÁZKA: 14:09 Leona:
Dobrý den, Jarku! Chtěla bych vám poděkovat za vydání DVD Doma, od soboty ho mám "doma" i já. Uvažujete o tom, že vydáte v budoucnu nějaké další? Také by bylo zajímavé vidět na DVD i některé starší koncerty, které byly natočeny, napadá mě třeba ten, kde zpíváte písničky Karla Kryla, ale mohly by to být i různé archívní úryvky.

ODPOVĚĎ: 21:15
Asi ano, ale jak to vše bude , to dnes vážně ještě nevím.
 
OTÁZKA: 14:15 mara:
milý Jarek, (pripomienka k odpovedi o 14.06 )neverte svojím kritikom, zvlášť ak sú muži.Líbíte se mi , je jednou z najkrajších , nežných vyznaní a zbalil by ste na ňu ženy od 15 do 100(aj Vilmu Jamnickú)

ODPOVĚĎ: 21:19
Jdu si zadat do google, kdo je Vilma Jamnická.... Už jsem tady... Děkuji, maro, za velkou lichotku.
 
OTÁZKA: 14:15 Simona:
Ahoj drahý Jarku, půjdeš se mnou do parku? Ba ne, už je zima, mohla by z toho být rýma... ;-) Zdravím z Hodonína. Už jsi slyšel druhé CD Petra Bende? Co na něj říkáš, na Petra?

ODPOVĚĎ: 21:20
Ještě neslyšel. Není snadné být muzikantem. Ale to platilo za všech časů. Petra to baví. Byl jsem s ním v Třinci a měl to v očích. Ten se nevzdá jen tak.
 
OTÁZKA: 14:16 jana:
Tedy pane Jarku- nevim, "po cem" maji chlapi smutne oci a jake propriety si mam dosadit sama? Nemam ani manzela ani pritele, takze fakt nevim nic o smutnych ocich a propriety nepouzivam:))

ODPOVĚĎ: 21:21
Propriety jste si měla dosadit do věty a ne do bytu, vy trdlo. A to nevadí,že nemáte manžela ani přítele - máte on line rozhovor s JN a od této chvíle už víte, že muži po \"tom\" mají smutné oči. To je přeci krásné zjištění takhle v pondělí navečer.
 
OTÁZKA: 14:18 Zdenka:
Přeji pěkný den a posílám pozdravy do Ostravy. Jen jsem Vám chtěla z celého srdce poděkovat za nádherný koncert v Roudnici nad Labem. Vím, nebylo to pod širým nebem ani tam nebyli stovky lidí, ale tou atmosférou jste mi dal tolik energie a štěstí, že to ani slovy popsat neumím o to víc, že jsem měla to štěstí sedět přímo před vámi v první řade. Děkuji Vám ještě jednou a těším se na Vaše další nádherné písničky.

ODPOVĚĎ: 21:23
Já jsem vlastně taky seděl v první řadě přímo před Vámi. To je takzvaný double, Zdenko.
 
OTÁZKA: 14:18 Ixtlana Guenlaca:
Máte nějaký pocit z toho, že teď několik desítek (možná i stovek) lidí visí očima na monitoru a sledují co napíšete? Děkuji za koncert na Kladně, byl nej nej z těch co jsem navštívila. Ixtlana Guenlaca.

ODPOVĚĎ: 21:25
Pocit jak pocit , ale je 21:21 a za chvíli Leoš Marešoš začne hořce litovat své ovečky a jedné bude muset strčit černého petra. Tak jdu na to kouknout. Jsou to přeci jenom kolegové, ať to vezmete, z které chcete strany. Superstaři moji. ...Já se zas vrátím....
 
OTÁZKA: 14:20 Radovan Horych:
Dobrý den,pane Nohavica. Byl jsem moc překvapený Vašim živým vystoupením "na Karolině". Nedokázal jsem si to představit. Nevím jaký byl "generální" koncert, ale druhý koncert byl moc dobrý (až na pár vyrušujících hovad z davu). Záznam na DVD má přesně atmosféru koncertu. No marné, polští synci jsou profíci (rozostřené záběry, pohyby jakoby zachycené staticky, v dávných dobách jsem obdivoval záznamy a přenosy koncertů na polských jedničkách a dvojkách...)a dokázali výborně zachytit Vás a Vaše písně. A Vaše "5.1 s komentářem" nemá chybu. Je moc pěkné uslyšet Vaše postřehy k písničkám, ke koncertu, zavzpomínat na některé lidi. A teď bych se dovolil zeptat na pana Milana Kaplana, kterého vzpomínáte v souvislosti z Folkovými kolotoči na DVD. Měl jsem tu čest se s ním a lidmi kolem něho v dobách klubu, který byl za "obchodním komplexem Bohemie" v Porubě, setkat. Nevíte, pane Nohavica, kde působí a jak se mu vede?

ODPOVĚĎ: 22:22
Naposledy jsem Milana Kaplana registroval u reklamní agentury NAR. Sídlili v centru Ostravy, kousek od kostela. Pak jsem ho občas slýchával na vlnách ostravského rádia. Rozhlas to byla vždycky Milanova láska. Ale nějaký čas jsme se už nepotkali, tak nevím, jestli to všechno stále platí.
 
OTÁZKA: 14:25 liba:
bylo by možné odpovědět i na druhou část otázky...na kolik z těch 30 - 50 mailů, denně došlých, odpovídáte? A těm spamům, asi distributoři viagry vědí své:)..nebo aspoň doufají!:)

ODPOVĚĎ: 22:25
Snažím se odpovídat na co nejvíc, vždycky to dělám ve vlnách, teď jsem to trochu zanedbával, tak se nehněvejte. -Distributoři viagry doufají marně. Proč mi radši nenabízejí sněhové frézy ? Ty budu , ak tak koukám ven, brzy potřebovat.
 
OTÁZKA: 14:27 Tomas:
dobrý den pane Nohavica, znám všechny vaše písničky. Tomas. jsou moc pěkně například Milionář.

ODPOVĚĎ: 22:26
Tomáši, ani já neznám všechny své písničky. Proto se příští rok chystám do svého archivu, abych to tam prohrabal a povytahoval staré zapomenuté perličky. Máte se na co těšit, vy znalče.
 
OTÁZKA: 14:29 ema:
Děkuji Vám za Vaši tvorbu,za Vaši muziku,za Vaše písně,za atmosféru, kterou nás obohacujete o báječné zážitky nejen na koncertech, ale každodenně v našich domovech zprostředkovaně. Co jsem se s Vašemi písněmi,jako mladá žabka se svou první kytarou natrápila,vůbec nevíte.A ty probrečený noci u kazeťáku u Vašich písní, taky patří k životu. A ta radost, že i má ratolest nyní žadoní: maminko, ještě jednou pust tu srandovní... A za její zážitky,až ji vezmu na Váš koncert, za všechno DĚKUJI

ODPOVĚĎ: 22:29
Z vašeho hezkého dotazu mne nejvíce zaujaly ty probrečené noci. Ale ne u dývídíčka, ne u sídíplejera, u kompjutru - ale u starého dobrého kazeťáku !! :-) Jó ! Objevení se kazeťáků na českém trhu na počátku 80. let způsobilo rozšíření české písničky mimo oficiální struktury takovým tempem, že se vládci divit nestačili.
 
OTÁZKA: 14:36 Romana:
Příjemné odpoledne Jarku,jen bych se Vás ráda zeptala: blíží se pomalu čas vánoc a ráda bych věděla jestli máte rád tu předvánoční atmosféru a čas vánoc.A jestli už jste stihl letos vašim blízkým nakoupit dárky. A vzpomínáte rád jako dítě na vánoce? děkuji

ODPOVĚĎ: 22:31
Moc tu atrmosféru už rád nemám. Lidi šílí. A všichni na mně řvou, abych si něco koupil. Že je TICHÁÁÁÁÁÁ NOOOOOC SVATÁÁÁÁÁÁÁ NÓÓÓC. Já nic nechcu. Já si chci v ústraní posedět s rodinou a potichu poklábosit. A to si taky uděláme. Tak. A basta.
 
OTÁZKA: 14:37 Andrej:
Jste kafovej nebo čajovej?

ODPOVĚĎ: 22:31
I i.
 
OTÁZKA: 14:37 Dana:
Jarku, musím Vám pogratulovat k Vašemu pestrému slovníku i pohotovosti, s jakou dokážete reagovat. Podařilo se mi dostat se na koncert na Okoři, bylo to něco úžasného, byla jsem plná pocitů. Hlavně jste mě potěšil písničkou Sarajevo, která patří mezi mé oblíbené. Je mi jen líto, že jsou ty Vaše koncerty hnedle vyprodané, tak si Vás přehrávám aspoň na počítači. Váš hlas je pro mě balzámem a za to Vám moc děkuji.

ODPOVĚĎ: 22:37
Víte, Dano, současný svět techniky je krásný právě v tom, jak nám umožnil mít k sobě tak nějak blíž. Internet, ale i mobily - to vše nám, kteří chceme být spolu, umožňuje, abychom spolu byli i přes dálku, jež nás kolikrát dělí Svět je malá vesnice. A my vesničani tančící na návsi. A za kopcem je Sarajevo. Ale i Ostrava.
 
