JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


RECENZE CD
 

Nohavica vydává Pražskou pálenou, lze ji stáhnout zdarma z internetu
MF DNES - 25. 1.2006

Jaromír Nohavica vydává nové album. Jmenuje se Pražská pálená a není k dostání v běžných obchodech. „Je to první volně šiřitelné album. Na internetu je zájemcům k dispozici ke stažení, vypálení i šíření,“ řekl Nohavica, který chce album věnovat svým posluchačům. S něčím takovým zatím žádný domácí interpret nepřišel. Pražská pálená je vlastně hudební deník Nohavicova pražského turné, které začalo 15. ledna v Divadle pod Palmovkou a skončí 26. ledna v Kulturním centru Novodvorská. Na každém z jedenácti koncertů zpívá Nohavica dvě vybrané skladby, které pravidelně nehrává a jež jsou okamžitě zaznamenány. „Jde o písničky, které nikdy oficiálně nevyšly,“ dodávají spolutvůrci alba, Nohavicovi pomocníci, kteří titul den po dni skládají z nahraných písní. Na webové adrese www.nohavica. cz/praha2006 jich včera Pražská pálená obsahovala už šestnáct.

„Postupně budete mít možnost si z konečných 22 písní sestavit a vypálit unikátní MP3 CD,“ slibují Nohavicovi kolegové, kteří již zaplnili album skladbami Moje milá, dej mi ještě šanci, V bufetě na stojáka či Bahama rum. A Nohavica vyhlásil soutěž o nejlepší návrh obalu a vyzval posluchače, aby mu jej zaslali mailem.

Jak písničkář sliboval v nedávném rozhovoru pro MF DNES, obohacuje své internetové stránky o další speciality. Například na konci každého vystoupení si vyfotografuje publikum mobilním telefonem a snímky zveřejní na internetu.


(vla)
Zdroj: MLADÁ FRONTA DNES


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu