JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


KONCERTY - BRUSEL 12/2006
 

Bezprostředně po dvou čtvrtečních varšavských koncertech přistával Jarek Nohavica v pátek 1. prosince 2006 brzo ráno na bruselském letišti.

Do Bruselu přiletěl na pozvání našeho velvyslance při Stálém zastoupení ČR v Evropské unii Jana Kohouta. Hlavní událostí třídenního pobytu byl sobotní koncert, který se uskutečnil v jednom z nejprestižnějších sálů v Bruselu - Flagey. Vyprodaný koncert s více než 800 místy zaplnili většinou Češi, Slováci a Poláci žijící a pracující v Bruselu a okolí. Nebylo však výjimkou, že přijeli diváci i z Holandska, Lucemburska nebo Francie.

Zkouška v sále Flagey (foto:
© T.Linhart)
Momentky z večerního koncertu
(foto: © T. Jacko)

Atmosféra v sále byla brzy velmi uvolněná, a i když bylo složení publika trochu jiné, než je na domácích koncertech, brzo se všichni cítili jako doma. Diváci reagovali nejen na všechny hudební polohy, které jim Jarek z pódia nabízel (včetně árie z Mozartovy opera Cosi fan tutte Vzácné dámy), ale samozřejmě také na na glosy, kterými Jarek komentoval své pocit z bruselského pobytu. Závěr koncertu patřil netradičně Krylovým Jeřabinám.


Jarek nahrává na zkoušce pohádku
(foto: © T.Linhart)


Před bruselským Atomiem.

Již na podvečerní zkoušce před koncertem začaly vznikat první nahrávky krátkého vánočního CD, které se Jarek Nohavica rozhodl darovat svým posluchačům prostřednictvím tohoto webu ke stažení jako svůj dárek k letošním Vánocům... CD mápříznačný název - Od Jarka pod stromeček.
Další dvě skladby byly pak natočeny během koncertu. Obsah CD je netradiční tím, že každá jeho část je určena jednotlivým členům rodiny (dědečkovi, babičce, tatínkovi, mamince a dětem) a jedna píseň bude pro všechny společně.
Poprvé se zde Jarek představí i jako autor pohádek - dětem je věnována pohádka o Huňáčovi a Fuňáčovi, kterou v tomto případě nahrál místo písničky. CD nemá tradiční vánoční obsah, ale k vánočnímu dárku má velmi blízko právě tím, že každá jeho část je vybírána, aby udělala radost právě konkrétnímu členu rodiny.


aktuální

archiv

recenze

on-line:

on the road 2005
pražská pálená 2006
dvd doma 2006

pod širým nebem 2006
cd ikarus 2008
on the road 2008
on the road 2009

daruvar 2011

domů
mapa webu