OTÁZKA: 14:39 Jura:
Jarku, kdybyste v příštím životě nemohl být člověkem, ale zvířetem. Kterým byste chtěl být a proč?

ODPOVĚĎ: 22:38
Rackem. Létal bych si a pozoroval svět. A s nocí hnízdil na ostrově a seděl na skále.
 
OTÁZKA: 14:41 Nikol:
Dobrý den,chtěla jsem se jen zeptat na jednu věc:Máte i nějaké špatné vlastnosti,nebo zlozvyky???Hezký den a velice děkuji za odpověď. :-))

ODPOVĚĎ: 22:39
Nikol, prosím, netrapte mne. A netrapte ani všechny ty, kteří by museli po mně číst ten dlouhý seznam lidských špatností, jimiž oplývám.
 
OTÁZKA: 14:42 Martin :
Přeju hezký den. Na www.nohavica.wz.cz je mezi písičkama, které jste údajně napsal i text "písničky" Děcák (Nikola), proto bych se chtel zeptat zda existuje nějaký kytarový doprovod k této písničce. Pro připomenutí text: V bezuchém čajníku na městské skládce je hnízdo koníků a zlatých mušek malinký Nikola sám sobě vládce na hřbetě bůvola po louce kluše......

ODPOVĚĎ: 22:40
To je jedna z písniček, které budu příští rok vykutávat z archivu a snažit se objevit její původní verzi.
 
OTÁZKA: 14:43 Tomáš Mlčák:
Pane Nohavica, mám dotaz kdo vám pomohl složit tyto písně,Podzimní a báseň když byl Pepa ještě mladý. Předem vám moc děkuju za odpověd Tomáš Mlčák. Tyto písně mi udělají dobrou náladu.

ODPOVĚĎ: 22:43
Podzimní napsal Karel Plíhal a já jsem mu snad s tím ani nepomáhal, každopádně si teď nevybavuji, že bych tam něčím přispěl. Když byl Pepa ještě mladý - jsme napsali na cestách s klukama. Na turné Morava (91?). Bylo nás tam spousta - Pepa Streichl, Karel Plíhal, Pavel Dobeš, Emil Pospíšil, možná i Slávek Janoušek. Za starých časů se vůbec mnoho věcí dělalo skupinově. Takže to vezměte tak, milý Tomáši Mlčáku, že ona báseň je takový grupenfolk.
 
OTÁZKA: 14:43 Michael Jermář:
Dobrý den Jarku,sem tu znova Michael:-) Dostal sem tedkon novejší to pádlo,a budem mít koncert:-| Učitelce sem slíbil že se naučím vybrnkat ¨Darky¨ ale z nahrávek sem toho moc nevybrnkal:-)) Mohl by jste mi napsal rychlovkou Akordy+struny? Dik moc M.:-))

ODPOVĚĎ: 22:44
Nekecej. Není to nic složitého. To zahraje každý začínající nohavica s malým n. Běž do toho znovu.
 
OTÁZKA: 14:45 ivana:
Ahoj Jarku, jak se Ti libilo moje "dotextování"písně Za hotelovou zdí? Pozdravuju Tě srdečně z Prahy! Ivana

ODPOVĚĎ: 22:44
:-) Počkej, až to všecko zveřejním.
 
OTÁZKA: 14:46 Ludik:
Dobrý den, pane Nohavica, chtěl bych se zeptat na píseň Podzemní prameny. Kde jste našel inspiraci složit tak nádhernou píseň? Neříkejte, že to je jen tak ze života:-) Vím, že je to možná intimní dotaz, pokud nechcete, nemusíte odpovídat. Má v sobě určité kouzlo. Je tam NĚCO co poukazuje do budoucna, vím to. Většina vašich písní se odráží z historie, ale tato ne. Nechcete třeba jen naznačit, co touto písní míníte? Ale odpověď respektuji. Děkuji, mějte pěkné dny.

ODPOVĚĎ: 22:49
Je mi líto. Možná Vás zklamu, ale Podzemní prameny jsem opravdu napsal jen tak ze života. A neptejte se nikdy při písních na detaily, protože se můžete třeba dozvědět, že ty výkladní skříně, v kterých vidím své obrysy, jsou u Bati na Masarykově náměstí v Ostravě. A kouzlo se ztratí. Věřte mi, že v písni je vždy jen to, co tam nalezneme. Ani já nevím vše. Natož vy. - Jinak k písni Podzemní prameny. V rámci svého pátrání JAREK 2007 :-) snad objevím prapůvodní verzi Podzemních pramenů natočenou s Ostravským rozhlasovým orchestrem a dívčím sborem někdy v roce 1980. To, když jednou pouštěli, tak se ptaly posluchačky, je-li to nová píseň Vítězslava Vávry.
 
OTÁZKA: 14:51 Miriam:
Ahoj Jarku :) máš rád zimu? Z ladovské zimy to tak nevypadá .)

ODPOVĚĎ: 22:50
Dobře usuzuješ. Nemám. Já jsem podzimní.
 
OTÁZKA: 14:52 Martin:
Přeju pěkný den a dávám vám takový blbý dotaz.. Vadilo by vám kdyby ODS Mirka Topolánka uzavřela velkou koalici nebo opoziční smlouvu s ČSSD Jiřího Paroubka nebo si myslíte, že by bylo lepší kdyby tam přibrali aspoň ještě KDU-ČSL? Předem děkuji za odpověď na tento možná blbý dotaz.

ODPOVĚĎ: 22:56
O jaké velké koalici je tu řeč ? Vše snad spěje k předčasným volbám, nebo se snad za těch pár hodin, co odpovídám na vaše otázky něco radikálně změnilo ?
 
OTÁZKA: 14:52 Miriam:
Máš nějakou partnerku? proč ano a proč ne?

ODPOVĚĎ: 22:57
33 let Martinu. Není to partnerka. Je to má žena. A máma Lenky a Kuby. A proč ? Proto, zvědavče.
 
OTÁZKA: 14:53 Jirka:
Ahoj Jarku, nechtěl bys někdy udělat šňůru s Vláďou Mertou a pomohl mu k návratu na folkové výsluní, kam určitě patří?

ODPOVĚĎ: 22:59
Nemám takovou moc, abych mohl kohokoliv posadit na jakékoliv výsluní. A pokud vím, tak Vláďa hraje, vydává desky. Poslední jsem si koupil. Máš ji taky ?
 
OTÁZKA: 14:57 Zuzka:
Dobrý den. Nemám sice dotaz, ale chci Vás jenom pozdravit :o). A popřát Vám, abyste se měl dobře :o)

ODPOVĚĎ: 23:00
Zuzka, i to potěší. Není třeba furt se ptát a odpovídat, někdy je dobré jen tak posedět a pomlčet a počumět do očí. Asi takto Chutná Vám můj čaj ? Tak zítra zas.
 
OTÁZKA: 14:58 Vašek:
Ahoj Jarku, byl jsem letos v Terchove - bajecne...Muj dotaz - na te uplne stare verzi webu byla pisen Spartakiadni, na tomto webu uz neni... Co se s ni stalo? :-)

ODPOVĚĎ: 23:01
Zmizela v propadlišti dějin. Zeptám se v rekvizitárně, jestli ji někdo neviděl.
 
OTÁZKA: 14:23 Petra:
Pěkné odpoledne přeji, díky moc za texty které mi vždy pomohou spravit náladu a vypořádat se s různými situacemi a postavit opět na nohy... Chybí mi pouze písnička na téma výchovy puberťáků - nemohl byste na toto téma složit písničku abych místo počítání do desíti při výchově dětí si mohla zanotovat ? díky moc předem

ODPOVĚĎ: 23:06
Když to na Vás přijde, opakujte si pro sebe třikrát rychle za sebou tuto mantru JAKOTENTOPUBERŤAKZLOBILAJSEMTAKYTAK.
 
OTÁZKA: 14:50 Michael Jermář:
Jarku, kdy mi odpovíte na mail?

ODPOVĚĎ: 23:13
Milý Michaeli, a co bys rád ještě věděl ? Mám tě tady jako poslední dotaz, spíše prosbu než otázku, jsem vymačkaný jako citron a nevím vůbec nic, možná bych polišům i jméno špatné řekl, v intelektuálním stavu ,v jakém jsem, neumím otevřít ani mejlovou schránku, natož odpovědět jermarovi@seznam.cz, zase jsem s Vámi všemi strávil hezkých několik hodin a michael nedá pokoj a nedá pokoj, lampičku nezhasne a pořád by chtěl sdílet a povídat si a psát si a odpovídat si, počkejte si všichni do příštího on-line rozhovoru, držím Vám palce, do vánoc se s většinou z Vás neuvidím, tak je prožijte klidně a příští rok, ať Vám všechno vyjde, já dokončím do března toho Dona Giovanniho a mezitím budu, jak jsem slíbil, doplňovat s Tomášem místní Archiv pod lupou a jiné šuplíky webu, ovšem nezapomeňte mi posílat všechno, co najdete doma o nás z 80.let, hlavně fotky, těch není nikdy dost, uděláme si takovou kroniku časů těch zlých i krásných, hořkých i sladkých, mějte se krásně, a někdy někde zase.


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu