JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


 

NOVINKY AKTUÁLNÍ
 

Chcete informace o aktualitách na tomto webu dostávat e-mailem >>

 

13. 10. 2023 - SPORTU ZDAR - FOTBALU ZVLÁŠTĚ

Všem fanouškům a fanynkám českého fotbalu posílám po včerejší třígólové albánské bolesti malou záplatu. Balíček,ve kterém najdou všech mých 12 písniček, které jsem napsal o fotbale. Stáhněte si, poslechněte si a odfoukněte si.
Písničky si můžete přehrát i jednotlivě: Dát gól, Tři rohy penalta, Kopačák, Píseň brankáře, Bazaly Bazaly, Růže mezi trny, To je kopaná, Baba na Bazalech, Jednička dvojka kříž, Už ho nesou, Derby, Sportu zdar fotbalu zvláště.

(Rada ke stažení balíčku: klikněte pravým tlačítkem myši na slovo Balíček a pak zvolte Uložit odkaz jako. Uložíte si ZIP soubor se všemi písničkami k sobě na disk)

 

7. 10. 2023 - NOHAVICA A JEHO NAŠE MALÁ VÁLKA

To je název nové knihy Přemysla Houdy zejména o Jaromíru Nohavicovi, ale nejen o něm a vlastně i trochu o nás. V anotaci knihy se můžeme dočíst:
Přemysl Houda měl při jejím psaní k dispozici Nohavicův soukromý archiv sestávající z deníků, zápisníků, osobních záznamů, korespondence a mnoha dalších dokumentů osobního charakteru, které Nohavica dosud nikomu nezpřístupnil. Kromě tohoto unikátního souboru ego-dokumentů autor využil rovněž archivy veřejné, včetně Archivu bezpečnostních složek spravujícího písemnosti Státní bezpečnosti, státních oblastních archivů, ale též například fondu Socialistického svazu mládeže či fondu Pražského kulturního střediska a řady dalších. Cenným zdrojem informací byly autorovi také desítky rozhovorů s lidmi, kteří sehráli v Nohavicově kariéře a veřejném vystupování významnou roli.

Více o knize najdete na webu vydavatele.

 

30. 7. 2023 - NOVÁ PÍSEŇ - ŘEKL MI ZPÍVEJ

Na včerejším koncertě Jarka Nohavici na Benátské! zazněla i nová píseň Řekl mi zpívej z repertoáru Leonarda Cohena (You Got Me Singing), kterou Jarek Nohavica opatřil českým textem. Včerejší koncertní verzi si můžete poslechnout zde.

 

29. 7. 2023 - KONCERT Z BENÁTSKÉ! S IMPULSEM ŽIVĚ

Dnešní koncert Jarka Nohavici z festivalu Benátská! s Impulsem bude vysílat Rádio Impuls živě od 20.10 do 21.50 hodin. Pokud nestihnete být u toho osobně, nezapomeňte si zapnout přímý přenos Rádia Impuls.

 

1. 7. 2023 - PÍSNĚ NEZNAJÍ HRANIC

Tak blízko máme k sobě: Zmicer Vajcjuškevič v Bělorusku, Johan Meijer v Holandsku, Edyta Geppert v Polsku, Frank Viehweg v Německu, Galina Boris a Káťa Vajchanští v Izraeli, Yehla Collective v Baltimoru a já tady u nás doma. A támhle za kopcem je Sarajevo.

 

15. 6. 2023 - PŘIDANÝ KONCERT V PRAZE A TERMÍNY KONCERTŮ NA SLOVENSKU

Pro velký zájem byl přidán ještě jeden pražský koncert pod žižkovskou věží - v neděli 20. 8. 2023. Byly také zveřejněny termíny říjnových koncertů na Slovensku. Všechny podrobnosti najdete na stránce věnované koncertům.

 

7. 6. 2023 - JAREK NOHAVICA NA LETNÍ SCÉNĚ POKLADU

Na červenec plánuje Jarek Nohavica na letní scénu Pokladu v Ostravě-Porubě tři velké koncerty. Dva jsou dvouhodinové večerní koncerty pro dospělé a jeden odpolední - Tři čuníci pro děti a rodiče. Předprodej začíná 8. června v 15 hodin. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

6. 6. 2023 - JAREK NOHAVICA POD ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ

Již tradičně může pražské publikum vidět Jarka Nohavicu na konci srpna na koncertech v rámci Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží. Bude tomu tak i letos. Předprodej začíná 7. června ve 13 hodin. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

17. 5. 2023 - KOMPLETNÍ ZÁZNAM KONCERTU JAREK A DĚTI

Na oficiálním YouTube kanále si můžete přehrát záznam dvouhodinového sobotního koncertu Jarka Nohavici za doprovodu žáků základních uměleckých škol Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje a členů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Podrobnější informace o koncertě a obsazení najdete přímo u videa.

 

20. 4. 2023 - NOVÉ TERMÍNY KVĚTNOVÝCH KONCERTŮ

Týden po koncertě v Ostravě mohou diváci vidět Jarka Nohavicu s Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou ve Svitavách, Teplicích, Mariánských Lázních a v Tachově. Podrobnosti o předprodejích a místech konání najdete v sekci Koncerty.

 

26. 2. 2023 - DVA NETRADIČNÍ KONCERTY

Jaromír Nohavica je protagonistou dvou netradičních koncertů. Jarek Nohavica pre Banskú Štiavnicu je benefiční koncert 27. 4. 2023, který podpoří obnovu požárem zasaženého historického centra tohoto města, zapsaného mezi kulturní dědictví UNESCO.
Na druhém koncertě s názvem Jarek Nohavica a děti doprovodí v ostravské multifunkční aule Gong Jarka Nohavicu žáci základních uměleckých škol Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje a členové Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncert, který je součástí X. ročníku festivalu základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje Muziáda 2023 se uskuteční 13. 5. 2023. Všechny bližší informace a odkaz na předprodej najdete v sekci Koncerty.

 

13. 2. 2023 - DUBNOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

V dubnu mohou diváci na Slovensku navštívit pět koncertů Jarka Nohavici v Dubnici nad Váhou, Nitře a Žilině. Předprodeje začínají 14. února - stejně jako na březnový koncert v Ústí nad Labem. Všechny podrobnosti najdete jako obvykle v sekci Koncerty.

 

7. 2. 2023 - DALŠÍ BŘEZNOVÉ KONCERTY

Po třech pražských koncertech bude Jaromír Nohavica koncertovat v Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi a Náchodě. Podrobnosti o koncertech a hlavně předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

7. 2. 2023 - JAREK NOHAVICA NA LETNÍCH FESTIVALECH

V létě můžete Jarka Nohavicu a jeho hosty Roberta Kuśmierského a Pavla Plánku vidět výjimečně i na 3 velkých festivalech. V Čechách na Benátské s Impulsem , na Moravě na Vizovickém Trnkobraní a na Slovensku na festivalu Lodenica 2023. Těšíme se na vás.

 

18. 12. 2022 - JAREK NOHAVICA V LUCERNĚ

V březnu 2023 se Jarek Nohavica opět vrací do Velkého sálu pražské Lucerny. Předprodej vstupenek na dva večerní koncerty a jeden odpolední - Tři čuníci, začíná 20. 12. 2022 od 12 hodin na Ticketportal.cz. Podrobnosti najdete také zde na webu v sekci Koncerty.

 

11. 12. 2022 - TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ

V sekci Koncerty najdete nové termíny koncertů Jarka Nohavici v únoru příštího roku. Těšit se mohou diváci v Brně, Havlíčkově Brodě a Velkém Meziříčí.

 

1. 11. 2022 - PROSINCOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

Píseň Vánoce v Bratislavě z alba Moje smutné srdce asi znáte. Stejným názvem by se dala nazvat předvánoční série čtyř koncertů Jarka Nohavici v Bratislavě. Podrobnosti najde jako vždy v sekci Koncerty.

 

22. 10. 2022 - SPOLEČNÁ PÍSEŇ POKÁČE A JARKA NOHAVICI

Vzpomínáš, co zpíval John je název společné písničky, kterou spolu nahráli Jarek Nohavica a Pokáč. Nápad, který spatřil světlo světa v šatně v Uherském Brodě, reaguje na závist nejen v hudební branži. Píseň si si můžete pustit třeba na YouTube.

 

13. 10. 2022 - TŘI ČUNÍCI FRANCOUZSKY

Tři čuníci mají francouzskou verzi. Stejně jako Kometu, i tuto píseň přeložila a nazpívala Albane Smilga. Pod videem najdete také francouzský text a notaci, francouzské titulky si můžete zapnout při přehrávání klipu.

 

10. 9. 2022 - ŘÍJNOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

V říjnu se mohou diváci s Jarkem Nohavicou potkat také na pěti slovenských koncertech. Podrobnosti o místech konání a již probíhajících předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

16. 8. 2022 - PŘIDÁN DALŚÍ KONCERT V TIŠNOVĚ

K již vyprodanému koncertu v Tišnově 1. 9. 2022 byl přidán ještě jeden koncert o den dříve - ve středu 31. 8. 2022. Informace o předprodeji najdete na webu Městského kulturní střediska Tišnov.

 

31. 7. 2022 - VIRTUÁLKY POKRAČUJÍ

Po deseti letech se opět vracejí popěvky jen tak", jak je tehdy nazval autor Jaromír Nohavica. Každé pondělí můžete najít, jako za starých časů - tentokrát na stránkách www.abybylojasno.cz, jednu novou aktuální Virtuálku.

 

31. 7. 2022 - U NÁS NA SEVERU - V SALCBURKU

S písničkami Jarka Nohavici se můžete potkávat i při letním cestování: z rádií, přehrávačů v autě nebo v mobilech, ale také na ulicí. Jedním z příkladů je cover verze písně U nás na severu zahraná japonsko-španělsko-rakousko-českým hudebním seskupením na nábřeží řeky Salzach v Salcburku.

 

17. 7. 2022 - NOVÉ TERMÍNY LETNÍCH KONCERTŮ

K již avizovaným letním koncertům přibyly další dva srpnové: na začátku měsíce koncert pro děti a rodiče Tři čuníci ve Mlýnu vodníka Slámy v Háji ve Slezsku a poslední srpnový den koncert v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

10. 7. 2022 - PÍSNIČKY Z KONCERTU V O2 UNIVERSUM

Čekání na nejbližší koncerty Jarka Nohavici si můžete zkrátit několika písničkami natočenými na koncertě v pražském O2 Universum: Náplava blues, Jede tramvaj po Přívoze, Dolní Lhota, Ona je na mě zlá, Strach, Pánové nahoře, Dobří holubi, Pro Martinu, Těšínská a Amerika. Již tradiční spoluhráče Roberta Kuśmierského a Pavla Plánku v několik písních doplnil také Michal Žáček.

 

10. 7. 2022 - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ KONCERTU

Z organizačně technických důvodů se koncert 13. 8. 2022 přesouvá z Červeníku do amfiteátru v Jaslovských Bohunicích. Všechny dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

30. 6. 2022 - KOMETA FRANCOUZSKY

Poslechněte si krásnou francouzskou verzi písně Kometa. Původní český text Jaromíra Nohavici přeložila Albane Smilga, která je také interpretkou této verze.
 

15. 6. 2022 - KONCERTY V ZÁŘÍ

Prvním koncertem v září bude koncert v letním kině v Tišnově. Podrobnosti o předprodeji vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

7. 6. 2022 - OHLÉDNUTÍ ZA VELKÝMI KONCERTY

Pojďme se ještě vrátit na několik velkých květnových koncertů v Ostravě, Prostějově a v Praze. Jejich recenze najdete v sekci věnované koncertním recenzím a pražské koncerty v O2 Universum si můžete připomenout ve video sestřihu.

 

31. 5. 2022 - ČTYŘI PRAŽSKÉ KONCERTY

Stalo se již tradicí, že na konci srpna může pražské publikum vidět Jarka Nohavicu na koncertech v rámci Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží. Bude tomu tak i letos na třech večerních koncertech a jednom odpoledním pro děti a rodiče s vše vysvětlujícím názvem Tři čuníci. Předprodej začíná již 2. 6. 2022 a všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

23. 5. 2022 - DALŠÍ LETNÍ KONCERTY

Podívejte se na další přidané koncerty v Čechách a na Slovensku. Všechny najdete v sekci Koncerty.

 

26. 4. 2022 - DALŠÍ ČERVNOVÉ KONCERTY

V sekci Koncerty najdete také nové termíny koncertů - tentokrát v Čechách - ve Strakonicích, Telči a Hradci Králové. U všech koncertů jsou odkazy na facebookové události a on-line předprodej vstupenek.

 

10. 4. 2022 - KOMPLETNÍ VERZE ROZHOVORU PRO RÁDIO UNIVERSUM

Na webu Rádia Universum byla zveřejněna poslední čtvrtá část více než dvouhodinového rozhovoru s Jarkem Nohavicou.  Audio záznam najdete na webu Rádia Universum nebo na jeho YouTube kanálu (1. díl, 2. díl, 3. díl, 4. díl).
Textový přepis rozhovoru najdete samozřejmě i mezi ostatními rozhovory zde na webu.

 

7. 4. 2022 - ČERVNOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

Mezi další ze série plánovaných vystoupení patří koncerty na Slovensku na začátku června. Všechny podrobnosti a odkazy na předprodeje najdete v sekci Koncerty.

 

3. 4. 2022 - DUBNOVÝ KONCERT V TÁBOŘE

Mezi dubnové koncerty byl přidán ještě jeden - koncert 28. 4. 2022 v Táboře. Předprodej začíná v pondělí 4. 4. 2022 v síti Ticketstream.

 

30. 3. 2022 - OLOMOUCKÝ KONCERT BUDE V PROSTĚJOVĚ

Jeden z pěti velkých jarních koncertů Jarka Nohavici a hostů se uskuteční ve stejném termínu 12. 5. 2022 místo v Olomouci ve Sportcentru v Prostějově. Vstupenky zakoupené na předchozí přeložený koncert v Olomouci zůstávají v platnosti. Ve velmi omezeném množství je možné zakoupit na všech pět koncertů v Ostravě, Prostějově a Praze ještě poslední volné vstupenky. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

27. 3. 2022 - DALŠÍ RECENZE KONCERTŮ A FOTOGRAFIE

Páteční koncert v porubském DK Poklad byl ohlédnutím za čtyřiceti lety koncertování Jarka Nohavici. Přečtěte si recenzi tohoto koncertu. Ke koncertu v Hodoníně se vracíme fotografiemi Oty Nepilého.

 

23. 3. 2022 - VIDEO Z DEMOSTRACE V UHERSKÉM BRODĚ

Moc děkuji za podporu. Těším se, že vám brzy zazpívám. Jarek

 

22. 3. 2022 - ROZHOVOR PRO RÁDIO UNIVERSUM

Na webu Rádia Universum si můžete přečíst a hlavně poslechnout první část obsáhlého čtyřdílného rozhovoru, který s Jarkem Nohavicou 9. února 2022 natočila Martina Kociánová. A protože se od té doby hodně změnilo, byl doplněn o telefonický úvod natočený již v březnu. Další část rozhovoru bude mít premiéru 26. 3. 2022.

Můžete si také přečíst recenzi včerejšího prvního březnového koncertu v Hodoníně a aktuální krátký rozhovor s Jarkem Nohavicou bezprostředně po koncertě.

 

21. 3. 2022 - KVĚTNOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

Na závěr května je naplánováno pět koncertů Jarka Nohavici na Slovensku. Všechny podrobnosti o termínech a předprodejích najdete již tradičně v sekci Koncerty.

 

16. 3. 2022 - Narozen v komunismu, umřu v komunismu

1.zákaz koncertování – červen 1984
„…písně typu „ Halelujá , Metro, Jak se tak zmenšujou byty a pokoje“ jsou neslučitelné s profilem profesionálního umělce v socialistické společnosti, který navíc svou tvorbou ovlivňuje mladé lidi. Svým postojem, hodnocením a vyjádřením se staví proti základním postulátům naší společnosti… hraje si na falešného hrdinu a získává tak lacinou popularitu mezi mládeží….“

2. zákaz koncertování – duben 1987
„...začal psát a zpívat písně, které urážely naši lidovou armádu, zesměšňovaly a provokovaly poctivé lidi a mladým, před kterými vystupoval, křivily názory…“

3. zákaz koncertování – březen 2022
„…zrušit koncert z důvodu nedostatečné distance zpěváka vůči prezidentovi Ruské federace…“

 

2. 3. 2022 - PÍSEŇ MINULOST

Na závěr on-line koncertu Jaromíra Nohavici Vlaštovko leť zazněla píseň Minulost - netradičně v ukrajinštině, ruštině a češtině. Autory překladu českého textu Jaromíra Nohavici jsou Oles Volynčyk (ukrajinština) a Alexej Gomazkov (ruština). Píseň si můžete poslechnout zde.

Celý on-line koncert je možné si přehrát dodatečně ze záznamu.

 

28. 2. 2022 - VLAŠTOVKO, LEŤ - ON-LINE KONCERT

Jaromír Nohavica odvysílá ve středu 2. 3. 2022 od 19 hodin z podkroví svého domu on-line koncert. Plánovaná půlhodina písní k dnešním nelehkým časům má symbolický název Vlašťovko, leť.
Jaromír Nohavica v on-line vysílání zmínil účet, na který můžete zasílat své příspěvky na pomoc Ukrajině: Člověk v tísni - SOS Ukrajina  - 93209320/0300.

 

27. 2. 2022 - DALŠÍ KONCERTY

Termíny dubnových koncertů se rozrostly o další čtyři (České Budějovice, Sušice, Cheb a Jirny). Všechny podrobnosti a odkazy na předprodeje najdete v sekci Koncerty.

Speciální bude koncert, který se s rozdílem dvou dnů uskuteční přesně čtyřicet let od prvního veřejného vystoupení Jaromíra Nohavici - v pátek 25. března 2022. Místo bude stejné - Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě. Detailní informace najdete nejen v sekci Koncerty, ale samozřejmě na webu pořadatele.

 

13. 2. 2022 - TERMÍNY BŘEZNOVÝCH KONCERTŮ

V březnu mohou Jarka Nohavicu, Roberta Kuśmierského a Pavla Plánku vidět diváci na koncertech v Hodoníně, Uherském Brodě, Frenštátu pod Radhoštěm a ve Frýdlantu nad Ostravicí. Předprodeje začínají v pondělí 14. února. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty. Těšíme se na vás :-).

 

12. 1. 2022 - ÚNOROVÝ KONCERT V KOLÍNĚ

Mezi únorové koncerty Jarka Nohavici byl doplněn koncert 9. února v Městském divadle v Kolíně. Předprodej vstupenek začíná 16. 1. 2022 na webu divadla.

 

9. 1. 2022 - DUBNOVÉ KONCERTY V PLZNI

V sekci Koncerty najdete podrobnosti o předprodeji vstupenek na dva dubnové koncerty Jarka Nohavici v Plzni v Měšťanské besedě.

 

1. 1. 2022 - PF 2022

Jarek Nohavica vám všem přeje všechno nejlepší do právě začínajícího roku 2022 prostřednictvím písně Pochod marodů v podání vokálního seskupení 4TET. Ať všechny nemoci zůstanou jen v textu této písně.

 

24. 12. 2021 - KRÁSNÉ VÁNOCE

Přejeme vám krásné Vánoce s Ladovskou zimou trochu jinak.

 

19. 12. 2021 - TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ

Únorové koncerty Jarka Nohavici začnou v Praze a pokračují v Litoměřicích a Pardubicích. Podrobnosti o předprodejích najdete v sekci Koncerty. Předprodej mimopražských koncertů začíná 20. 12. 2021, další informace budou postupně doplňovány.

 

29. 11. 2021 - JAREK NOHAVICA MEZI TVÁŘEMI FOLKU

Česká televize začala na webových stránkách stanice ČT art zveřejňovat krátké medailonky v rámci cyklu Tváře folku. Najdete mezi nimi rozhovor s Jarkem Nohavicou, natočený na přelomu léta a podzimu na jednom z jeho pražských koncertů.

 

20. 11. 2021 - PŘEDVÁNOČNÍ KONCERTY

Na poslední týden před Vánoci připravil Jarek Nohavica poslední tři letošní koncerty: v Českém Těšíně a v Ostravě-Porubě. Termíny a podrobnosti o zahájení předprodeje vstupenek najdete v sekci Koncerty.


14. 11. 2021 -
TERMÍNY PROSINCOVÝCH KONCERTŮ

Koncerty Jarka Nohavici na začátku prosince jsou ryze moravské. Na začátku měsíce se mohou diváci Jarka s Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou vidět v Havířově, Kopřivnici a Hranicích. Některé předprodeje začínají v pondělí 15. listopadu a podrobnější informace najdete jako vždy v sekci Koncerty.

16. 10. 2021 - JAREK NOHAVICA S MILANEM LASICOU NA STV1

Pokud máte možnost sledovat vysílání slovenské televize STV1, nenechte si ujít v neděli 17. 10. 2021 v 15.30 hodin reprízu pořadu Zlaté časy.

 

2. 10. 2021 - LISTOPADOVÉ KONCERTY V BRNĚ

V sekci Koncerty najdete podrobnosti k novým termínům listopadových koncertů Jarka Nohavici v Mahenově divadle v Brně. Kromě dvou večerních koncertů je na programu i koncert pro děti Tři čuníci.

 

1. 10. 2021 - BLAHOPŘÁNÍ

Panu Jiřímu Suchému k narozeninám.

 

25. 9. 2021 - DALŠÍ ŘÍJNOVÉ KONCERTY

Po pěti říjnových koncertech na Slovensku mohou Jarka Nohavicu vidět diváci na čtyřech moravských koncertech - v Opavě, Šumperku a Prostějově. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

20. 9. 2021 - DIVADLO SKLEP MÁ 50

Video najdete zde...

 

14. 9. 2021 - TŘI ČUNÍCI FINSKY

Finština je už třináctý světový jazyk, ve kterém se zpívají písně Jarka Nohavici. Tentokrát ty dětské. Finský hudebník Ari Keinänen vybral z legendárního alba Tři čuníci devět písní, které přeložil do finštiny a s přáteli nahrál na albu Kolme possua. Poslechněte si.
 

11. 9. 2021 - OBKLOPENI KNIHAMI – Spisovatelé v knihovnách a jejich příběhy

V letošním roce se na pultech knihkupectví objevila kniha španělského spisovatele Ángela Estebana Obklopeni knihami, v českém překladu Dominiky Černé. Jedná se o patnáct medailonků známých spisovatelů napříč celou světovou literaturou, od 17. století až po současnost, kteří mají jedno společné – zasáhla jim do života knihovna a určitým způsobem ovlivnila jejich vlastní dílo. Jde tedy o příběhy slavných literátů, kteří část svého života strávili jako knihovníci – ať už jednoduše z lásky ke psanému slovu, z existenčních důvodů nebo prostou shodou životních okolností. Najdeme zde jména skutečně světového významu jako Jorge Luis Borges, Lewis Carroll, bratři Grimmové, Johann Wolfgang von Goethe, Marcel Proust, Charles Perrault nebo Alexandr Solzenicyn. Velkou ctí pro českou zemi je to, že si autor do své knihy vybral i dva její zástupce – a to Jiřího Mahena a Jaromíra Nohavicu.
Kapitola o něm nese název Básník, písničkář, kytarista, harmonikář… a knihovník: Jaromír Nohavica a na třech dvojstranách pojednává nejen o Nohavicově životě po boku knížek, ale pro čtenáře z různých zemí jej také vsazuje do světového kontextu. Za vrchol jeho umělecké dráhy považuje autor prestižní cenu Premio Tenco z festivalu italské písně v Sanremu, kterou Nohavica získal v roce 2011 a ocitl se tak rázem vedle kolegů jako Jacques Brel, Leonard Cohen, Joni Mitchell, Bulat Okudžava nebo Vladimir Vysockij. Škoda, že na toto významné ocenění, které se žádnému jinému Čechovi zatím nepodařilo získat, bývá v českém prostředí často zapomínáno. Esteban se snaží nejen u Nohavici odhalit a definovat, jakou měrou vztah k literatuře, znalost děl autorů a láska k četbě samotné hraje roli ve vlastní tvorbě, nakolik práce v knihovně a kontakt se stránkami knih ovlivnilo to, co poté autor sám vytvořil – ať už v próze, poezii nebo v textech písní. Nohavica se svým „knihovnickým“ obdobím nikdy netajil, rád na něj vzpomíná a řada příznivců jistě zná jeho píseň Knihovník – parafrázi na slavnou verzi Aznavourovy Tu te laisses aller, kterou do češtiny přetextovala Jiřina Fikejzová.

Pokud se chcete o tom, jakou hrála knihovna v životě Jaromíra Nohavici roli, dozvědět více, stačí se podívat do našeho Archivu pod lupou nebo si jednoduše knížku Obklopeni knihami pořiďte domů, čte se velmi lehce a dozvíte se spoustu zajímavého. V celkovém kontextu knihy z pera španělského autora o literárních velikánech napříč celým světem působí kapitola o Jarkovi Nohavicovi trochu jako zjevení a fanoušci mají být právem na co hrdi.

 

14. 8. 2021 - FOLK SWINGS ŽIVĚ I S JARKEM NOHAVICOU

Letní koncerty Jarka Nohavici jsou v plném proudu, ale jeden z nich se bude odlišovat. Jarek Nohavica se zúčastní jako jeden z interpretů křtu alba Folk Swings 24. a 25. 8. 2021 v Biskupském dvoře v Brně. Diváci budou moci poprvé naživo uslyšet legendární folkové skladby v podání folkových osobností (Nohavica, Redl, Janoušek, Pastrňák, Samson Lenk, Pokáč atd.), tentokrát ovšem ve swingových úpravách za doprovodu B-Side Bandu Brno. Prohlédněte si plakát, krátký teaser, ale hlavně se přijďte podívat. Bude to stát za to.

 

1. 7. 2021 - VIDEO Z KONCERTU VE SLANÉM

Skvělou atmosféru prvních open-air koncertů Jarka Nohavici zachycuje střihové video z koncertu v letním kině ve Slaném. Pokud máte v létě namířeno na další koncerty, bude to určitě podobné.

 

28. 6. 2021 - FOTO Z PRVNÍCH LETNÍCH KONCERTŮ

Jarek Nohavica se svými hostujícími spoluhráči Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou mají za sebou první čtyři velké koncerty pod širým nebem. Muzikanti i diváci se po dlouhé vynucené pauze na koncerty velmi těšili a na koncertech to bylo znát... Plné amfiteátry tak opět zažily tu jedinečnou atmosféru vzájemné pospolitosti a společného zpívání. Pokud jste se na koncerty nedostali, můžete se podívat, jak se je podařilo zachytit na fotografiích z Kroměříže a ze Slaného.
Vyprodanému koncertu ve Slaném se věnuje i článek a fotoreportáž v Kladenském deníku. Brzy se můžete těšit i na video z tohoto koncertu.

 

5. 6. 2021 - Narozeninový dárek

Na pondělí 7. června, kdy slaví Jarek narozeniny, připravili jeho fanouškové v Rusku, a není jich málo, dvouhodinový pořad, ve kterém zazní Jaromírovy písně rusky, ukrajinsky, česky, a jak prozrazují pořadatelé, třeba i nějak jinak. Přenos začíná v 19 hodin středoevropského času. Tady je odkaz na YouTube.


4. 6. 2021 - Premiéra divadelní inscenace Peklo a ráj v Polsku

To, že se písně Jaromíra Nohavici staly v posledních letech inspirací a podkladem pro několik divadelních děl různých žánrů, není neznámá věc – vzpomeňme například na inscenace Těšínské niebo (Těšínské divadlo v Českém Těšíně), Sólo pro nás dva (balet Národního divadla v Praze) nebo Boží mlýny (Moravské divadlo v Olomouci).
Čerstvou novinkou se mohou pochlubit také naši polští sousedé. Premiéra původního divadelního představení Peklo a ráj, které vzniklo na základě písní Jaromíra Nohavici, proběhla v sobotu 29. května 2021 v Teatrze Rozrywki v polském Chorzowie, a to s velkým diváckým úspěchem a milou účastí samotného písničkáře.

Autorem scénáře a zároveň režisérem díla je Krzysztof Prus, žánrově se inscenace podobá středověké moralitě. Hlavním hrdinou příběhu je muž středního věku, nazvěme ho Everyman (Kdokoli), který je po mnoha těžkých zkouškách znaven životem. Jednoho dne po návštěvě muzea zjišťuje, že smysl svého bytí nadobro ztratil, a zkouší ho najít typicky v hospodě. Později, když doma usíná, prožívá celý svůj život ještě jednou a postavy Anděla, Ďábla a Smrti mu pomáhají objevit a uvědomit si ty nejdůležitější lidské hodnoty. Představení složené z více než dvaceti písní Jaromíra Nohavici je zahaleno hávem neurčitého tajemství, čemuž napomáhá zdařená scénografie Marka Mroczkowskiego. Je pochmurné, smyslové a hluboce snové. Stejně jako písně Jarka Nohavici vypráví o potřebě citu, o lásce, o samotě a smutku, ale najdeme v něm i stopy smyslu pro humor, který je v životě nezbytný.

Dříve, než se vydáte na představení Peklo a ráj do nedalekého Chorzowa sami, si můžete prohlédnout fotogalerii a krátkou videoukázku.

 

30. 5. 2021 - KONEČNĚ LETNÍ KONCERTY

A je to konečně tady! Po více než desetiměsíční vynucené pauze vyráží Jarek Nohavica opět na koncertní pódia. V červnu začíná dlouhá letní šňůra koncertů pod širým nebem, kde Jarek Nohavica vystoupí se svými stálými hosty Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou. Jejich přehled až do konce srpna najdete v sekci Koncerty. Předprodeje vstupenek na některé z nich začínají již 1. června. Moc se na Vás těšíme :-).

 

30. 5. 2021 - SLZA& JAREK NOHAVICA

Skupina Slza si zve do svého internetového pořadu hudební hosty, se kterými v každém díle zahraje jimi vybranou písničku, která pro ně něco znamená. V posledním díle byl hostem Jarek Nohavica, který vybral pro společné zpívání klasiku Olympicu Snad jsem to zavinil já.

 

28. 5. 2021 - CENY ANDĚL 2020

V jubilejním třicátém ročníku cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2020 je Jarek Nohavica nominován ve třech kategoriích: Album, Sólový interpret a Skladba (pod názvy najdete rozhovory s nominovanými). Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním večeru v sobotu 29. května 2021 od 21.20 hod na programu ČT1.
Do té doby se můžete podívat na
nominovanou skladbu Máma mi na krk dala klíč natočenou živě pro ceny Anděl.

 

27. 5. 2021 - Muracki śpiewa Nohavicę

Interpretů polských verzí písní Jarka Nohavici je mnoho. Jedním z dlouholetých je polský písničkář, textař a překladatel mnoha Jarkových textů Antoni Muracki. S Jarkem Nohavicou se již mnoho let potkávají na pódiích nejen v Polsku, ale i u nás. Tolek Muracki nahrál album složené pouze z písní Jarka Nohavici. Ve dvou skladbách Jarek zpívá polsky jako host.

 

24. 5. 2021 - ČASY SE MĚNÍ

Bob Dylan dnes slaví 80 let. Jednou z jeho písní, která má po celém světě mnoho cover verzí, je píseň The Times They Are a-Changin'. Český text k této písni s názvem Časy se mění napsal také Jarek Nohavica. Podívejte se na video z ostravského klubu Heligonka.

 

17. 5. 2021 - ROZHOVOR NEJEN O ZAHRANIČNÍCH VERZÍCH

Víte, že v zahraničí vyšlo už sedmnáct alb s písněmi Jaromíra Nohavici? Také o nich hovoří Jarek v dnes zveřejněném rozhovoru Udělal jsem si pořádek ve věcech. Všechna zmíněná zahraniční alba cover verzí vám postupně zde na webu představíme. Tím dalším je album běloruského písničkáře Zmicera Vajcjuškeviče s názvem Kameta (Kometa).

 

13. 5. 2021 - HOLANDSKÉ ALBUM KOMEET

Zahraničních cover verzí písní Jarka Nohavici existuje opravdu hodně. Nejedná se pouze o jednotlivé písničky, ale v mnoha případech o celá alba. Jedním z nich je CD Komeet (Kometa) holandského písničkáře Johana Meijera. Šestnáct písní nazpívaných v holandštině s nápaditým aranžmá je doslova průřezem Jarkovy tvorby.

Album v českých obchodech neseženete, ale můžete si ho celé poslechnout na webu. Na stejném místě najdete i recenzi Jaroslava Špuláka.

 

11. 5. 2021 - U NÁS NA SEVERU - DISTANČNĚ

Poslechněte si písničku, kterou nahráli žáci třídy Radima Olchawského z dechového oddělení ZUŠ V. Petrželky v Ostravě - Hrabůvce v rámci distanční výuky ( březen - duben 2021). I když doma hrál každý sám, dohromady to zní fajn... :-)
 

30. 4. 2021 - JAREK NOHAVICA BUDE HOSTEM KONCERTU MŇÁGY A ŽĎORP

V rámci jarní on-line šňůry 2021 skupiny Mňága a Žďorp bude Jarek Nohavica hostem sobotního koncertu s názvem Prvomájový - Love songs. Koncert bude živě streamován ze zkušebny kapely 1. 5. 2021 od 20.00 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v e-shopu na webu Mňágy a Žďorp. Ostrý obraz a dobrý zvuk.

 

28. 4. 2021 - JAREK NOHAVICA V MINIŠOU KARLA ŠÍPA

Divadla jsou pro diváky zatím stále uzavřena, nicméně možnosti natočit před prázdným hledištěm Divadla Semafor speciální rozhovor s hostem, který do televize běžně nechodí, využil Karel Šíp. Takřka hodinové přátelské povídání s Jarkem Nohavicou si můžete pustit premiérově v sobotu 1. května na ČT1 od 21.20 hodin. Podívejte se na upoutávku.

 

28. 4. 2021  DO DNE A DO ROKA - ZMĚNA TERMÍNŮ VELKÝCH KONCERTŮ

Když Jarek Nohavica v září natáčel vzkaz pro fanoušky o přesunutí velkých koncertů, doufali jsme, že další videa budeme natáčet už jen na koncertech. Příprava koncertů není jednoduchá a věřte nám, že všichni členové týmu dělají, co je v jejich silách. Bohužel přetrvávající situace nám stále přináší mnoho otazníků i vykřičníků, a proto jsme nuceni květnové termíny znovu přesunout – tentokrát o rok – na květen roku 2022. Vstupenky, které máte zakoupené, si dobře uložte, protože je za rok budete potřebovat, stále platí. Pevně věříme, že do té doby se začneme potkávat na jiných koncertech a situace se opět vrátí do normálu. Moc se na Vás těšíme!

Podívejte se na video – komentář Jarka Nohavici.

Všechny zakoupené vstupenky opět zůstávají v platnosti na nové termíny a není třeba je vyměňovat. Platí následovně:
Vstupenky z 1. 5. 2020 Gong Ostrava - platí na nový termín 10. 5. 2022
Vstupenky z 2. 5. 2020 Gong Ostrava - platí na nový termín 11. 5. 2022
Vstupenky z 4. 5. 2020 O2 Universum Praha - platí na nový termín 13. 5. 2022
Vstupenky z 5. 5. 2020 O2 Universum Praha - platí na nový termín 14. 5. 2022
Vstupenky z 6. 5. 2020 SH UP Olomouc - platí na nový termín 12. 5. 2022

Prodej vstupenek na nový termín pokračuje v síti Ticketmaster a Ticketstream. (Podle místa konání koncertu - podrobnosti najdete v sekci Koncerty).
Děkujeme za pochopení.

 

21. 4. 2021 - JAK TO BUDE S KVĚTNOVÝMI KONCERTY

Informace o potvrzení nebo případném přesunutí termínů květnových koncertů budou zveřejněny nejpozději 1. 5. 2021. Omlouváme se za komplikace, ale čekáme na aktuální vývoj opatření ke konání kulturních akcí.

 

24. 3. 2021

Děkuji, Hanko, za všechno...

 

21. 3. 2021 - DOKUMENT O PŘÍPRAVĚ KONCERTU V O2 ARENĚ

Koncerty Jarka Nohavici jsou vždy zárukou skvělého zvuku a nápaditého svícení. Mnohdy si ani neuvědomujeme, když se nadšeni vracíme z koncertu domů, kolik je za tím skryto práce. Mohli by vám o tom vyprávět Jakub Lis (zvuk) a Pavel Konečný (světla) - čím větší koncert, tím více práce. Vraťme se s nimi o tři a půl roku zpět do pražské O2 areny. V dokumentu režiséra Davida Bonaventury nás nechají podrobně nahlédnout do anatomie příprav koncertu Jarka Nohavici v největším sále u nás.

Všichni, které v dokumentu společně s Jakubem a Pavlem uvidíte, jsou již rok bez práce. Tento dokument je tedy hold všem, bez kterých by to nešlo. Věřme, že se všichni v zákulisí, na jevišti a v hledišti zase brzy potkáme. Moc se těšíme.

15. 3. 2021 - KONCERTY K MDŽ JSOU KOMPLETNÍ

Máme za sebou Mezinárodní týden žen. Sedm živě zahraných koncertů na přání se setkalo s velkým zájmem a podle ohlasů víme, že jste si to užili. Váš výběr a náhodné abecední řazení písní vytvořilo překvapivá spojení. Na koncertech zaznělo více než 140 písní a k dnešnímu dni je slyšelo 320 tisíc posluchačů. Všech sedm koncertů najdete na oficiálním kanálu Jarka Nohavici na You Tube v tomto playlistu. Mimochodem - tento kanál navštívilo za únor a polovinu března 5,7 milionu posluchačů.

Pokud máte rádi videoklipy a koncertní záznamy písní, tak si nenechte ujít i druhý youtubový kanál Jarka Nohavici - Písně od A do Z, který postupně doplňujeme a kde je již více než 240 písní. Ostrý obraz a dobrý zvuk.

 

12. 3. 2021 - ZÁZNAM ČTVRTÉHO KONCERTU + ODKAZ NA 5. KONCERT

Záznamy všech odvysílaných koncertů najdete vždy pěkně pohromadě dole na stránce věnované Koncertům k MDŽ nebo jako samostatný playlist přímo na You Tube. Tam také najdete odkaz na dnešní pátý koncert.

 

10. 3. 2021 - ZÁZNAM TŘETÍHO KONCERTU + ODKAZ NA 4. KONCERT

Záznam třetího Koncertu k MDŽ, na kterém zazněly písničky od písmen G až L najdete na You Tube zde. Čtvrteční čtvrtý koncert si můžete v 19 hodin spustit přímo na You Tube nebo na stránce na webu.

 

9. 3. 2021 - ZÁZNAM PRVNÍHO A DRUHÉHO KONCERTU

Doufáme, že jste si dnešní dvojkoncert užili. Pokud se k němu budete chtít znovu vrátit, najdete ho zde. Těšíme se na vás zase zítra. Vysílání spustíte na stránce věnované Koncertům k MDŽ nebo přímo na You Tube.

 

8. 3. 2021 - OMLUVA

Velmi se omlouváme všem posluchačům za technické problémy, které se vyskytly při přenosu dnešního úvodního Koncertu k MDŽ a byly způsobeny velkým a opravdu nečekaným zájmem posluchačů. Moc nás to mrzí, protože na koncert jsme se všichni moc těšili. Je to i důvod, proč nemůžeme dnes zveřejnit slíbený záznam tohoto koncertu na You Tube. Jarek se rozhodl, že tento koncert zítra zopakuje ještě jednou a něj bezprostředně naváže původně plánovaný druhý koncert. Zítřejší koncert tedy bude dvouhodinový. Díky, Jarku...

Podnikáme kroky, aby k této situaci zítra již v žádném případě nedošlo a nabídneme jiný způsob připojení. Za technický tým se ještě jednou omlouvá Tomáš Linhart, webmaster.

 

1. 3. 2021 - KONCERTY K MEZINÁRODNÍMU TÝDNU ŽEN -LIVE

Písničkových přání na Koncert k MDŽ přišlo opravdu hodně. Z jediného plánovaného Koncertu k MDŽ nakonec vzniklo sedm Koncertů k MTŽ (Mezinárodnímu týdnu žen).

Podrobnosti vám osobně ve videu vysvětlí Jarek Nohavica. Další informace najdete na stránce, kde si můžete každý večer od 8. března koncerty živě spustit.

 

22. 2. 2021 - KONCERT K MDŽ -LIVE

Chtěli jste si někdy nechat zahrát od Jarka Nohavici píseň na přání? Možnost mají všechny holky, slečny, paní a dámy na live Koncertě k MDŽ který si můžete poslechnout živě v pondělí 8. března od 19 hodin. Jak si o písničku napsat? Je to snadné - stačí v jednoduchém formuláři vyplnit své křestní jméno, název písně a odeslat - třeba už teď. A 8. března večer spustit živé vysílání zde na webu na této stránce. Jarek se těší na společné zpívání s vámi.

 

19. 2. 2021 - MÁMA MI NA KRK DALA KLÍČ VYCHÁZÍ V POLSKU

I když album Máma mi na krk dala klíč vyšlo až 13. listopadu, do konce loňského roku se ho za jeden a půl měsíce prodalo 16,5 tisíce kusů. Zájem o něj je i v zahraničí - zejména na Slovensku a v Polsku. A to je i důvod, proč dnes album vychází i v Polsku. Na polské sekci tohoto webu jsou od tohoto týdne zveřejňovány postupně polské překlady jednotlivých písní.

 

8. 2. 2021 - MNĚ SNAD JEBNE 2 MÁ MILION

Lidi, Mně snad jebne 2 má za víkend více než milion shlédnutí. Mně snad jebne...

 

4. 2. 2021 - MNĚ SNAD JEBNE 2

Určitě si pamatujete na Mně snad jebne nebo Ladovskou zimu, které před pár lety obletěly internet. Tentokrát to ale nebude o dopravní zácpě. Jarek Nohavica dnes nahrál písničku Mně snad jebne 2 na aktuální téma. Můžete si ji přehrát buď přímo zde na webu nebo na You Tube.

 

1. 1. 2021 - PF 2021

Právě začíná další rok a všichni věříme, že bude podstatně lepší než ten předchozí - že budeme mít k sobě blíž a budeme se zase potkávat na koncertech. Jarek Nohavica vám posílá novoroční přání.

 

17. 12. 2020 - TŘETÍ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ PRO CELOU RODINU

V neděli 20. prosince v 19 hodin se naposledy sejdeme živě s Jarkem a společně si zazpíváme. Pokud jste hodně zvědaví, co to bude tentokrát, třetí část vánočního zpěvníku si můžete prolistovat nebo vytisknout již nyní. Odkaz na živé vysílání je stejný a najdete ho na stránce věnované vánočnímu zpívání. Těšíme se na vás v neděli večer.

 

12. 12. 2020 - MOŽNOST OSOBNÍHO VYZVEDNUTÍ CD V OSTRAVĚ

Pokud jste z Ostravy a okolí, můžete stále ještě využít nabídku osobního vyzvednutí objednaného CD Máma mi na krk dala klíč v Ostravě. Podmínky a formulář na objednání  najdete zde.

 

10. 12. 2020 - DRUHÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ PRO CELOU RODINU

Podle vašich ohlasů víme, že se vám první vánoční zpívání s Jarkem moc líbilo. Zveme vás tedy i tuto neděli 13. prosince od 19 hodin ke společnému zpívání. Další část zpěvníku a odkaz na živé vysílání najdete na stejné stránce jako před týdnem.

 

5. 12. 2020 - NOVÉ RECENZE ALBA

V mediálním prostoru přibývají další recenze na nové album Máma mi na krk dala klíč. Všechny najdete v sekci věnované recenzím vydaných alb. Tou zatím poslední je obsáhlá recenze Jana Šulce Rozčísnout rukou oblohu, napsaná pro letošní poslední číslo revue pro literaturu a kulturu Souvislosti. Hezké adventní čtení.

 

2. 12. 2020 - VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ PRO CELOU RODINU

Chybí vám společné zpívání na koncertech? Pojďte se sejít i s dětmi každou adventní neděli (6. 12., 13. 12., 20. 12. 2020) vždy od 19 hodin a společně s Jarkem si zazpívat vánoční písně a koledy. Na každý večer vám Jarek připravil vlastnoručně napsaný zpěvník, který bude vaším průvodcem při společném zpívání. A je už na vás, zda si ho vytisknete, nebo budete zpívat přímo z monitoru. Zpěvník na první adventní zpívání najdete zde. Jarek se na vás těší poprvé tuto neděli 6. 12. 2020 na této stránce, kde živé vysílání v 19 hodin spustíte.

 

28. 11. 2020 - JAROMÍR NOHAVICA JE NEJPRODÁVANĚJŚÍ INTERPRET

Druhý týden po vydání je album Máma mi na krk dala klíč podle Mezinárodní federace hudebního průmyslu nejprodávanějším albem v ČR.

 

23. 11. 2020 - VIDEO - ŘEKNI SÝR

Předposlední písní nového alba je skladba Řekni sýr. Podívejte se na její koncertní podobu v nejnovějším videu. Pokud jste už album slyšeli, máte jasno. Pro srovnání si ale můžete přečíst zveřejněné recenze.

 

13. 11. 2020 - DOKUD SE ZPÍVÁ...

Distanční výuka není jednoduchá pro děti, rodiče ani učitele. Ale dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Něco o tom vědí žáci a učitelé ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě. Určitě vám zlepší náladu video cover verze stejnojmenné písně, kterou společně na dálku nahráli a nazpívali.

 

7. 11. 2020 - PRVNÍ RECENZE NOVÉHO CD

Na portálu Ostravan.cz vyšla dnes první souhrnná recenze nového alba Máma mě na krk dala klíč. Najdete ji přímo na stránce novinky a samozřejmě na portálu Ostravan.cz.

 

5. 11. 2020 - VIDEO Z NATÁČENÍ NOVÉHO CD

Pojďte se podívat do zákulisí natáčení nového alba Máma mi na krk dala klíč. Nahlédněte do ORM studia, kde za dohledu zvukového mistra Michala Pekárka natáčí Jarek Nohavica píseň Této noci déšť nepřišel.

 

26. 10. 2020 - VIDEO - MÁMA MI NA KRK DALA KLÍČ

Podívejte se na video titulní písně nového alba - Máma mi na krk dala klíč. Bylo natočeno na jednom z posledních koncertů na začátku září v Praze v rámci festivalu Hvězdné léto pod žižkovskou věží.

 

26. 10. 2020 - PŘEDOBJEDNÁVKA CD MÁMA MI NA KRK DALA KLÍČ

Nové album Máma mi na krk dala klíč vychází 13. listopadu 2020. Jarek Nohavica vychází vstříc Vám - fanouškům a stálým návštěvníkům webu, kteří máte možnost mít CD doma již o týden dříve! Pokud si album objednáte již nyní, můžete ho mít ve svých schránkách 6. listopadu. Předobjednávkový formulář najdete zde.

Stejnojmenný singl Máma mi na krk dala klíč si můžete přehrát již nyní.

 

26. 10. 2020 - JAREK NOHAVICA VYDÁVÁ NOVÉ CD MÁMA MI NA KRK DALA KLÍČ

Po několika letech vydává Jaromír Nohavica nové album s názvem Máma mi na krk dala klíč.
V patnácti autorských písních nabízí Jarek Nohavica silné melodie a ještě silnější texty za doprovodu pouhé akustické kytary a foukací harmoniky, čímž se symbolicky vrací velkým obloukem ke svým folkovým začátkům.

S noblesou zralého muže, se dokáže vyrovnat s odchodem matky (Máma ni na krk dala klíč), smrtí kamaráda (Emil P.), nostalgicky zavzpomíná na roky minulé (Staré dobré časy), jakož i dávné lásky (Monika), vzdává poctu svým poetickým vzorům (Píseň pro V. V., Den nenávidí noc), milované ženě (Zestárli jsme lásko), svému tátovi (Je ti to líto), ale dokáže také zcela jasně pojmenovat současnou situaci i časy dávno minulé a jejich vzájemnou soudržnost a paralelu (Vlci, Řekni sýr, Řady).

Byť to tak na první poslech nemusí vypadat, všech 15 písní tvoří jasný jednolitý celek, který pod povrchem akustické kytary vypráví silný písničkářův životní příběh a nabídne, jak už bývá u Jarka zvykem, i naději do budoucna (Dobří holubi). Jaromír Nohavica vybudoval nezaměnitelný hudební pilíř letošního nelehkého roku 2020 pro ty, kteří nezapomínají, nechtějí zapomenout a umí si pamatovat.

Album Máma mi na krk dala klíč vzniklo pod dohledem hudebního režiséra Michala Pekárka a minimalistický obal podtrhující atmosféru alba je z dílny Aleše Najbrta.

 

24. 10. 2020 - JAREK NOHAVICA OPĚT ŽIVĚ

Nemůžeme se společně potkat na koncertech? Jarek Nohavica Vás zve do svého podkroví na noční koncert věnovaný státnímu svátku. Deset písní k 28. říjnu si můžete živě poslechnout ve středu 28. 10. 2020 od 21 hodin. Těšíme se na Vás.

 

8. 10. 2020 - POJĎTE SE ZASMÁT

To je název nedělního večerního on-line koncertu Jarka Nohavici. Veselé, žertovné a optimistické písně nejen Jarka ale i jeho kolegů v Jarkově podání již tradičně z jeho nočního ostravského podkroví. V neděli 11.10.2020 od 21 hodin. Odkaz na streamované audio najdete zde.

 

6. 10. 2020  ŘÍJNOVÉ KONCERTY JSOU ZRUŠENY

Série říjnových západočeských koncertů je vzhledem k současné situaci bohužel zrušena. Více informací najdete vždy na webu pořadatele konkrétního koncertu - odkazy jsou uvedeny v sekci Koncerty u jednotlivých termínů.

 

1. 10. 2020  KALENDÁŘ JAREK 21

Chcete mít po celý rok 2021 na očích zhmotněné písničky Jarka Nohavici? Můžete si objednat v e-shopu kalendář s názvem Jarek 21. Ve velkém nástěnném kalendáři (47 x 47 cm) na rok 2021 najdete průřez jeho tvorbou na fotografiích Borise Rennera. Navíc zakoupením kalendáře přispějete na rehabilitaci dětí s mozkovou obrnou.
Podívejte se na promo video nebo plakát s náhledy.

 

23. 9. 2020  JAROMÍR NOHAVICA NA KONCERTĚ DĚKUJEME

Jaromír Nohavica byl jedním z účinkujících, kteří se zúčastnili benefičního muzikálového koncertu Národního divadla moravskoslezského. Divadlo pozvalo zdravotníky z celého kraje, kteří pomáhali a pomáhají v první linii v boji proti šíření koronaviru. Podívejte se na video s jeho vystoupením - netradiční aranžmá vás určitě zaujmou.
Kompletní záznam koncertu najdete na webu ČRo Ostrava.

 

17. 9. 2020  KONCERT V KRNOVĚ ROZDĚLEN NA DVA

Legendární krnovský hudební klub Kofola zažije tuto neděli výjimečnou premiéru. Všechno to začalo ve středu, kdy ministerstvo zdravotnictví zakázalo všechny vnitřní akce, při níž publikum stojí.  A klub Kofola je právě tímto typem koncertů „nastojáka“ s jedinečnou komorní atmosférou vyhlášen. Ostatně proto si jej také ke svému nedělnímu koncertování vybral Jaromír Nohavica.

„Byli jsme postaveni před nutnost usadit diváky Jarkova koncertu na židle, což ovšem znamenalo, že se dostane jen na polovinu diváků, kteří si již zakoupili lístky,“ řekl nám vedoucí klubu Martin Hradečný. “ Naštěstí se Jarek Nohavica ukázal jako velký patriot našeho klubu a rozhodl se, že prostě uspořádá ten den „za stejné peníze“ koncerty dva. Podvečerní tak začíná v 18,30 a večerní ve 21,00 hod. Všechny, kteří mají zakoupené lístky prosíme, aby se obrátili přímo na vedení klubu a to buď mejlem m.hradecny@gmail.com nebo telefonem 603302939. abychom se domluvili, na který z koncertů přijdou. Podrobnosti uvádíme na www.kofolamusicclub.cz. Oba koncerty budou dvouhodinové, jak je u Jarka zvykem, takže diváci nebudou nijak ochuzeni.“

Jarek Nohavica přechází celou lapálii s úsměvem:
„ S Robertem a Pavlem se teď vídáme díky koronaviru míň, tak si aspoň zahrajem. Ještě se budeme ale muset hygieniků zeptat, jestli můžeme při hraní stát alespoň my. Sedět by nebylo nejlepší. Já totiž když sedím, tak hraju všecky písně o třetinu pomaleji. A to by byla nuda.“

 

16. 9. 2020  DALŠÍ ZMĚNA TERMÍNŮ VELKÝCH KONCERTŮ

Milí fanoušci,
současná situace a podmínky pořádání kulturních akcí nám neumožňují uspořádat plánované koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava v rozsahu, na jaký jste zvyklí ani v náhradním říjnovém termínu. Musíme tedy datum pořádání koncertů opět posunout – tentokrát na květen 2021. Vzhledem k tomu, že se jedná o náročnou součinnost velkého množství účinkujících a volných termínů koncertního prostoru, nepodařilo se již zabezpečit na tento termín účinkování Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncerty se tedy bohužel uskuteční bez filharmoniků a Jarek Nohavica věří, že i přesto si společně užijete dlouhý koncert, na který připravuje další překvapení. Spoluhráči mu budou jeho již tradiční pódioví hosté – vynikající polský akordeonista Robert Kuśmierski a hráč na percuse a bicí Pavel Plánka.
Podívejte se na video – komentář Jarka Nohavici.

Všechny zakoupené vstupenky opět zůstávají v platnosti na nové termíny a není třeba je vyměňovat. Platí následovně:
Vstupenky z 1. 5. 2020 (29. 10.) Gong Ostrava - platí na nový termín 10. 5. 2021
Vstupenky z 2. 5. 2020 (30. 10.) Gong Ostrava - platí na nový termín 11. 5. 2021
Vstupenky z 4. 5. 2020 (25. 10.) O2 Universum Praha - platí na nový termín 13. 5. 2021
Vstupenky z 5. 5. 2020 (26. 10.) O2 Universum Praha - platí na nový termín 14. 5. 2021
Vstupenky z 6. 5. 2020 (27. 10.) SH UP Olomouc - platí na nový termín 12. 5. 2021

Prodej vstupenek na nový termín pokračuje v síti Ticketmaster a Ticketstream. (podle místa konání koncertu - podrobnosti najdete v sekci Koncerty).
Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví vám i vašim blízkým.

 

31. 8. 2020  DALŠÍ KONCERTY V ZÁŘÍ

V druhé polovině září mohou diváci Jarka Nohavicu vidět na třech severomoravských koncertech: v Krnově, Jeseníku a Rýmařově. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty. Předprodej na některé z nich začínají již tento týden.

 

18. 8. 2020  JAREK NOHAVICA ZPÍVA KRYLA - ŽIVĚ

Jarek Nohavica Vás opět zve do svého nočního světa u něj doma v podkroví.
V pátek 21. srpna 2020 od 21 hodin si můžete živě poslechnout v jeho podání písně Karla Kryla. Jste srdečně zváni.


12. 8. 2020  TŘI ČUNÍCI POD ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ

Pražský večerní koncert v rámci Hvězdného léta pod žižkovskou věží je již vyprodaný. Šanci ale mají ještě děti, které vezmou s sebou rodiče - před večerním koncertem 3.září je v 16.30 hodin čeká hodinový koncert Tři čuníci. Předprodej začíná ve středu 13. 8.2020. Podrobnosti najdete jako obvykle v sekci Koncerty.

 

8. 8. 2020  JAREK NOHAVICA ZAKONČÍ HVĚZDNÉ LÉTO POD ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ

Letní pražskou přehlídku Hvězdné léto pod žižkovskou věží zakončí večerním dvouhodinovým koncertem 3. 9. 2020 Jarek Nohavica společně se svými spoluhráči - polským akordeonistou Robertem Kuśmierskim a hráčem na percuse a bicí Pavlem Plánkou. Předprodej na koncert pod zastřešenou letní scénou začíná v pondělí 10.8.2020. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty a na webu přehlídky.

 

8. 8. 2020  PŘIDANÝ SAMOSTATNÝ OSTRAVSKÝ KONCERT

Sólový koncert 29. 8. v porubském letním kině je již vyprodaný a pokud jste nestihli vstupenky zakoupit, máte možnost Jarka Nohavicu vidět na přidaném koncertě následující den v neděli 30. 8. 2020 večer. Předprodej začíná ve středu 12. 8. 2020. Podrobnosti najdete v přehledu koncertů.

 

3. 8. 2020  SRPNOVÉ KONCERTY V OSTRAVĚ

V závěru srpna mohou diváci po letošní půlroční pauze znovu spatřit Jarka Nohavicu naživo na koncetě. V porubském letním kině za DK Poklad se uskuteční klasický sólový večerní koncert a druhý den podvečerní Tři čuníci - koncert pro děti i rodiče. V obou případech budou Jarka doprovázet Robert Kuśmierski a Pavel Plánka. Všechny podrobnosti o koncertech a předprodeji vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

22. 7. 2020  JAREK NOHAVICA ZPÍVÁ VYSOCKÉHO - ŽIVĚ

Jarek Nohavica Vás opět zve do svého ostravského podkroví na noční živé zpívání a povídání. Důvodem je tentokrát kulaté výročí - v sobotu 25. 7. 2020 uplyne již 40 let od smrti písničkáře Vladimíra Vysockého, jehož písničky se staly součástí Jarkova repertoáru již od jeho prvních koncertů. A právě tento večer od 21 hodin zazní nejen známé Vysockého písně s Jarkovými překlady, ale i původní ruské verze, nebo písně přebásněné do polštiny nebo slovenštiny. Sobotní živé vysílání si budete moci pustit zde.

 

4. 7. 2020  JAREK NOHAVICA ZPÍVÁ POLSKY - ŽIVĚ

Po více než měsíci máme zase možnost pobýt živě s Jarkem Nohavicou v jeho podkroví. Tentokrát to bude dokonce na celou hodinu a koncert bude výjimečný, protože na něm zazní jeho méně známé písně v polských překladech - většina z nich vůbec poprvé. Zveme Vás na tento netradiční koncert ve středu 8. 7. 2020 od 21 hodin.

 

31. 5. 2020  JARKOVA NOČNÍ DNES NAPOSLED

Chodit na noční celé léto by bylo proti přírodě. Zejména teď, kdy už se pomalu můžeme setkávat i jinde a hlavně osobně. Doufáme, že jste si těch čtrnáct raritních živých vysílání z Jarkova podkroví užili stejně jako Jarek. Dnes nás čeká poslední patnáctý večer s písněmi na přání. Zazněly desítky písní, na které léty nezbyl čas, zazněly i novinky, které se objeví na připravované desce. Nejdůležitější ale bylo, že jsme byli spolu - mimo všechny hranice, omezení a viry. Víme o sobě a můžeme se takto potkat kdykoli budeme chtít. Proto nezavíráme tuto pomyslnou bránu a jsme připraveni pro Vás zase brzy něco připravit. Třeba na speciální téma, nebo z výjimečného prostoru nebo akce. A Vy už budete vědět, jak a kde zapnout tlačítko PLAY.

 

21. 5. 2020  JARKOVA NOČNÍ JE KAŽDÝ DEN

Mysleli jste si, že Jarkova Noční - živé vysílání z jeho podkroví je jen takový test? To rozhodně ne. Dnes již popáté se můžete ve 22 hodin stát posluchači přímého přenosu, ve kterém zaznívají písničky, které jste pro jejich stáří či vaše mládí ještě neslyšeli. A zazněly už také úplné novinky připravované na novou desku. Už víme, že je Vás hodně, takže nebojte - vše je nastaveno, aby se dostalo na všechny. Důležité je, že každý večer je jedinečný a písničky se nebudou opakovat. Je z čeho vybírat, takže vlastně teprve začínáme. Dnes opět před 22 hodinou se na Vás těší Jarek ve svém podkroví.

 

16. 5. 2020  JARKOVA NOČNÍ

Je to takový zvláštní hudební mezičas. Všechny Jarkovy koncerty byly přesunuty na podzim. A tak, když teď Jarek nemůže přijet za Vámi, zve Vás na návštěvu k sobě, do podkroví svého ostravského domu. Každý večer, když už skončí všechny filmy, všechny povinnosti, trochu se klíží oči a nastává čas na zklidnění, než půjdeme spát, si můžete živě poslechnout čtvrthodinku písniček, které Vám Jarek zahraje. Písniček, na které se třeba pozapomnělo, na koncertech se moc nehrají nebo které jsou právě dokončené. Každý večer ve 22.00 hod. Začínáme v neděli 17. 5. 2020. Každý večer v Jarkově podkroví, kde bude ze šuplíku vytahovat písničky jen pro Vás.
Zveme vás na Jarkovu Noční - každý den od 22 hodin na webu zde.

 

10. 5. 2020  VIDEO - JAREK NOHAVICA ON-LINE s PÍSNIČKÁŘI

Pokud jste nestihli včera odpoledne živé vysílání Okudžavových písní, můžete se zde podívat na vystoupení Jarka Nohavici přímo z Ostravy. A protože se jedná o odkaz v rámci celého takřka devitihodinového streamu, můžete v něm i zalistovat a porovnat s ostatními písničkáři.

 

8. 5. 2020  JAREK NOHAVICA ON-LINE V POCTĚ OKUDŽAVOVI

Každý rok 9. května se v den výročí narození Bulata Okudžavy setkávají písničkáři na Arbatu a zpívají jeho písně. Letos v den jeho nedožitých 96. narozenin je to trochu jinak – legendární autoři a písničkáři, kteří se k Bulatu Okudžavovi hlásí a zpívají jeho písně, se potkají na on-line maratonu přenášeném živě pomocí internetu. Postupně si bude předávat pomyslnou štafetu takřka 30 písničkářů z Ruska, Německa, Polska, Kanady. Bude mezi nimi i Jarek Nohavica, který zazpívá živě z podkroví svého domu v Ostravě tři Okudžavovy písně ve svém českém překladu. Přenos pořádá Puškinův institut ve spolupráci s mezinárodním portálem písničkářů Bard.ru. Pokud bude mít chuť si poslechnout Okudžovovy písně, můžete si pustit přímý – tříhodinový přenos na You Tube v sobotu 9. května od 13 hodin našeho času zde.

 

8. 4. 2020  KONEČNÁ DATA PŘELOŽENÝCH KONCERTŮ

Původně dubnová série vyprodaných západočeských koncertů přesunutá na červen se posouvá až na říjnové termíny. Všechny vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti. Konečné termíny najdete v sekci Koncerty.

 

29. 4. 2020  PŘEDPRODEJ NA OSTRAVSKÉ KONCERTY S JFO OPĚT ZAHÁJEN

Předprodej vstupenek na přeložené ostravské koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava byl znovu obnoven v Infocentru Elektra (Jurečkova 1935/12, Ostrava). Vstupenky zakoupené na původní květnové termíny si, prosím, ponechte, zůstávají v platnosti i na nový termíny a není potřeba je vyměňovat.
Původní termín konání koncertu 1. 5. 2020 je přeložen na 29. 10. 2020 a koncert 2. 5. 2020 je přeložen na 30. 10. 2020.

 

8. 4. 2020  TURNÉ S JANÁČKOVOU FILHARMONIÍ PŘELOŽENO NA ŘÍJEN

V České republice na základě rozhodnutí vlády i nadále platí nouzový stav, který neumožňuje mimo jiné pořádání kulturních akcí. Tato situace se dotýká i koncertů Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava, které se bohužel nemohou uskutečnit v původně plánovaných termínech v květnu.

Zdraví všech je pro nás v těchto dnech na prvním místě, zároveň vás však nechceme o tento jedinečný zážitek připravit. Proto vám s radostí oznamujeme, že se nám společnými silami podařilo najít náhradní termíny těchto koncertů v říjnu 2020.

Vaše vstupenky si, prosím, ponechte, zůstávají v platnosti i na nové termíny a není potřeba je vyměňovat.


Vstupenky na  1. 5. 2020  (Aula Gong Ostrava) platí na nový termín 29. 10. 2020.
Vstupenky na  2. 5. 2020  (Aula Gong Ostrava) platí na nový termín 30. 10. 2020.
Vstupenky na  4. 5. 2020  (O2 Universum Praha) platí na nový termín 25. 10. 2020.
Vstupenky na  5. 5. 2020  (O2 Universum Praha) platí na nový termín 26. 10. 2020.
Vstupenky na  6. 5. 2020 (Sportovní hala UP, Olomouc) platí na nový termín 27. 10. 2020.


Prodej vstupenek na nové termíny bude zahájen 9. dubna 2020 v 10 hodin v síti Ticketmaster a Ticketstream. (podle místa konání koncertu - podrobnosti v sekci Koncerty). Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví vám i vašim blízkým.
 

 

1. 4. 2020  KONCERTY V LONDÝNĚ A DUBLINU PŘELOŽENY NA ROK 2021

Dubnové zahraniční koncerty Jarka Nohavici v Londýně (UK) a Dublinu (IRL) se překládají na jaro příštího roku. Přečtěte si vyjádření pořadatele:


Milí priatelia,

vzhľadom na globálnu situáciu spôsobenú korona vírusom, sme sa po dohovore s managmentom Jarka Nohavicu, Union Chapel (Londýn) a Liberty Hall Theatre (Dublin) rozhodli preložiť koncerty na nový termíny. Londýnsky koncert planovaný na 24.4.2020 v Union Chapel  je preložený na 16.4.2021, koncert v Dubline planovaný na 26.4.2020 v Liberty Hall Theatre je preložený na termín 18.4.2021.

Miesta konania:

Union Chapel (Londýn), čas: 19:00 a Liberty Hall Theatre (Dublin), čas: 20:00. vstupenky, ktoré máte zakúpené zostavajú bez zmeny a naďalej platné.

V mene agentúry Pishter Ltd. by sme vás zároveň chceli poprosiť, pokiaľ si myslíte, že by ste sa koncertu v novom termíne mohli zúčastniť, ponechajte si prosím vaše vstupenky a podporte nás v tak neľahkom období ako je to ktoré práve zažívame.
Ďakujeme vám za vaše porozumenie i trpezlivosť. Je to fuška, ale spoločne to dáme!

V prípade, že sa na koncert v novom termíne nebudete môcť dostaviť prosím kontaktujte nás obratom na pishter@pishter.com

S pozdravom váš
 

Pishter


21. 3. 2020 
ZMĚNA TERMÍNŮ KONCERTŮ

Vzhledem k mimořádné situaci dochází ke změně termínů některých koncertů Jaromíra Nohavici plánovaných na nejbližší období. Náhradní termíny a odkazy na weby jednotlivých pořadatelů najdete v sekci Koncerty. Vstupenky na tyto koncerty zůstávají v platnosti.
O konání květnových koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava bude rozhodnuto podle aktuální situace do poloviny dubna.

 

8. 3. 2020  PŘEDPRODEJ NA KONCERTY V GONGU POKRAČUJE V ÚTERÝ

Předprodej na oba koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava v Gongu bude pokračovat od úterý 10. 3. 2020 od 14 hodin v předprodeji OIS Elektra a v kavárně v přízemí Gongu.
Předprodej byl z důvodu mimořádné situace a uzavření předprodejních míst pozastaven.

 

3. 3. 2020  TURNÉ S JANÁČKOVOU FILHARMONIÍ ZAČNE V OSTRAVĚ

První dva koncerty turné Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava budou na domácí půdě - v ostravském Gongu 1. a 2. května 2020. Předprodej vstupenek začíná tuto neděli přímo ve foyeru Gongu. Doporučujeme si pozorně přečíst v sekci Koncerty všechny informace k tomuto předprodeji.

 

2. 3. 2020  Jaromír Nohavica s JFO TAKÉ V OLOMOUCI

S Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marka Ivanoviče a stálými hosty vystoupí Jarek Nohavica 6. května 2020 také na koncertě v Olomouci. Podrobnosti o koncertě najdete v sekci Koncerty, předprodej vstupenek zabezpečuje prodejní sít Ticketstream.

 

27. 2. 2020  Jaromír Nohavica zahraje s filharmonií hned dvakrát
v O2 universu

Folkový písničkář, zpěvák a skladatel vystoupí v pražské hale O2 universum 4. a 5. května 2020. Na scéně ho doprovodí Janáčkova filharmonie Ostrava a chybět nebudou ani tradiční hudební hosté Robert Kuśmierski a Pavel Plánka.

Koncert Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče zažili diváci již v několika městech v Čechách, na Slovensku a také v Polsku. Konají se pouze příležitostně, a tak se stávají pro diváky malým hudebním svátkem.

Barevná aranžmá Marko Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého dávají známým písním Jaromíra Nohavici nový rozměr a posouvají je někdy na hranici filmové hudby. Koncert je průběžně doplněn i malými intermezzy tradičních vystoupení Jarka Nohavici s jeho stálými pódiovými hosty – vynikajícím polským akordeonistou Robertem Kuśmierskim a hráčem na percuse a bicí Pavlem Plánkou.

Netradiční spojení zdánlivě neslučitelných žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicových textů a přináší divákům velmi silný zážitek.

Prodej vstupenek na oba koncerty v O2 universu začíná v pátek 28. února v 9 hodin v prodejní síti Ticketmaster. Pořadatelem koncertu je Bestsport. Podrobnosti včetně odkazů na prodej vstupenek najdete v sekci Koncerty.

Další termíny mimopražských koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava budou postupně zveřejněny počátkem března.

 

16. 2. 2020  TERMÍNY DUBNOVÝCH KONCERTŮ

Na pražské večery Bo Mozart! naváže na začátku dubna série standardních koncertů s Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou v Sušici, Chebu a v Plzni. Předprodej na plzeňské koncerty začíná již v pondělí 17. února. Všechny další podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

6. 2. 2020  BO MOZART! TAKÉ V PRAZE

Netradiční koncertní večer Bo Mozart! mají možnost na začátku dubna shlédnout také diváci v pražském Divadle Bez zábradlí. Operní árie v překladu Jarka Nohavici za doprovodu klavíristy Marcela Javorečka zpívají Jana Horáková Levicová, Miloš Horák (ND Praha) a Jaromír Nohavica. Písně propojují vtipné výstupy skvělého muzikanta a baviče Jiřího Krhut v roli W. A. Mozarta. Podrobnosti a odkaz na předprodej najdete v sekci Koncerty.

 

12. 12. 2019  TERMÍNY BŘEZNOVÝCH KONCERTŮ

O termíny březnových koncertů se dělí Brno a Bratislava. Předprodeje začínají v pátek 13. 12. 2019, a tak máte možnost stihnout koupit vstupenky i jako dárek pod stromeček :-). Všechny podrobnosti najdete tradičně v sekci Koncerty.

 

8. 12. 2019  AMERICKÉ ALBUM KRYLOVÝCH A NOHAVICOVÝCH PÍSNÍ

Americká skupina hudebníků The Yehla Collective ve Washingotnu pokřtila nové album, skrze které chce propagovat českou kulturu. Album s anglickými verzemi písní Karla Kryla a Jaromíra Nohavici má název Steel Strings & Iron Curtains. Autorem anglickým textů je Roman Kostovski. Podívejte se na reportáž ČT z washingtonského koncertu, nebo přímo na You Tube kanál Plamen Press. Album je dostupné i na streamových serverech, např. Spotify, ukázky najdete i na tomto webu v sekci Jiní zpívají písně.

 

27. 11. 2019  NOVÉ TERMÍNY KONCERTŮ

Na začátku příštího roku se vrátí Jarek Nohavica do pražského Divadla Viola se dvěma komorními pořady. Na únor je naplánovaná koncertní šňůra po slovenských městech. Veškeré podrobnosti o samotných koncertech a předprodejích vstupenek najdete v sekci Koncerty. Přidán termín koncertu v Prešově 5. 2. 2020.

Pokud máte rádi operu a její netradiční zpracování, nenechte si ujít v Beskydském divadle v Novém Jičíně koncertní večer Bo Mozart! Koncert operních árií v překladu Jarka Nohavici za doprovodu klavíristy Marcela Javorečka. Zpívají Jana a Miloš Horákovi (ND Praha) a Jaromír Nohavica. Písně propojují vtipné výstupy skvělého muzikanta a baviče Jiřího Krhut v roli W. A. Mozarta.

 

19. 11. 2019  JAREK NOHAVICA OPĚT V LONDÝNĚ A DUBLINU

Příští rok na jaře 24. a 26. dubna 2020 bude Jarek Nohavica opět koncertovat ve Velké Británii a Irsku. Londýnský koncert se uskuteční stejně jako posledně v nádherném prostoru Union Chapel, v Dublinu zavítá poprvé do Liberty Hall Theatre. Pokud to nemáte na tyto koncerty daleko, nebo si chcete udělat výlet, můžete vstupenky koupit již nyní.

 

10. 11. 2019  TERMÍNY PROSINCOVÝCH KONCERTŮ

Prosincové koncerty Jarka Nohavici jsou severomoravské. Všechny informace o nich včetně termínů předprodejů vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

7. 10. 2019  TERMÍNY LISTOPADOVÝCH KONCERTŮ

V listopadu mohou diváci zastihnout Jarka Nohavicu na koncertech v Uničově, Skutči, Svitavách, Lanškrouně a Šternberku. Všechny informace o koncertech včetně předprodeje vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

9. 9. 2019  JAREK NOHAVICA PRVNÍM HOSTEM PROJETU SametOVA!!!

Součástí oslav 30 letého výročí sametové revoluce v Ostravě je také talkshow Petra Bohuše SametOVA!!!. Přeneste se s námi do nejvýše položené kavárny v Ostravě. Prvním hostem je Jaromír Nohavica, se kterým se na rok 1989 a 30 uplynulých let podíváme z nadhledu. Video najdete zde.

 

26. 7. 2019  PŘIDANÝ KONCERT V LETNÍM KINĚ V PORUBĚ

Přesně za měsíc 26. srpna se uskuteční ještě jeden mimořádně přidaný koncert Jarka Nohavici v letním kině v Ostravě-Porubě. Ten první dva dny před ním je již vyprodaný. Na přidaný koncert začne předprodej v úterý 6.8.2019. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

4. 6. 2019  TERMÍNY PRÁZDNINOVÝCH KONCERTŮ

V srpnu vyráží Jarek Nohavica na sérii osmi koncertů pod širým nebem v Čechách a na Moravě. Jejich datumy si můžete již nyní poznamenat do svých kalendářů, u dvou z nich jsou známé i podmínky předprodeje vstupenek. Bližší informace o zbývajících koncertech budou průběžně doplňovány v sekci Koncerty.

Dále byly doplněny i další říjnové koncerty na Slovensku.

 

31. 5. 2019  ANIMOVANÍ LACHTANI

Deska Tři čuníci se stala již mnohokrát inspirací pro nejrůznější interpretace dětí, dětských sborů a je součástí výuky nejedné hudební výchovy. Tentokrát vám chceme ukázat nedávno realizovanou výtvarnou animaci písně Lachtani. Po svém písničku uchopili žáci výtvarného oboru ZUŠ v Orlové pod vedením paní učitelky Lucie Jozefkové. Podívejte se na milý a laskavý animovaný videoklip viděný dětskýma očima.

 

17. 5. 2019  TERMÍNY PŘIPRAVOVANÝCH KONCERTŮ

Na přelomu září a října zavítá Jarek Nohavica na Slovensko. V sekci Koncerty najdete podrobné informace zatím o třech koncertech ve sportovních halách v Myjavě, Nitře a Levici. Vstupenky na ně můžete prostřednictvím internetových portálů koupit již nyní.

     Na srpen se chystá několik koncertů v letních kinech. Všechny podrobnosti o nich budou zveřejněny začátkem června.

 

27. 2. 2019  ČESKÁ GALERIE JE KOMPLETNÍ

Pokud jste sledovali během celého loňského roku v časopise My nebo přímo zde na webu Českou galerii - přebásnění některých slavných českých obrazů Jarkem Nohavicou, máte možnost si kompletní galerii prohlédnout a poslechnout na jednom místě.

 

25. 2. 2019  FOTOGRAFIE A RECENZE Z LUCERNY

Vyprodanou pražskou šňůru šesti koncertů zakončily právě před týdnem dva koncerty ve Velkém sále Lucerny. Můžete si přečíst recenzi na tento koncert a prohlédnout si několik fotografií. V lednu absolvoval Jarek Nohavica dva velmi komorní koncerty také v Praze - tentokrát ve Viole. První byl věnován českým básníkům, druhý písním Vysockého a Okudžavy. Oba mapuje recenze z portálu novinky.cz.

 

8. 2. 2019  NOVÝ E-SHOP

Spustili jsme nový oficiální e-shop Jarka Nohavici. Má novou moderní grafiku a vylepšenou strukturu a přehledný proces objednávání. I když máte pocit, že všechno již máte, doporučujeme se podívat a navštívit všechny rubriky. Kromě CD, DVD a knih najdete i další položky. Nově byly přidány i nové vinylové LP desky. Přejeme příjemné brouzdání nebo i případný nákup.

 

3. 2. 2019  DO LUCERNY UŽ JEN KE STÁNÍ

Pražské únorové koncerty jsou již vyprodány. Zbývají pouze vstupenky ke stání na dva koncerty v Lucerně. Pokud jste tedy dosud nestihli vstupenky koupit, máte poslední šanci. Podrobnosti o předprodeji najdete v sekci Koncerty.

 

30. 12. 2018  SILVESTROVSKÝ BONBÓNEK

Oslava Silvestra snese uvolněný tón - proto jsme pro Vás připravili malý hudební dárek - video natočené právě na předvánočním  koncertě v Heligonce, který byl vysílán on-line. Po Vysockém a Okudžavovi přeložil Jarek Nohavica píseň dalšího písničkáře - Semjona Slepakova. Na píseň Zadek jak žok se můžete podívat na You Tube. Užijte si poslední den v roce 2018 :-).

 

30. 12. 2018  JAREK NOHAVICA NENÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Nenechte se napálit. Jarek Nohavica není na Facebooku ani na Instagramu. Přesto se množí plagiátoři, kteří se za něho vydávají a například na Instagramu jeden z nich dnes slibuje za sdílení zaslaní CD, osobního dopisu a podobně. Nepodporujte je. Jediným oficiálním komunikačním kanálem s Vámi je tento web.

 

29. 12. 2018  REPRÍZA KONCERTU Z HELIGONKY

Předvánoční dvouhodinový koncert Jarka Nohavici z ostravského klubu Heligonka slyšelo 19. prosince takřka 5 tisíc posluchačů z 20 zemí včetně Kanady a USA. Jarka Nohavicu doprovodil na akordeon a klavír polský hudebník Robert Kuśmierski, v některých písních i všichni přítomní diváci, kteří v Heligonce vytvořili nádhernou komorní atmosféru. Mnozí z Vás se ptali na možnost poslechnout si koncert znovu, protože to živě nestihli. Máme pro Vás dobrou zprávu - koncert vysíláme ze záznamu znovu na Nový rok 1. ledna 2019 od 19 hodin. Těšíme se na Vás znovu v obývacím pokoji Heligonka - stačí kliknout zde.

Na Silvestra máme pro Vás připravený ještě jeden hudební bonbónek... :-)

 

21. 12. 2018  TICHÁ VZPOMÍNKA NA KARVINSKÉ HAVÍŘE

Koleda Paskov, jak byla uvedena před třemi lety na vánočním koncertě 20. 12. 2015 v ostravském klubu Heligonka.

 

18. 12. 2018  TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ V PRAZE

Po delší době mohou Jaromíra Nohavicu vidět diváci v únoru 2019 v Praze na šesti velkých koncertech včetně dvou ve Velkém sále Lucerny. Předprodej začíná již ve čtvrtek 20. prosince – podrobnosti o předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

17. 12. 2018  ODKAZY NA SPUŠTĚNI ON LINE KONCERTU

Již nyní si můžete vyzkoušet, zda Vám funguje připojení na streamované audio, kde bude vysílán ve středu živě koncert z Heligonky. Na stránce si vyberte jeden z audio formátů (MP3 nebo OGG), kde je zatím do začátku koncertu vysílána adiopozvánka na koncert.

 

16. 12. 2018  POZVÁNKA NA ON LINE KONCERT V HELIGONCE

Už jen tři dny nás dělí od přímého přenosu audia koncertu Jaromíra Nohavici z ostravského klubu Heligonka. Komorní prostředí Heligonky se tentokrát otevře posluchačům takřka na celém světě. Poslechněte si osobní Jarkovu pozvánku na tento koncert. Odkazy na streamované audio budou zveřejněny nejpozději v den koncertu.

 

25. 11. 2018  JAROMÍR NOHAVICA V LEDNU VE VIOLE

Jaromír Nohavica nabídne v pražském Divadle Viola v rámci nového cyklu Hudba a poezie po tři lednové večery setkání s českými básníky od Máchy, přes Gellnera až po Jaroslava Seiferta a v samostatném večeru s Robertem Kismieŕskim také písně s překlady tvorby ruských písničkářů. Předprodej v Divadle Viola začíná 11. prosince. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

22. 11. 2018  VÁNOČNÍ DÁREK

Jaromír Nohavica připravil pro své fanoušky vánoční dárek - ve středu 19. 12. 2018 bude zde na webu od 19 hodin živě vysílán koncert z ostravského klubu Heligonka.  Hostem koncertu bude jeho letitý spoluhráč na akorden a klávesy Robert Kuśmierski. Koncerty v Heligonce mají díky svému komornímu charakteru neopakovatelnou atmosféru, doufáme, že se ji podaří přenést i k Vám domů. Těšíme se na Vás v předvánočním obývacím pokoji Heligonka. Odkaz na audio bude zveřejněn před koncertem zde v Novinkách.

 

7. 11. 2018  DALŠÍ TERMÍNY KONCERTŮ V PROSINCI

I další prosincové koncerty budou na severní Moravě. v Českém Těšíně, Krnově a Kopřivnici. Podrobnosti a termíny zahájení předprodejů najdete v sekci Koncerty.

 

7. 11. 2018  PROSINCOVÉ KONCERTY V KARVINÉ

První zveřejněné termíny prosincových koncertů se týkají Karviné, kde bude Jarek Nohavica vystupovat 10. a 11. prosince 2018. Předprodej začíná 9. 11. 2018. Další podrobnosti najdete v přehledu koncertů.

 

3. 11. 2018  MÁ VLAST 2018

Jaromír Nohavica bude jedním z účinkujících na slavnostním galashow Má vlast 2018 k výročí vzniku Československa, která proběhne v pražském Paláci Žofín ve středu 7. 11. 2018. Podrobnosti najdete nejen na plakátu k akci, ale i na webu Paláce Žofín.

 

3. 11. 2018  ČESKÁ GALERIE - DALŠÍ PŘEBÁSNĚNÉ OBRAZY

Česká galerie, básnické výklady slavných obrazů, které pro měsíčník My připravuje Jaromír Nohavica, pokračuje dalšími přebásněnými obrazy. Tentokrát jsou to obrazy Martina Kuriše, Adolfa Hoffmeistera a Karla Vacy.  Básně Jaromíra Nohavici včetně autorských audioverzí najdete v rubrice Česká galerie.

 

24. 10. 2018  JAROMÍR NOHAVICA OBDRŽÍ PUŠKINOVU MEDAILI

V dnešním výnosu o udělení státních vyznamenání Ruské federace bylo oznámeno, že společně s dalšími osobnostmi je udělena Puškinova mediale českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi za zásluhy při upevňování přátelství a spolupráce mezi národy,
úspěšnou činnost ve věci sbližování a vzájemném obohacování kultur národů a národností. Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům, kteří se významně zapsali v kulturní oblasti, humanitárních vědách, literatuře či jiných oborech umění.
"Ocenění si velmi vážím. Písně Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého jsou dlouhá léta nedílnou součástí mého repertoáru. Těším se na výlet do Moskvy,"
reagoval na zprávu Jaromír Nohavica.

 

22. 10. 2018  PŘIDANÝ KONCERT V BENEŠOVĚ

Na pondělí 19. 11. 2018 byl dodatečně přidán další koncert Jarka Nohavici - v Benešově. Předprodej začíná 25. října, bližší informace najdete v přehledu koncertů.

 

15. 10. 2018  TERMÍNY DALŠÍCH LISTOPADOVÝCH KONCERTŮ

Bezprostředně po kladenském koncertě zavítá Jarek Nohavica v listopadu i do Kolína, Kutné Hory a Třebíče. Veškeré informace o místech konání koncertů a zahájení předprodejů vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

7. 10. 2018   LISTOPADOVÝ KONCERT NA KLADNĚ

V úterý 20. listopadu vystoupí Jarek Nohavica ve Sportovní hale na Kladně. Všechny podrobnosti o předprodeji, který začíná 10. 10. 2018 najdete v sekci Koncerty.

 

2. 9. 2018   TERMÍNY ŘÍJNOVÝCH KONCERTŮ NA SLOVENSKU

Po letní festivalové šňůře pokračuje Jarek Nohavica v říjnu na Slovensku. Těšit se mohou diváci v Trenčíně, Dolním Kubíně, Michalovcích, Košicích a Žilině. Podrobnosti o místech konání a předprodejích, které začínají v pondělí 3. září  najdete v sekci Koncerty.

 

30. 7. 2018   VIDEO Z BENÁTSKÉ!

Slibované video ze sobotního koncertu Jarka Nohavici na Benátské! je tady.

 

29. 7. 2018   RECENZE KONCERTU NA BENÁTSKÉ!

Podle diváků byl včerejší koncert Jarka Nohavici na festivalu Benátská! s Impulsem jedním z vrcholů festivalu. Pokud jste tam byli, víte své, pokud jste to nestihli, nabízíme Vám obsáhlou recenzi Josefa Vlčka. Již brzy se můžete těšit na videoreportáž z celého koncertu.

 

14. 7. 2018   RECENZE CD S FILHARMONIÍ

Portál Musicserver zveřejnil recenzi nového koncertního CD s Janáčkovou filharmonií Ostrava V Gongu. Přečíst si ji můžete v přehledu recenzí.

 

23. 6. 2018   FOTOGRAFIE Z KONCERTU S JFO V POLSKÝCH KATOVICÍCH

Nádherný koncertní sál (Sala Kameralna Narodowej Orkiestry Symfonicznej) přivítal ve čtvrtek Jaromíra Nohavicu s Janáčkovou filharmonií Ostrava za řízení Marka Ivanoviće.
Koncert byl součástí červnového turné, které dnes končí v Bratislavě. Podívejte se na reportáž fotografa Martina Homoly z tohoto výjimečného prostoru.

 

17. 6. 2018   AKTUÁLNÍ RECENZE NA KONCERT S JFO

Portál Ostravan.cz zveřejnil obsáhlou recenzi včerejšího koncertu v Gongu pod názvem Jaromír Nohavica za doprovodu Janáčkovy filharmonie odezpíval jeden ze svých nejlepších koncertů posledních let. Jednalo se o první ze série těchto "velkých" koncertů, které dnes v Ostravě pokračují a na které naváže Bratislava, Litomyšl a dále Polsko. Vlastníci vstupenek se mají opravdu na co těšit. Atmosféru společných koncertů přibližuje i nové CD/DVD Jarek Nohavica - V Gongu.
 

9. 6. 2018   VÝJIMEČNĚ ZAŘAZENÝ KONCERT V LETNÍM KINĚ V OSTRAVĚ - PORUBĚ

Jaromír Nohavica se po mnoha letech vrací do letního kina AMFI při DK Poklad - jen kousek od místa, kde poprvé před 36 lety vystoupil veřejně na Folkovém kolotoči.Výjimečně zařazený koncert se uskuteční ve středu 29. srpna 2018. Všechny podrobnosti najdete s sekci Koncerty. Pozor - předprodej začíná již toto pondělí 11. 6. 2018 od 9 hodin.

 

3. 6. 2018  MOTOCYKLOVÍ ZÁVODNÍCI - DALŠÍ BÁSNICKÝ VÝKLAD OBRAZU

České galerie, básnické výklady slavných obrazů v měsíčníku My, je věnovaná obrazu Pavla Brázdy Motocykloví závodníci. Báseň Jaromíra Nohavici včetně její autorské audioverze najdete na obvyklém místě, nebo v měsíčníku My.

 

23. 5. 2017 - NOVÉ CD/DVD - JAREK NOHAVICA S JANÁČKOVOU FILHARMONIÍ

Dosavadní koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava za řízení Marka Ivanoviće by se daly spočítat takřka na prstech jedné ruky. Přesto v listopadu 2012 vznikl na čtyřech koncertech v ostravském Gongu záznam tohoto jedinečného hudebního spojení. Citlivé symfonické aranže Marka Ivanoviče dávají mnohdy již zlidovělým písním další rozměr a probouzejí v posluchačích fantazii. Na CD a DVD najdete patnáct skladeb, které jsou doplněny na DVD o další tři bonusové materiály včetně dokumentárního filmu o vzniku této nahrávky.
Komplet CD a DVD vychází 8. června 2018, ale již teď máte možnost si ho předobjednat s předstihem a za zvýhodněnou cenu 350 Kč. Objednávky budou distribuovány na dobírku prostřednictvím České pošty již od 29. 5. 2018.
Podrobnosti o DVD a CD najdete v sekci Diskografie.

 

14. 5. 2017 - BALET ND PRAHA NA PÍSNĚ JARKA NOHAVICI V GONGU

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka má ostravské publikum možnost shlédnout baletní představení Sólo pro nás dva na hudbu Jaromíry Nohavici a Beaty Bocek - dvou současných skvělých muzikantů a zpívajících básníků, kteří oba pocházejí z Těšína. Jedinečný projekt v choreografii a režii Petra Zusky má ostravskou premiéru v úterý 29. 5. 2018 v multifunkční hale Gong. Všechny podrobnosti o tomto provedení včetně možnosti zakoupit vstupenky najdete na webu festivalu.

 

13. 5. 2017 - ROZHOVOR JARKA NOHAVICI PRO ČESKÝ ROZHLAS

Muž, kterého láká rap i Mozart je název rozhovoru, který Jarek Nohavica poskytl Lucii Výborné na stanici Radiožurnál. Záznam rozhovoru, který není jen o těchto dvou krajních polohách Jarka Nohavici, najdete na webu ČRo.

 

5. 5. 2018  PŘIDANÝ KONCERT S JFO V GONGU

Pro velký zájem o červnové koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií v ostravském Gongu byl přidán ještě jeden koncert - v neděli 17. června 2018 od 16. 30 hodin, Předprodej na tento koncert začne 9. 5. 2018 v 9 hodin. Další informace v cekci Koncerty.

 

4. 5. 2018  ZÁZNAM KONCERTU V TRÓJCE

Pokud jste nestihli začátkem dubna přímý přenos části koncertu Jarka Nohavici a hostů z polskéhoho rádia Trojka, máte možnost se k němu vrátit dodatečně. Kompletní nekrácený videozáznam si můžete pustit na webu Trójky. Alternativní záznam je k dispozici i na You Tube.

 

28. 4. 2018  DALŠÍ KVĚTNOVÉ KONCERTY A LETNÍ FESTIVALY

Na konci května zamíří Jarek Nohavica do Šumperka, Zábřehu, Žďáru nad Sázavou a Moravské Třebové (následnou účast na Sázavském koncertě jsme avizovali již dříve). Bližší informace najdete v sekci Koncerty - některé předprodeje začínají již začátkem týdne. V přehledu koncertů najdete i přehled letních festivalů, na kterých Jarek Nohavica letos vystoupí. Těšíme se na Vás.

 

18. 4. 2018  JAROMÍR NOHAVICA A JANÁČKOVA FILHARMONIE V OSTRAVĚ

Jarek Nohavica s JFO za řízení Marka Ivanoviće se vrací po šesti letech opět do Gongu, který v této sestavě tehdy křtili a otvírali. Aranže pro symfonický orchestr přidaly písním Jaromíra Nohavici další rozměr a mnohde podtrhly i dosud nezřetelné a utajované barvy dnes již takřka zlidovělých melodií. Proto jsou tyto koncerty jedinečným zážitkem. Předprodej na ty dva ostravské začíná tento pátek ráno a podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

16. 4. 2018  DOKUMENT BANIK!!!

Jaromír Nohavica je průvodcem unikátního hodinového dokumentu o ostravském fotbalovém klubu, který zítra večer od 20.55 hod uvede pod názvem Banik!!! Česká televize na programu ČT2.
Kladný vztah Jarka Nohavici k sportu a nemusíme připomínat a samotnou kapitolou jsou jeho sportovní písně. Asi nejznámější je přesto píseň Fotbal. V Archivu pod lupou najdete různé verze včetně té původní raritní kytarové, není tam ale verze z Colours of Ostrava 2009, kde s Jarkem zpívá takřka dvacet tisíc diváků.
Jako bonus dnes přidáváme video Tři rohy penalta z alba Poruba, jak zazněla v O2 aréně v Praze.

 

12. 4. 2018  JAROMÍR NOHAVICA A JANÁČKOVA FILHARMONIE V BRATISLAVĚ

Jarek Nohavica zavítá v druhé polovině června do Bratislavy společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava, kterou bude řídit Marko Ivanović. Druhý koncert bude v tradiční sestavě společně s Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou. Vstupenky na oba koncerty v Národním tenisovém centru si můžete koupit na portálu drhorak.sk. Bližší informace najdete jako vždy na tomto webu v sekci Koncerty.

 

12. 4. 2018  STAROŽITNÍK - DALŠÍ BÁSNICKÝ VÝKLAD SLAVNÉHO OBRAZU

Čtvrtá kapitola České galerie - básnických výkladů slavných obrazů v měsíčníku My - je věnovaná obrazu Antonína Pelce Starožitník. Podívejte se a poslechněte si, jak tento obraz "přebásnil" Jaromír Nohavica.

 

9. 4. 2018  DNES KONCERT V TROJCE - LIVE

Dnes, v pondělí 9. dubna,vysílá Třetí program polského rozhlasu v hudebním studiu Agnieszki Osieckiej živě speciální koncert Jaromíra Nohavici. Jarka Nohavicu doprovodí Robert Kuśmierski na akordeon a klavír a Pavel Plánka na perkuse. Přímý přenos koncertu začíná v 19:05 hodin.

 

9. 4. 2018  ZLATA  DESKA V POLSKU ZA PORUBU

Nejnovější album Jarka Nohavici Poruba získalo v Polsku zlatou desku za 20 tisíc prodaných kusů. Zlatá deska byla slavnostně předána na včerejším - druhém ze tří koncertů ve varšavském divadle Buffo. Podívejte se na několik fotografií z této události. (foto1 - foto2 - foto3).

 

28. 3. 2018 – JAREK NOHAVICA OPĚT NA SÁZAVSKÉM KONCERTĚ

Stejně tak, jako před deseti lety na prvním koncertě, bude Jaromír Nohavica hlavním hostem Sázavského koncertu i tento rok. Koncert pořádá vždy na konci května Vít Sázavský (Neřež) v magickém prostředí zahrady Sázavského kláštera. Společně s Jarkem v sobotu 26. května 2018 zahrají a zazpívají také Neřež s Luciou Šoralovou. Všechny informace o předchozích ročnících, ale hlavně o předprodeji vstupenek na ten letošní najdete na webu Sázavských koncertů.

 

18. 3. 2018 – BÁSNICKÉ VÝKLADY DĚL VELKÝCH ČESKÝCH MALÍŘŮ

V březnovém čísle měsíčníku My vyšlo již třetí pokračování básnických výkladů děl velkých českých malířů, které připravuje Jaromír Nohavica. Webová verze navíc obsahuje i autorskou recitaci těchto básní. Ve spolupráci s měsíčníkem My budeme tyto básně zveřejňovat i na tomto webu. Dnes tu najdete první tři díly inspirované obrazy Josefa Lady, Kamila Lhotáka a Jana Zrzavého.

 

18. 2. 2018 – TERMÍNY BŘEZNOVÝCH KONCERTŮ

Březnová koncertní šňůra je moravská. Na koncerty Jarka Nohavici se mohou těšit diváci v Kroměříži, Prostějově, Kunovicích a Havířově. Kromě tradičních večerních koncertů jsou zařazeny i dva odpolední koncerty pro děti - Tři čuníci. Veškeré podrobnosti o termínech a předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

12. 2. 2018 – TERMÍNY DUBNOVÝCH KONCERTŮ

V dubnu zavítá Jarek Nohavica na Slovensko, kde ho diváci uvidí na čtyřech koncertech. Všechny podrobnosti o termínech konání a prodeji vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

11. 2. 2018 – ČERNÁ JÁMA - ČESKÁ VERZE VIDEOKLIPU

Animovaný videoklip k písni Černá jáma má již také i českou verzi. Autorkou konceptu, animace, grafického zpracování a montáží je polská umělkyně Dominika „Śliwka” Cierplikowska. Podívat se na něj můžete na You Tube kanálu Písně od A do Z.

Ke klipu vyšla také recenze na portálu musicserver.cz.

 

30. 1. 2018 – VIDEO RAZ DVA TŘI

Jednou z méně známých novinek je na albu Poruba píseň Raz dva tři. Podívejte se na video jejího koncertního provedení v pražské O2 aréně.

 

29. 1. 2018 – LIBRETO LAZEBNÍKA SEVILLSKÉHO

Opera G. Rossiniho Lazebník sevillský s český přebásněným libretem Jaromíra Nohavici měla premiéru v Národním divadle moravskoslezském v polovině června loňského roku. V sekci Opera máte nyní možnost si přečíst kompletní české libreto včetně většiny recenzí tohoto nastudování, doplněné o fotografie z představení. A dost možná, že dostanete chuť se vypravit do Ostravy na povedeného Lazebníka sevilského!!!

 

20. 1. 2018 – HOSPODSKÁ RVAČKA CHORVATSKY

Mato Pejić, kterého znáte z reportáží z chorvatských koncertů Jarka Nohavici v Daruvaru, přeložil do chorvatštiny nejen přes dvacet jeho textů, ale tento týden i novou básničku Hospodská rvačka. Mimochodem - každý měsíc budeme na webu zveřejňovat společně s měsíčníkem MY novou básničku pod souhrnným názvem Česká galerie.

 

20. 1. 2018 – PORUBA NA VINYLU

Vyznavači klasických černých desek budou potěšeni - album Poruba je již také k dispozici na vinylu! Najdete ho v eShopu.

 

20. 1. 2018 – ČERNÁ JÁMA - VIDEOKLIP K POLSKÉ VERZI

Album Poruba vyšlo také v Polsku. Od české verze se liší písní Černá jáma, která je v polštině pod názvem Czarna Dziura s polským textem Leszka Bergera. Píseň nejen vede rozhlasovou hitparádu polského rádia Trójka, ale vznikl k ní i videoklip.
Černá jáma zazněla i na koncertě v O2 aréně v Praze. Podívejte se na video.

 

19. 1. 2018 – TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ

Na lednové termíny Kabaretu BO! v Praze naváže Jaromír Nohavica v druhé polovině února týdenní koncertní šňůrou v Klatovech, Mostě, Rakovníku, Žatci a Teplicích. Všechny podrobnosti o předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

17. 1. 2018 – LADOVSKÁ HOSPODSKÁ RVAČKA

Píseň Ladovskou zimu určitě znáte, ale asi jste ještě neslyšeli úplnou novinku na ladovské téma - básničku Hospodská rvačka se stejnojmenným názvem jako obraz od Josefa Lady. Básničku najdete na webu měsíčníku My.

 

17. 1. 2018 – NOVÝ ROZHOVOR (NEJEN O OPEŘE)

Nový zajímavý rozhovor s Jarkem Nohavicou zveřejnil portál Opera+. Je nejen o operách a přebásněných libretech, ale také dalších hudebních i nehudebních tématech. Najdete ho v sekci Rozhovory. Doporučujeme podívat se také na originální verzi, kde najdete rozsáhlou fotogalerii.

 

16. 1. 2018 – ALBUM PORUBA VEDE NA iTUNES

Elektronická verze alba Poruba na iTunes ČR je na prvním místě v TOP 200 Pop, ale i v Top 200 All Genres!

 

8. 1. 2018 – TŘI ČUNÍCI V LEDNU V OLOMOUCI

V úterý 23. ledna se olomouckým U-klubem dvakrát proběhnou Tři čuníci. Předprodej na dva hodinové koncerty pro děti (i rodiče) začíná už ve středu 10. ledna a podrobnosti najdete v sekci Koncerty. Přijďte se podívat, jak se Tři čuníci vrátili domů, protože legendární stejnojmenné album bylo natočeno před více než 23 lety právě tady :-).

 

7. 1. 2018 – PORUBA JE PO ŠEST TÝDNŮ NEJPRODÁVANĚJŠÍM ALBEM

Od uvedení na trh na začátku listopadu do konce roku je nejnovější album Jaromíra Nohavici Poruba po dobu šesti týdnů podle České národní skupiny mezinárodní federace hudebního průmyslu IFPI nejprodávanějším albem na českém trhu. Stejně dobře si vedou písně Empire state a Černá jáma (v polské verzi) v Hitparádě polského rádia Trójka, kde se probojovaly postupně na první místo.

Pojďte se podívat na další video z tohoto alba - Himaláje. Text je důkazem, jak bohatou máme češtinu.

 

31. 12. 2017 – SILVESTROVSKÝ DÁREK

Na Silvestra jsme vám připravili písničku, kterou Jarek Nohavica na koncertech hraje velmi málo. Protože se na internetu před časem objevil audio záznam nahraný z publika, kterému není takřka rozumět, rozhodli jsme se ji natočit na předvánočním koncertě v Gongu právě pro dnešní uvolněnou silvestrovskou náladu. Pokud jste se někdy ocitli na silnici v zácpě, určitě vám bude téma blízké a použité výrazy ještě mírné :-). Oslavte Silvestra třeba i s písničkou Mně snad jebne a do nového roku 2018 vykročte pravou. Přejeme Vám opravdu dobrý rok.

 

24. 12. 2017 - VÁNOČNÍ DÁREK

V krátkém vánočním pozdravu Vám Jarek Nohavica přeje hezké vánoční svátky a uvádí malý dárek - video šesti písní, které nevyšly na žádném albu. Jsou takové, jaké mají být i tyto sváteční dny - veselé i k zamyšlení.

Jarka Nohavicu najdete jako už tradičně o vánočních svátcích také v televizním programu.

Celý tým který připravuje koncerty i tento web vám přeje krásné a pohodové Vánoce!

 

21. 12. 2017 - POVĚZTE MI, MILÝ PANE HAŠLER

Dnes je tomu 76 let, co tragicky zahynul v koncentračním táboře Mauthausen český písničkář, skladatel a herec Karel Hašler. Jeho zlidovělé písničky se zpívají dodnes. Na konci září natočila Česká televize na Hradčanském náměstí koncert, který byl poctou Karlu Hašlerovi a který zatím nebyl odvysílán. Jedním z účinkujících byl i Jarek Nohavica, který zazpíval také svou novou píseň věnovanou právě Karlu Hašlerovi - Povězte mi, milý pane Hašler. Můžete se na ní podívat v záznamu natočeném pro tento web.

 

21. 12. 2017 - TŘI ČUNÍCI V GONGU - VIDEO

Máme za sebou tři dospělácké a jeden dětský koncert v ostravském Gongu. Atmosféra byla skvělá na všech, ale protože Tři čuníci měli v Gongu svou premiéru, dnešní videoreportáž je právě z tohoto koncertu.

 

10. 12. 2017 - KABARET BO! ZAVÍTÁ V ÚNORU OPĚT DO LUCERNA MUSIC BARU

Po letošním letním úspěchu (recenze zde), zavítá v únoru kabaret Bo! na pět večerů opět do pražského Lucerna Music Baru. Ředitel ostravské Heligonky Jaromír Nohavica uvádí pásmo skečů,scének, písní, kupletů a básniček. Společně s ním účinkují Robert Kusmierski a Jiří Krhut. Předprodej začíná v úterý 12. prosince. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

26. 11. 2017 - NOVÝ ROZHOVOR NEJEN O ALBU PORUBA

V dnešním rozhovoru, který poskytl Jaromír Nohavica Právu, se můžeme podívat na nové album Poruba současně ze dvou stran - z pohledu Jaroslava Špuláka, který kladl otázky, i z pohledu autora, který odpovídal. Celý rozhovor (nejen o novém CD) najdete v Rozhovorech, ale i v recenzích alba Poruba.

 

22. 11. 2017 - EMPIRE STATE NA PRVNÍM MÍSTĚ HITPARÁDY POLSKÉHO RÁDIA TRÓJKA

V rámci 1867. edice Hitparády polského rádia Trójka píseň Empire State z nového alba Poruba se probojovala do čela Hitparády. Cesta k vítězství trvala pouze 5 týdnů původně z 33. místa. V premiéře se můžete podívat na video Empire state natočené minulý rok v srpnu na open-air koncertě v Hukvaldech.

 

20. 11. 2017 - TEXTY ALBA PORUBA JSOU NA WEBU

K informacím o aktuální novince - albu Poruba byly doplněny všechny texty písní. Zobrazíte je stejně jako u předchozích alb kliknutím na název písně.

 

12. 11. 2017 - PROSINCOvÉ KONCERTY V OSTRAVSKÉM GONGU

V předvánočním čase se Jarek Nohavica vrací domů - v ostravské multifunkční aule Gong ho budou moci diváci vidět společně s Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou na třech večerních koncertech. Aby to nebylo líto dětem, jako bonus je přidán i jeden odpolední koncert Tři čuníci. Všechny podrobnosti o předprodeji a další doplňující informace najdete v sekci Koncerty.

 

10. 11. 2017 - PRVNÍ RECENZE ALBA PORUBA

Dnes vychází oficiálně nově CD Poruba a vy máte možnost si přečíst první dvě recenze, které dnes vyšly. Album by od dnešního dne mělo být k dostání ve vbraných obchodech a samozřejmě zde na webu v e-shopu.


4. 11. 2017 - VIDEO ZE STŘÍBRNÉHO LUKOSTŘELCE

Pokud vás zajímá, jak se předává cena Stříbrný lukostřelec, podívejte se.

 

4. 11. 2017 - ADVENTNÍ KONCERT

I v letošním roce pokračuje tradice adventních koncertů, ve kterých Jarek Nohavica s Robertem Kuśmierskim vystupuje s uměleckým souborem Bílá holubice. Filozofií adventní koncertů je vytvořit propojením handicapovaných a profesionálních umělců dílo, které osloví širokou veřejnost. Koncert se uskuteční v neděli 10. prosince v pražském Divadle na Vinohradech. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

3. 11. 2017 - jaromír nohavica obdržel cenu stříbrný lukostřelec

Své první veřejné vystoupení před 35 lety na Folkovém kolotoči zahájil Jarek Nohavica písní Bulata Okudžavy Setkání s A. S. Puškinem. Písně Okudžavy a Vysockého s jeho překlady byly součástí koncertů zejména v osmdesátým letech a svou mnohoznačností budily zájem nejen publika. O vlivu těchto autorů si ostatně můžete přečíst v Archivu pod lupou (Okudžava, Vysocký). A právě dvě písně těchto autorů zazněly včera večer v Praze na slavnostním večeru druhého ročníku udělování cen Stříbrný lukostřelec, která je udělována v několika oblastech za rozvoj česko-ruských vztahů. V kategorii Osobnost letos obdrželi tuto cenu Jaromír Nohavica a hokejová legenda Vladislav Treťjak.

 

29. 10. 2017 - PODĚKOVÁNÍ

Chtěl bych poděkovat všem Vám, kteří mi posíláte své gratulace ke státnímu vyznamenání. Jsou Vás desítky a desítky a já nestačím každému jednotlivě odpovídat. Mám Vás rád. Díky. Jarek Nohavica

 

29. 10. 2017 - VIDEO Z KONCERTU V O2 ARENĚ

Po deseti dnech se můžete na pět minut vrátit v krátké reportáži na koncert Jarka Nohavici do vyprodané O2 areny. Samozřejmě nemůže obsáhnout všechny písně a nahradit zážitek ze čtvrtečního večera, snad aspoň přiblíží atmosféru, která v hale panovala.

 

29. 10. 2017 - JAROMÍR NOHAVICA OBDRŽEL STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ

U příležitosti oslav 99. výročí vzniku Československa obdržel včera Jaromír Nohavica Medaili Za zásluhy o stát I. stupně v oblasti umění.

 

20. 10. 2017 - FOTO Z O2 ARENY

Máme pro vás speciální fotogalerii fotografa Martina Homoly z přípravy a vlastního koncertu Jarka Nohavici v pražské O2 areny. Pokud jste tam byli, užijte si fotky.

 

20. 10. 2017 - RECENZE KONCERTU V O2 ARENĚ

Možná jste už četli dnešní recenzi včerejšího koncertu na portálu iDnes a iReport. Pokud ne, najdete ho už v sekci Recenze koncertů.

 

19. 10. 2017 -  CO KŘIČELA O2 ARENA

Na dnešním koncertě ukázalo 16 tisíc diváků v O2 aréně, jak to vypadá, když vidíme svět černobíle: jedni křičí: "Hanba!", druzí zase "Sláva!". Podívejte se na to a v nadcházejícím víkendu si udělejte názor sami.

 

18. 10. 2017 - FOTO Z KONCERTŮ V LUCERNA MUSIC BARU

V O2 aréně se vše již připravuje na zítřejší koncert (foto1, foto2). Pro ty z vás, kteří se už nemůžou dočkat, ale i pro ty, kteří byli na obou nedělních koncertech v Lucerna Music Baru, jsme připravili fotoreportáž, kterou nafotil Martin Homola.

 

17. 10. 2017 - PŘEDOBJEDNÁVKA NOVÉHO CD PORUBA

Na začátku listopadu vychází dlouho očekávané nové CD Jarka Nohavici s příznačným názvem Poruba, které obsahuje 13 písní. Odsýpající, takřka hiphopové trefné texty mající hitové ambice se střídají s jemně nostalgickými písněmi, které přimějí k zamyšlení. V textech se odrážejí vzpomínky, ale i velice trefně zachycená realita života. Ustálené, časem prověřené pravdy a zážitky nabírají po letech na aktuálnosti a na naléhavosti a jsou odvyprávěné s lehkostí glosátora.
Návštěvníci tohoto webu mají po časově omezenou dobu do 3. 11. 2017 možnost si album předobjednat za mimořádnou cenu 200 Kč + poštovné. Všechny podrobnosti o předprodeji a objednávkový formulář najdete zde.

 

16. 10. 2017 - NOVÁ PÍSEŇ - KDO Z NÁS

Včerejší koncerty v pražském Lucerna Music Baru měly skvělou kontaktní atmosféru - odpolední Tři čuníci pro děti i pozdně večerní klasický koncert. A právě na něm zazněla nová píseň Kdo z nás z připravovaného nového albu Poruba, které vyjde začátkem listopadu. Podívejte se na video.

 

15. 10. 2017 - TERMÍNY LISTOPADOVÝCH KONCERTŮ

Na začátku listopadu mohou diváci vidět Jarka Nohavicu na koncertech v Hradci Králové, Pardubicích a Rýmařově. Podrobnosti o předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

2. 10. 2017 - ŘÍJNOVÝ KONCERT V LUCERNA MUSIC BARU

Po odpoledním koncertě Tři čuníci v neděli 15. října v pražském Lucerna Music Baru byl přidán na tomto pódiu i večerní koncert pro dospělé od 21 hodin. Předprodej začíná zítra 3. 10. 2017, podrobnosti včetně odkazů najdete v sekci Koncerty.

 

14. 9. 2017 - PŘERUŠENÍ ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Z provozních důvodů je dočasně přerušeno zasílání novinek mailem. Omlouváme se za tuto situaci a prosíme Vás, abyste do té doby, než bude služba opět funkční, hledali informace zde v Novinkách přímo na webu. Děkujeme za pochopení a doufáme, že Vám budeme moci informace znovu zasílat co nejdříve.

 

14. 9. 2017 - TŘI ČUNÍCI V PRAZE

V rámci pražských koncertů mohou Jarka Nohavicu vidět i děti na hodinovém koncertě Tři čuníci v neděli 15. října navečer v Lucerna Music Baru. Všechny podrobnosti včetně předprodeje, který je tentokrát možný i prostřednictvím webu LMB, najdete v sekci Koncerty.

 

3. 9. 2017 - JAREK NOHAVICA DVAKRÁT V LA FABRICE

Před pražským říjnovým koncertem v O2 areně vystoupí Jarek Nohavica 16. a 17. října 2017 na dvou koncertech v Praze v holešovické La Fabrice. Předprodej vstupenek začíná v pondělí 4. 9. 2017 na webu La Fabriky. Podrobnosti najdete také na webu v sekci Koncerty.

 

20. 6. 2017 - KABARET BO! MÁ 100%

Dnešním třetím výjezdním představením Kabaretu BO! se toto pražské miniturné dostává do své poloviny. A podle 100% recenzí se začíná stávat ostravským vývozním artiklem.
Přečtěte si dnešní článek, který vyšel na portálu iDnes.

 

12. 6. 2017 - DALŠí ROZHOVOR JARKA NOHAVICI

Milan Bátor z Ostravanu.cz si tentokrát povídal s Jarkem Nohavicou o Lazebníku sevillském, polském hiphopu a kráse češtiny. Článek najdete v sekci Rozhovory.

 

11. 6. 2017 - NOVÝ ROZHOVOR JARKA NOHAVICI PRO DENÍK

V novém rozhovoru Jarka Nohavici si můžete přečíst, jak se bude jmenovat nové album, které začne Jarek Nohavica natáčet na přelomu června a července a také zákulisí vzniku Kabaretu Bo!, který poprvé vyráží z Heligonky hostovat do Prahy.

 

10. 6. 2017 - LAZEBNÍK SEVILSKÝ!!!

Jásejte, trubky, zahlahol, fanfáro! Vchází sám velký lazebník Figaro!
Po patnácti letech se do Ostravy vrací Lazebník! Příběhem sluhy Figara a jeho pána, rezonujícím při rossiniovském parlandu, se nechal inspirovat i Jaromír Nohavica, který u příležitosti 200. výročí prvního uvedení Lazebníka sevillského vytvořil pro NDM v Ostravě nové české libreto. Premiéra opery, kterou režíruje Ondřej Havelka je ve čtvrtek 15. 6. 2017 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka. Podrobnosti najdete na webu NDM.

 

10. 6. 2017 - BALET NÁRODNÍHO DIVADLA NA PÍSNĚ JARKA NOHAVICI

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 uvádí v premiéře Balet ND v Praze na Nové scéně baletní představení na hudbu Jaromíry Nohavici a Beaty Bocek - dvou současných skvělých muzikantů a zpívajících básníků, kteří oba pocházejí z Těšína, tedy regionu česko-polského. Podrobnosti o představení s názvem Sólo pro nás dva najdete na webu ND, kde (pokud budete mít ještě štěstí) můžete zakoupit i vstupenky na některou z repríz.

 

4. 6. 2017 - DVA KONCERTY ROBERTA KUŚMIERKÉHO

Již letitého koncertního spoluhráče Jarka Nohavici - polského akordeonistu Roberta Kuśmierského budete určitě znát. Nyní máte možnost vidět ho v samostatných akordeonových recitálech v Olomouci a v Praze. Na dvou zářijových koncertech zazní směsice klasických i vážných jazzových standardů a varšavských kupletů. Podrobnosti najdete klasicky v sekci Koncerty.

 

14. 5. 2017 - KABARET BO! Z HELIGONKY HOSTUJE V LUCERNA MUSIC BARU

Jaromír Nohavica přiváží z ostravské Heligonky do Prahy Ostravský Kabaret BO!
V pěti červnových večerech (18. - 22. 6. 2017) společně s Robertem Kuśmierskim a Jiřím Krhutem představí návštěvníkům Lucerna Music Baru pásmo skečů, scének, písní, kupletů a básniček z ostravské Heligonky. Veškeré podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

2. 5. 2017 - JAREK NOHAVICA V O2 ARENĚ

Po čtyřech letech vystoupí letos na podzim Jaromír Nohavica opět v pražské O2 areně. Koncert se bude konat ve čtvrtek 19. října 2017. S Jaromírem Nohavicou vystoupí stálí členové jeho doprovodu Robert Kusmierski (Polsko), akordeon, piano, a Pavel Plánka (ČR), bicí, perkuse. Předprodej začíná v pátek 5. 5. 2017 v síti Ticketportal. Podívejte se na krátkou upoutávku, další podrobnosti najdete jako obvykle v sekci Koncerty.

 

8. 4. 2017 - DALŠÍ KVĚTNOVÝ KONCERT

Místa květnových koncertů se rozrostla o Příbor, kde Jarek Nohavica vystoupí 7. května 2017 v Letním amfiteátru. Předprodej vstupenek začne v pondělí 10. dubna 2017. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

20. 3. 2017 - TERMÍNY KVĚTNOVÝCH KONCERTŮ

Série květnových koncertů Jarka Nohavici proběhne na Slovensku. Navštivte sekci Koncerty, kde najdete všechny informace o místech konání a předprodejích vstupenek.

 

12. 3. 2017 - PŘEDPRODEJ NA CHOMUTOVSKÝ KONCERT

U dubnových koncertů byla doplněna informace o předprodeji vstupenek na koncert v Chomutově. Předprodej začíná 15. 3. 2017.

 

8. 3. 2017 - TERMÍNY DUBNOVÝCH KONCERTŮ

V dubnu bude Jaromír Nohavica koncertovat v Náhodě, Trutnově, Jablonci n. N., Liberci a Chomutově. Informace o časech konání a zejména o předprodejích vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

21. 2. 2017 - PREMIÉRA FILMU MUZZIKANTI SE BLÍŽÍ

Premiéra filmu Muzzikanti, ve kterém se objeví i Jaromír Nohavica se blíží - ve sloveských kinech bude mít premiéru 23. února a česká premiéra je plánována na 2. března 2017. Podívejte se na plakát s obsazením a připomeňte si první oficiální videoklip s Jaromírem Nohavicou a Petrem Cmorikem.

 

15. 2. 2017 - TERMÍNY BŘEZNOVÝCH KONCERTŮ

V březnu navštíví Jaromír Nohavica na pravidelné týdenní šňůře Pelhřimov, Tábor, České Budějovice a Havlíčkův Brod - součástí bude i koncert pro děti Tři čuníci. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty. Předprodeje na některé koncerty začínají již tento pátek a v pondělí.

 

10. 2. 2017 - RECENZE BRNĚNSKÉHO KONCERTU

Brněnská únorová koncertní šňůra Jarka Nohavici dnes končí. Přečtěte si recenzi na jeden z těchto koncertů.

 

6. 1. 2017 - ROZHOVOR Z LONDÝNA A DUBLINU

Pokud jste nestihli si v listopadu koupit magazín Reportér, ve kterém byla zveřejněna reportáž / rozhovor Tomáše Poláčka s Jarkem Nohavicou na turné v Londýně a Dublinu, máte příležitost si obsáhlý článek přečíst. Pod názvem Já. Rom. Ir. ho najdete v sekci Rozhovory.

 

23. 12. 2016 - VÁNOČNÍ DÁREK

V předvečer Štědrého dne posílá Jarek Nohavica návštěvníkům a čtenářům tohoto webu vánoční přání sestavené z pěti méně známých vánočních koled a písní. Vedle jeho vánoční písně Dárky z alba Tři čuníci se můžete podívat a poslechnout koledy z Polska, Francie, Ruska a Anglie. Záznam byl pořízen na loňském vánoční zpívání v ostravském klubu Heligonka. Tradičním spoluhráčem a zpěvákem je polský vynikající muzikant Robert Kuśmierski. Odkaz na kompletní dárek na You Tube najdete zde.
Jarek a celý tým, který připravuje jeho koncerty a tento web, Vám přejí krásné Vánoce plné pohody v kruhu nejbližších.

Je asi zbytečné připomínat, že Jaromíra Nohavicu můžete potkat o sváteční dny opět na televizní obrazovce.

 

9. 12. 2016 - TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ V BRNĚ

Na začátku února mohou Jarka Nohavicu vidět diváci v Brně na pěti večerních koncertech pro dospělé a jednom koncertu pro děti - Tři čuníci. Všechny podrobnosti k předprodejům, které začínají v pondělí 12. prosince 2016, najdete v sekci Koncerty.

 

15. 11. 2016 - ZAHRANIČNÍ OZVĚNY

Vraťme se ještě k posledním dvěma zahraničním turné. Velmi obsáhlou reportáží z londýnského a dublinského turné se ke koncertům za Kanálem vrací v Reportéru Tomáš Poláček, který společně s fotografem Tomášem Třeštíkem doprovázeli Jarka po celou dobu turné. Desetistránkový výsledek stojí za to. Zatím článek nemůžeme na webu zveřejnit, ale stejně byste přišli o skvělé fotky. Doporučuji koupit, nebo si počkat tak měsíc zde na webu.
Druhá reportáž je z polských koncertů minulý týden a odvysílal ji Český rozhlas. Poslechnout si ji můžete na webu Radiožurnálu.

Jedním z posledních domácích koncertů byl koncert v Krnově - přečtěte si recenzi o tom, jak Jarek přivezl do Krnova svůj obývák.

 

1. 11. 2016 - PROSINCOVÉ KONCERTY

V sekci Koncerty najdete informace ke koncertům Jarka Nohavici na začátku prosince v Plzni, Stříbře a Žďáru nad Sázavou. Pozor - některé předprodeje začínají již 3. 11. 2016.

 

29. 10. 2016 - FOTOGRAFIE Z LONDÝNA A DUBLINU

K turné do Londýn a Dublinu se ještě vracíme malou fotogalerií. Pokud jste tam byli, připomeňte si. Víme, že někteří z vás cestovali na koncerty z Čech, Moravy i Slovenska. Doufáme, že vám výlet líbil aspoň tak, jako nám.

 

28. 10. 2016 - PÍSEŇ HANBA SLÁVA

V den státního svátku je někdy dobré se zamyslet nad věcmi kolem nás - vážně nebo odlehčeně. Tu druhou variantu vám nabízí Jarek Nohavica v písni Hanba sláva. Záznam byl pořízen před týdnem v Londýně.

 

27. 10. 2016 - VIDEO Z LONDÝNA DUBLINU

Koncerty v Londýně a Dublinu byly nejen dlouho vyprodané, ale i jedinečné svou atmosférou. Diváci zpívali takřka od prvního tónu - podívejte se na krátkou reportáž, jaká nálada na koncertech panovala.

 

15. 8. 2016 - FOTOREPORTÁŽ Z KONCERTU Z HUKVALD

Po Svojšicích máme za sebou další dva velké tříhodinové koncerty: v Hukvaldech a ve Strážnici. Podívejte se na fotoreportáž z pátečního koncertu v Hukvaldech a krátký záběr na amfiteátr při koncertě v hukvaldské oboře.

 

9. 8. 2016 - JAREK NOHAVICA ZAMÍŘÍ DO LONDÝNA A DUBLINU

Již po několikáté zamíří Jarek Nohavica společně s Robertem Kuśmierskim do Anglie a Irska. Na konci října bude koncertovat v Londýně v architektonicky a historicky jedinečném prostoru Union Chapel. O den později se představí publiku v Dublinu v nám již známém klubu Button Factory, kde hrál v roce 2008 na velkém britsko-kanadsko-americkém turné, a kde začínali např. legendární U2. Pokud chcete na koncerty upozornit své přátele za kanálem nebo vás koncerty inspirovaly k výletu do Londýna nebo Dublinu, podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

9. 8. 2016 - NOVÉ RECENZE KONCERTŮ

Prázdninové koncerty Jaromíra Nohavici jsou v plném proudu, v sekci Recenze koncertů si můžete přečíst několik aktuálních reportáží. A pokud míříte na velké tříhodinové koncerty, nezapomeňte si vzít s sebou deku nebo karimatku, protože místa k sezení mají omezenou kapacitu. Ten nejbližší nás čeká v pátek v Hukvaldech a do areálu se začne pouštět v 18 hodin. Sledujte sekci Koncerty, kde budou informace doplňovány.

 

9. 8. 2016 - KRÁTKÝ FILM S HUDBOU JARKA NOHAVICI

Devatenáctiletý španělský student filmové školy David S. Murga nedávno dokončil výměnný roční studijní pobyt na Slovensku, během kterého se potkal s mnoha zajímavými lidmi i kulturními podněty. Jedním z nich byly i písně Jaromíra Nohavici. Konkrétně píseň Z minula do budoucna ho inspirovala k natočení krátkého baletního filmu There is a figure in a mirrore.

 

26. 7. 2016 - Jaromír Nohavica na prvním ročníku FESTIVALU polské A
                       ČESKÉ PÍSNĚ

Minulý víkend se v polské Kudowie Zdroji konal první Festival polské a české písně. Završením festivalu byl koncert s názvem “Kdyby lidé poslouchali písničky…” v podání Jaromíra Nohavici a Andrzeja Sikorowskiego. Večerem provázel Artur Andrus. Polská televize TVP2 připravuje na srpen vysílání záznamu tohoto koncertu. Zatím se podívejte na reportáž z koncertu Telewizji Sudeckiej.
 

14. 6. 2016 - VIDEO Z KONCERTU VE SVOJŠICÍCH

Pokud se chystáte na některý z velkých letních tříhodinových koncertů, může vám posloužit krátký dokument z koncertu ve Svojšicích jako pozvánka. Samozřejmě, všechno se do něj nevešlo, ale atmosféra byla stejná po celé tři hodiny.

 

11. 6. 2016 - FOTOGRAFIE Z KONCERTU VE SVOJŠICÍCH

První z pěti letošních velkých tříhodinových koncertů - ve Svojšicích se vydařil. Pokud jste byli mezi 4,5 tisíci diváky, můžete si ho připomenout ve fotoreportáži.

 

. 6. 2016 - FOTOGRAFIE Z KONCERTU VE SLANÉM

Dnes se vracíme prostřednictvím fotografií Jiřího Jarocha ke čtvrtečnímu koncertu v letním kině ve Slaném. Zajímavostí je, že Jiří Jaroch fotografoval i koncert Jarka Nohavici ve slánském divadle v dubnu 1986.

 

31. 5. 2016 - INFO K PŘEDPRODEJŮM a koncert v OLOMOUCI

V sekci Koncerty byly doplněny všechny informace k letním koncertům a většina předprodejů vstupenek  začíná 1. června 2016. Mezi koncerty se objevil i nový - 4. srpna v Olomouci. Těšíme se na vás :-).

 

25. 5. 2016 - AKTUÁLNÍ INFO KE KONCERTU VE SVOJŠICÍCH

Dotazy k červnovému open air koncertu ve Svojšicích přibývají geometrickou řadou. Připravili jsme další aktuální verzi souhrnných informací, kterou si můžete také vytisknout.

 

18. 5. 2016 - JAREK NOHAVICA V GALAKONCERTU ČT OSTRAVA

Česká televize vysílá v sobotu 21. 5. 2016 od 20 hodin na ČT1 galakoncert Černá hvězda aneb 60 let vysílání z Ostravy. Mezi osobnostmi, kteří v ostravské televizi začínali, nebude chybět ani Jarek Nohavica. Uvidíte ho na domovské scéně - v ostravském klubu Heligonka. Podrobnosti o pořadu a upoutávku najdete na webu ČT.

 

18. 5. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE PÍSEK A Č.KRUMLOV

Podrobnosti o začínajícím předprodeji vstupenek na koncerty v Českém Krumlově a v Písku najdete v sekci Koncerty.

 

10. 5. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE STRÁŽNICE

Vstupenky na strážnický koncert můžete zakoupit v mnoha předprodejích včetně sítě Ticketportal.

Pokud máte zájem o sobotní koncert 14. 5. 2016 na hukvaldském hradě, máte stále možnost v pokladně frýdeckého zámku. I když se jedná o komorní prostor, jde o klasický dvouhodinový koncert.
Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

6. 5. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE KARLOVY VARY

U prázdninových koncertů byla doplněna informace o předprodeji vstupenek na srpnový koncert v Karlových Varech. Předprodej začíná v pondělí 9. 5. 2016.

 

5. 5. 2016 - TERMÍNY VŠECH LETNÍCH KONCERTŮ

Mnozí z vás si chtějí naplánovat návštěvu letních koncertů. Proto jsme zveřejnili kompletní přehled všech koncertů Jarka Nohavici do konce srpna. U některých budou bližší informace a podrobnosti o předprodeji vstupenek doplňovány průběžně. Sledujte web a mailové informace.

 

30. 4. 2016 - KONCERT VE SLANÉM

Ve čtvrtek 2. června 2016 vystoupí Jarek Nohavica na koncertě v Letním kině ve Slaném. Předprodej začíná příští týden  - přesně měsíc před koncertem 2. května. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

A jaké to bylo minulý týden na koncertech na severu Čech se můžete dočíst v recenzi ústeckého koncertu.

 

 

24. 4. 2016 - KONCERT V PŘÍBRAMI

Prvním letním koncertem Jarka Nohavici, který zveřejňujeme, je koncert 5. července 2016 v Příbrami. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

24. 4. 2016 - KŘEST DIVOKÝCH KONÍ

Jaromír Nohavica se stal v pátek v bývalém vojenském prostoru v Milovicích jedním z kmotrů prvních hříbat divokých koní, která se v minulých týdnech narodila klisnám přivezeným vloni z anglického Exmooru. Více si můžete přečíst zde, podívejte se i na video, ve kterém zazní živě píseň Divocí koně.

 

8. 4. 2016 - INFO KE KONCERTU VE SVOJŠICÍCH

Množí se dotazy k červnovému open air koncertu ve Svojšicích. Připravili jsme tedy pro vás souhrnné informace, které si můžete také vytisknout.

 

12. 4. 2016 - PLATINOVÁ DESKA PRO ALBUM "KOMETA - THE BEST OF NOHAVICA"

Polský Svaz audio video producentů (pol. Związek Producentów Audio-Video) udělil albu Jaromíra Nohavici "Kometa - The Best of Nohavica", který vydala společnost Universal Music Poland, status platinové desky za prodej více než 20 000 desek.
 

8. 4. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE V HUMENNÉM

U květnových koncertů byly doplněny informace o předprodeji vstupenek na koncert v Humenném. Předprodej bude zahájen 11. dubna 2016. Podrobnosti o všech koncertech najdete zde.

 

6. 4. 2016 - RECENZE KONCERTU V HELIGONCE

Na portálu Ostravan.cz vyšla dnes recenze jednoho z aktuálních koncertů v Heligonce. Přečtěte si "reportáž od Jarka z obýváku".

 

6. 4. 2016 - ROZTOMILÝ STARÝ MUŽ

Písně Jaromíra Nohavici byly a jsou inspirací pro mnoho dalších profesionálních i amatérských tvůrců. Velmi početná je rodina amatérských filmařů a střihačů, které inspiruje atmosféra a texty k obrazovému ztvárnění. Někdy tak vznikají nečekané kontrapunkty a přidávají písním další rovinu. A pokud se jedná o laskavé vyjádření, není důvod jej nezveřejnit a podělit se. Podívejte se na rodinný videoklip na píseň Starý muž, kterou nám poslal hrdý tatínek Ondřej Cupal. Děkujeme a přejeme hodně zdraví.

 

2. 4. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE V PREŠOVĚ

U květnových koncertů byly doplněny informace o předprodeji vstupenek na koncert v Prešově. Předprodej bude zahájen 4. dubna 2016. Podrobnosti o všech koncertech najdete zde.

 

17. 3. 2016 - VELKÝ OPEN AIR KONCERT VE SVOJŠICÍCH

V sobotu 4. června 2016 zavítá Jarek Nohavica do legendárního svojšického letního areálu nedaleko Pardubic. Ve Svojšicích, v areálu, kde se dříve odehrávaly proslulé folkové slunovraty, odehraje svůj jediný největší letní koncert východních a středních Čech. Předprodej vstupenek bude prostřednictvím portálu TicketPro. Veškeré podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

16. 3. 2016 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJE V ÚSTÍ NAD LABEM

U dubnových koncertů byly doplněny informace o předprodeji vstupenek na koncert v Ústí nad Labem. Předprodej bude zahájen 21. března 2016. Podrobnosti o všech koncertech najdete zde.

 

6. 3. 2016 - DUBNOVÉ A KVĚTNOVÉ KONCERTY JARKA NOHAVICI

Dnes máme odpověď pro všechny, kteří nám píšete, kdy vyjede zase Jarek Nohavica na koncerty mimo domovskou Heligonku. V sekci Koncerty najdete informace o dubnových květnových koncertech. Předprodeje vstupenek na jednotlivé koncerty začínají v různých termínech - prosím respektujte je. Chybějící termíny několika předprodejů budou upřesněny jak jen to bude možné a informace o jejich zveřejnění najdete zde. Těšíme se na vás!

 

21. 2. 2016 - OCHUTNÁVKA LAZEBNÍKA SEVILLSKÉHO

V sobotu večer se v Ostravě uskutečnil koncert ke 200. výročí prvního uvedení opery Gioacchina Rossiniho Lazebníka sevillského. Zazněly na něm první ukázky českého přebásnění libreta Jaromírem Nohavicou, který byl i průvodcem celého večera. Přečtěte si recenzi.

 

5. 1. 2016 - RECENZE PRVNÍHO LETOŠNÍHO KONCERTU

Jarek Nohavica zahájil začínající rok jak jinak, než koncertováním. O novém koncertě v Heligonce s příznačným názvem Jarek 2016 si můžete přečíst v recenzi, která vyšla na portále novinky.cz.

 

30. 12. 2015 - Nová deska „Muracki zpívá Nohavicu“

Polského písničkáře Antonina Murackého určitě znáte nejen z koncertů Jarka Nohavici, ale i jako překladatele jeho textů a interpreta Jarkových písní. V prosinci vyšla v Polsku  nová deska Antonina Murackého Muracki zpívá Nohavicu. Součástí alba jsou písně českého barda v krásném překladu a provedení Antonina a také dvě bonusové skladby provedené polsky samotným Jaromírem. Některé písně, např. Sarajevo nebo Moje malá válka, patří mezi ty známější, nicméně na desce se nacházejí skladby z nejnovější desky, jež jsou zcela neznámé. Všechny písně jsou opravdu skvělé, vynikají zajímavým aranžmá Darka Polubce a Antonina Murackého, a tak se na dlouho vryjí do paměti. Nahrávání se zúčastnili vynikající hudebníci: Robert Kuśmierski (akordeon), Joachim Łuczak (housle), Florian Ciborowski (harmonika a mandolína), Darek Polubiec (klavír, bicí, basa). Za kytaru, zpěv, hvízdání a potlesk odpovídal Antoni Muracki. Poslechněte si ukázky z tohoto alba.

 

23. 12. 2015 - VÁNOČNÍ PŘÁNÍ JARKA NOHAVICI

Jaromír Nohavica přeje všem svým fanouškům a návštěvníkům tohoto webu krásné a klidné Vánoce a jako malý dárek posílá úplně novou koledu. Koleda se jmenuje Paskov a měla premiéru o víkendových vánočních koncertech Zpíváme koledy v klubu Heligonka. Atmosféra byla jedinečná a celá Heligonka si zpívala známé i méně známé koledy, které Jarek divákům připravil společně s již tradičním hostem jeho koncertů Robertem Kuśmierskim.
S Jarkem Nohavicou se můžete o Vánocích opět potkat i ve vysílání České televize v pořadech: Šťastné a veselé, Zpívání na Zelené hoře, Mississippi Queen z Pohořelic, Ahoj, Ostravo!

 

24. 11. 2015 - ROZHOVOR O HELIGONCE A NOVÉM CD

Přečtěte si nový rozhovor s Jarkem Nohavicou o natáčení hapkovského alba v Heligonce. Jarek v něm hovoří i o svém novém připravovaném CD.
Recenzí koncertu Petr Hapka žije! vyšlo mnoho a určitě vás neminuly (např. zde). Jarka Nohavicu můžete vidět i v rozhovoru pro Události ČT.

 

24. 11. 2015 - VIDEA Z NATÁČENÍ CD MILÁČEK ŽEN A VETEŠNÍKŮ

Přesně den před zítřejším koncertem Petr Hapka žije!, na kterém bude účinkovat i Jaromír Nohavica, se můžete podívat na několik videí z natáčení nového hapkovského CD Miláček žen a vetešníků v ostravském klubu Heligonka. Seznam krátkých videí bude ještě dále doplňován.

 

14. 11. 2015 - OBJEDNÁVKA CD MILÁČEK ŽEN A VETEŠNÍKŮ

Ve středu 25. 11. 2015 se v pražské O2 Aréně uskuteční velký vzpomínkový koncert Petr Hapka žije! Právě na něm se bude premiérově prodávat album natočené na konci října v ostravském klubu Heligonka na koncertech, které byly klubovou generálkou tohoto jedinečného koncertu.
Pokud se na koncert do O2 Arény nedostanete, můžete si album objednat již nyní a obdržet ho poštou. Podívejte se také na upoutávku.
 

28. 10. 2015 - PETR HAPKA ŽIJE - V HELIGONCE

V ostravské Heligonce se v pondělí uskutečnila komorní generálka koncertu Petr Hapka žije!, který se chystá za měsíc do pražské O2 arény. Atmosféra byla na obou koncertech jedinečná - přečtěte si recenzi jednoho z nich.

 

18. 10. 2015 - JARKOVY PÍSNĚ V MADRIDU

Písně Jarka Nohavici opět zněly v Madridu - tentokrát v podání jeho spoluhráčů - Roberta Kuśmierského a Pavla Plánky. Velvyslanectví ČR ve Španělsku ve spolupráci s Českým centrem zorganizovalo v září dva velmi úspěšné jazzové koncerty muzikantů Visegrádské skupiny. A právě na těchto koncertech zazněly některé Jarkovy písně. O akci, ale i o Jarkovi Nohavicovi si můžete přečíst na webu velvyslanectví a poslechnout si rozhovor, který poskytla Španělskému národnímu rádiu 3 (RNE3) Jana Dušková z Velvyslanectví ČR ve Španělsku.

 

17. 10. 2015 - JAREK NOHAVICA HOSTEM SPIRITUÁL KVINTETU

Ve čtvrtek byl Jaromír Nohavica hostem koncertu k 55 letům trvání legendárního Spirituál kvintetu ve vyprodané pražské Lucerně. Na závěr samostatného recitálu si zazpívali všichni společně píseň Pocestný. Můžete se na ni podívat na You Tube.

 

10. 9. 2015 - JAREK NOHAVICA ZPÍVÁ PÍSEŇ PRO HAPKU

Jaromír Nohavica zhudebnil a nazpíval text Michala Horáčka věnovaný Petru Hapkovi. Michal Horáček ho poslal Jaromíru Nohavicovi. „Já to psal asi jeden a půl dne, což mi připadalo rychle. Ale on to zhudebnil a nahrál za padesát minut,“ říká Horáček.
Nohavicova demosnímku se potom chopili producent Michal Pekárek a kytarista Josef Štěpánek, kteří dali vzniknout „rádiové verzi“ písně. Současně vznikl i videoklip, jehož autorem je Honza Mudra. Miláček žen a vetešníků
pochopitelně zazní i na koncertu Petr Hapka žije!, který se bude konat v pražské O2 areně 25. listopadu, ale svou premiéru bude mít o měsíc dříve 26. října v ostravském klubu Heligonka, kde se uskuteční generálka na pražský večer.
 

10. 9. 2015 - JAREK NOHAVICA HOSTEM RAPERA ZVERINY

Jarka Nohavicu můžete slyšet jako hosta na novém albu Ženy Víno Rap slovenského rapera Zveriny. Společně nahráli píseň s názvem Nebo. Krátkou ukázku si můžete poslechnout v diskografii věnované společným projektům - Spoluúčasti.

 

6. 9. 2015 - JAREK NOHAVICA OTEVŘEL KLUB HELIGONKA

Tento týden zahájil Jarek Nohavica dvěma koncerty činnost ostravského klubu Heligonka. Přečtěte si povídání o klubu, recenzi koncertu a zajímavé blogové zamyšlení inspirované právě touto událostí. Podívat se můžete i na krátké video z vysílání ČT. K události se ještě vrátíme.

 

31. 8. 2015 - DVA LISTOPADOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

Po říjnových a listopadových koncertech v Polsku vystoupí Jarek Nohavica na dvou koncertech na Slovensku - V Piešťanech a v Žilině. Předprodej na tyto koncerty začíná v úterý 1. září a podrobnosti o předprodeji najdete v sekci Koncerty.

Tento týden ve středu zahajuje ostravský klub Heligonka samostatným recitálem Jarka Nohavici. Události věnují pozornost i některé nové články, které najdete již také na webu. Dočtete se v nich i o dramaturgii klubu a typech jednotlivých pořadů.

 

13. 7. 2015 - KLUB HELIGONKA OTEVÍRÁ V ZÁŘÍ SVÉ BRÁNY

Dlouho očekávaný ostravský klub HELIGONKA se v září otevírá. Svůj program začíná ve středu 2.září 2015 koncertem Jaromíra Nohavici JAREK V HELIGONCE. Na webových stránkách klubu www.heligonka.cz se můžete dozvědět nejen termíny všech dalších koncertů a akcí do března 2016, ale díky internetovému prodeji si také pohodlně objednat a zakoupit vstupenky. Pestrý program bude průběžně doplňován. Heligonka se chce stát multižánrovým místem, hudebním klubem, divadélkem i kabaretem pro široké publikum.

 

8. 7. 2015 - NOVÉ CD PÍSNÍ J.NOHAVICI V POLSKU

„Dobre piosenki“ je edice, v níž polské vydavatelství MTJ už léta představuje alba světových písničkářů, jejichž tvorba naplňuje název edice. Jsou mezi nimi např.
Leonard Cohen, George Brassens, Nick Cave, Wojciech Mlynarski, Jacek Kaczmarski, Tom Waits. A v těchto dnech i Jaromír Nohavica. Jeho písně se v interpretaci známých polských písničkářů ukazují na albu „Jaromír Nohavica zaspiewany“.
Od 29. června je album možno zakoupit v salónech EMPIK anebo přímo na internetu.

 

13. 6. 2015 - DVĚ NOVÉ RECENZE

Čtyři velké ostravské koncerty Jarka Nohavici v Gongu máme za sebou. Ať už jste měli to štěstí a byli na nich, nebo se vám na ně nepodařilo dostat, máte možnost si přečíst dvě recenze těchto koncertů.

 

26.5.2015 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Po delší době se dnes vracíme k projektu Písně od A do Z. Tentokrát zde najdete jediné nové audio - Ostravo. Ovšem videa jsou dnes nová čtyři: od raritního Husity z brněnského pořadu Studio B z roku 1983 až po Zbloudilý koráb a Planu, kde uvidíte Jarka Nohavicu s Robertem Kuśmierskym a Pavlem Plánkou hrát na baskytaru. Všech více než 200 písničkových videí najdete na samostatném kanálu You Tube.

 

24. 5. 2015 - BAZALY, DĚKUJEM!!!

V sobotu 30. května proběhne na ostravských Bazalech akce „Bazaly, děkujem!!!“, kterou klub skládá poklonu svému svatostánku a jeho tvářím z řad fotbalistů,fanoušků, zaměstnanců a partnerů. Jeho součástí bude i utkání legend Baníku a osobností. Mužstvo legend Baníku povede trenérské duo František Komňacký a Jaromír Nohavica.  Jarka Nohavicu uvidí diváci samozřejmě také jak ho znají - při zpěvu - tentokrát klubové hymny a chorálů. Podrobnosti najdete na webu FC Baníku Ostrava.
Můžete si připomenout Jarkovu píseň Bazaly z mp3 alba Virtuálky 3. Petr Vyoral na ni připravil animovaný videoklip na počest tohoto slavného fotbalového stadionu s 56 letou tradicí.

 

20. 5. 2015 - VÝSLEDKY SOUTĚŽE NAJDI ČLENA TÝMU

Na on-line zpravodajství ze španělského turné jste se mohli zapojit do soutěže a na pěti fotografiích, pořízených na turné pro tento účel, jste mohli hledat vždy jednoho členy týmu. Po počátečních dvou hledáních Jarka a Roberta jste psali, že je to jednoduché - tak jsme přitvrdili. Kubu na fotce z madridského klubu jste v drtivé většině tipovali v zadní části fotografie u baru. Divíme se proč...
Správné výsledky hledání jsou následující: Jarek, Robert, Jakub, Jana, Pavel. Soutěž má nakonec jen dvě vítězky: Katku Červenou a Lucii Fodorovou - obě ze Slovenska. Gratulujeme a každá máte u nás dvě vstupenky na koncert Jarka Nohavici dle vašeho výběru - napište. A ostatní nezoufejte - zase pro vás něco připravíme.

 

10. 5. 2015 - DNEŠNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK DO GONGU

Dnes dopoledne byl zahájen předprodej na čtyři červnové koncerty do ostravského Gongu. Po počátečním velkém náporu a dlouhé frontě u předprodeje ve Foru nová Karolina (foto 1, foto 2) je odpoledne již volněji bez dlouhých front (foto). Pokud jste se nechali tedy dopoledne odradit, máte možnost bez velkého čekání odpoledne až do 20 hodin.

 

3. 5. 2015 - ČTYŘI ČERVNOVÉ KONCERTY V GONGU

V červnu bude Jarek Nohavica koncertovat v ostravské multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích. Speciálním hostem prvního koncertu 8. 6. 2015 bude Jaroslav Wykrent. Předprodej na všechny čtyři koncerty začne v neděli 10. května, podrobnosti najdete jako obvykle v sekci Koncerty.

 

1. 5. 2015 - JAREK NOHAVICA A MS V LEDNÍM HOKEJI

Jarek Nohavica je autorem mnoha písní se sportovní tématikou (najdete je určitě v přehledu Písně od A do Z), ale je i velmi aktivním sportovním fanouškem. A tak není divu, že je jednou z osobností, která zve diváky na právě dnes začínající MS v ledním  hokeji. Na stejné téma poskytl rozhovor slovenskému Denníku N, který můžete shlédnout na jejich youtubovém kanále. A samozřejmě bude řeč i o Pisni smutného hokejisty.

 

28. 4. 2015 - WEB TAKÉ VE ŠPANĚLŠTINĚ

Po ohlasech na španělské koncerty a mnohá přání zveřejnit dostupné překlady textů  jsme spustili španělskou mutaci webu. Zatím je zaměřena právě na požadované překlady textů, ale postupně budou doplněny i některé další oddíly.

 

20. 4. 2015 - RECENZE VČEREJŚÍHO KONCERTU

V sekci Recenze koncertů si můžete přečíst recenzi včerejšího koncertu na ostravském festivalu Templfest , která dnes vyšla na portálu Ostravan.cz.

 

20. 4. 2015 - FOTOGRAFIE Z MADRIDSKÉHO KONCERTU

Dodatečně se ještě vracíme k madridskému koncertu a zveřejňujeme výběr fotografií, které nám zaslal jeden z diváků - Marian Broz. Děkujeme.

 

17. 4. 2015 - KOMPLETNÍ ON LINE ZPRAVODAJSTVÍ

Zpravodajství ze španělského turné Jarka Nohavici je hotové. Najdete ho na webu zde a v jednotlivých dnech turné se můžete pohybovat pomocí horního menu. Jednotlivé dny obsahují sady fotografií a videa. Seznam všech videí z turné na YouTube najdete zde.

 

10. 4. 2015 - ON LINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE ŠPANĚLSKA

Zahajujeme on line webové zpravodajství z turné Jarka Nohavici po Španělsku. Přečtěte si postřehy z prvního dne.

 

7. 4. 2015 - ROZHOVOR VE ŠPANĚLSKÉM RADIU 3

Jana Dušková z Velvyslanectví ČR v Madridu poskytla rozhovor renomovanému španělskému rádiu Radio 3 o češtině i Jarkovi Nohavicovi a jeho nadcházejícím španělském turné. Pokud hovoříte španělsky, můžete si rozhovor orámovaný Jarkovými písněmi poslechnout.

 

23. 3. 2015 - JAREK NOHAVICA VE ŠPANĚLSKU

V dubnu vyráží Jarek Nohavica na sérii několika koncertů do Španělska. Postupně se představí publiku v Barceloně, Huesce, Madridu a Granadě. Koncerty organizuje Velvyslanectví České republiky ve Španělsku.
Nejbližší tuzemský koncert bude 8. května 2015 v rámci 24. ročníku festivalu Folkový kvítek v přírodním divadle na Konopišti. Jarek Nohavica zde vystoupí první den festivalu na samostatném večerním koncertě.
Bližší podrobnosti o všech koncertech včetně informací o předprodejích vstupenek najdete v sekci Koncerty.

 

22. 3. 2015 - PIESEŇ SMUTNÉHO HOKEJISTU

Jarek Nohavica navázal na tradici svých sportovních písní a připravil slovenským hokejovým fanouškům dárek a dokonce (poprvé) ve slovenštině. V Bratislavě zazněla v premiéře nová píseň Pieseň smutného hokejistu a setkala se s velkým ohlasem. Poslechnout si ji můžete i vy.

 

22. 3. 2015 - RECENZE BRATISLAVSKÉHO KONCERTU

Včera skončilo týdenní bratislavské turné Jarka Nohavici. Přečtěte si recenzi jednoho z koncertů ve Staré Tržnici.

 

12. 3. 2015 - JAREK NOHAVICA ZAZPÍVÁ NA KONCERTU PETR HAPKA ŽIJE!

25. listopadu 2015 se uskuteční v O2 areně velký vzpomínkový koncert na Petra Hapku. Jedním z interpretů, kteří zazpívají písně Petra Hapky po svém, bude i Jaromír Nohavica. A protože tento koncert nebude žádným způsobem přenášen ani zaznamenáván, vidět ho budou moci jen diváci v O2 areně. Vstupenky se začínají prodávat zítra v pátek 13. března. Zatím můžete na jejich spolupráci vzpomenout u alba Strážce plamene.

 

10. 3. 2015 - JAREK NOHAVICA NAZPÍVAL PÍSEŇ VÁCLAVA NECKÁŘE

Divadlo Brodway uvádí tento týden premiéru muzikálu Mýdlový princ, který vzdává hold Václavu Neckářovi a jeho písním. Současně s premiérou muzikálu vychází i CD a vinyl obsahující největší hity Václava Neckáře v podání řady známých interpretů. Jednu z nich - píseň Jana Neckáře a textem Michaela Prostějovského Podej mi ruku a projdem Václavák - nazpíval i Jaromír Nohavica. Máte jedinečnou příležitost si píseň poslechnout již nyní jako malou ochutnávku z chystané desky a muzikálu.

 

1. 3. 2015 - RECENZE KONCERTŮ V BRNĚ

K brněnským koncertům se ještě můžete vrátit ve dvou recenzích, které najdete v sekci Recenze koncertů. A pokud vás zajímá, jak vypadal koncert před týdnem v polském Rybniku, navštivte polskou verzi tohoto webu.

 

19. 2. 2015 - NOVÉ VIDEO A FOTOGRAFIE Z KONCERTŮ

Brněnská koncertní šňůra je v plném proudu. Fotografiemi se aktuálně vracíme ke včerejšímu povedenému koncertu v hudebním klubu Sono. A aby toho nebylo málo, v  krátkém dokumentu si můžete připomenout poslední lednový pražský koncert v pražském Foru Karlín. Vše dává tušit, že skvělá atmosféra koncertů bude dále pokračovat i za měsíc v Bratislavě. Pokud se na koncerty chystáte, užijte si je.

 

12. 2. 2015 - BŘEZNOVÉ KONCERTY V BRATISLAVĚ

Po Praze a Brně pokračuje Jarek Nohavica další koncertní šňůrou ve velkém městě - tentokrát je na řadě Bratislava. Diváci ve slovenské metropoli mají na výběr ze šesti koncertů. Předprodeje vstupenek začínají přesně měsíc před prvním plánovaným koncertem - v pondělí 16. 2. 2015. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

8. 2. 2015 - MALÉ DOPLNĚNÍ V ARCHIVU POD LUPOU

Zimní večery lákají něco zajímavého si přečíst. Archiv pod lupou, vyprávějící o písničkách a dobových souvislostech, nabízí spoustu zajímavého materiálu. Dnes jsme v něm doplnili kapitolu u písně Natašo, lásko má, ve které Jarek Nohavica mapuje ženská jména, která se v jeho písních objevila. Jana Fiurášková si totiž dala práci a zmapovala i všechny jména mužská. Dobrou zábavu.

 

1. 2. 2015 - FOTO A RECENZE Z KONCERTU VE FORU KARLÍN

Poslední koncert pražského turné v novém koncertním prostoru Forum Karlín se vydařil. Pokud si chcete připomenout skvělou atmosféru, můžete si prohlédnout nové fotografie Martina Homoly, nebo si přečíst dvě nové recenze.

 

28. 1. 2015 - RECENZE KONCERTU V HYBERNII

Před dnešním posledním koncertem pražského turné si můžete přečíst nejčerstvější recenzi Ivana Hartmana na koncert v Hybernii - Nohavica je jako voda z Lurd, pražské turné zakončí ve Foru Karlín.
V sekci Recenze koncertů najdete i další příspěvky - od těch posledních až po recenze koncertů z roku 1997.

 

25.1.2015 - ROBERT KUŠMIERSKI VYDÁVÁ DEBUTOVÉ CD

Robert Kuśmierski, vynikající polský akordeonista a pianista, známý v Polsku jako člen Czerniakovské kapely, a který již několik let doprovází na koncertech Jarka Nohavicu, vydává své dubutové album. Po spolupráci na úspěšném CD Tak mě tu máš se představuje jako sólový hráč na akordeon. Album Karuzela přináší sérii neotřelých a nápaditých ztvárnění tzv. klasiky (F. Chopin, W.A. Mozart, A. Piazzolla aj.) v bravurním Robertově podání. Perličkou na dortu je závěrečná Přivozska puť v česko-polském duetu s Jarkem Nohavicou. Těm z vás, kteří Roberta znáte z Jarkových koncertů jako vynikajícího multiinstrumentalistu, bezesporu udělá tato deska radost. Najdete ji v našem e-shopu v sekci Ostatní CD

 

22.1.2015 - FOTO Z KONCERTU V LUCERNA MUSIC BARU

Pražské turné se dnes dostává teprve do poloviny a atmosféra koncertů je skvělá. Bylo tomu tak i včera v Lucerna Music Baru - podívejte se na několik fotografií Martina Homoly.

 

12.1.2015 - ÚNOROVÉ KONCERTY V BRNĚ

V únoru mohou diváci vidět Jarka Nohavicu na sedmi koncertech v Brně. V sekci Koncerty najdete všechny podrobnosti o místech konání a předprodejích vstupenek. Předprodeje začínají v pondělí 19. ledna 2015.

 

30.12.2014 - PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU
Do Nového roku všem přeji úsměv a zdraví, protože dokud se zpívá, ještě se neumřelo.

Jarek Nohavica

  Poslechněte si... :-)

 

24.12.2013 - VÁNOČNÍ DÁREK - POHÁDKA PRO DĚTI
Dvě pohádky, které na leporelo Zdeňka Milera namluvil Jaromír Nohavica a které najdete na jeho kanále na YouTube, se setkaly s velkým ohlasem. První - Krtek a potopa již vidělo takřka 1,7 milionu diváků a druhé - Krtek a zajíček necelých 380 tisíc diváků. Tentokrát Jarek Nohavica připravil pro děti pohádku O lakomé kočičce. Někteří rodiče si ji možná budete pamatovat z dětských let jako diafilm. Věříme, že udělá dětem stejnou radost, jako ty předešlé pohádky. Krásné Vánoce!

 

10.12.2014 - PODROBNÉ INFORMACE K PRAŽSKÝM KONCERTŮM

V sekci Koncerty najdete všechny podrobnosti o dvanácti lednových koncertech Jarka Nohavici v Praze. Na všechny koncerty bude předprodej zahájen jednotně v pondělí 15. 12. 2014.

 

9.12.2014 - INFO K PRAŽSKÝM KONCERTŮM

Kompletní podrobné informace ke všem lednovým pražským koncertům včetně předprodejů budou zveřejněny ve středu 10. 12. 2014 večer. Předprodeje na všechny koncerty budou zahájeny jednotně v pondělí 15. 12. 2014. Děkujeme za trpělivost.

 

1.12.2014 - RECENZE KONCERTU PRO BÍLOU HOLUBICI

Jarek Nohavica a Robert Kuśmierski vystoupili na včerejším emotivním koncertě v Ostravě, kde na Jarkovy písně tančili tanečníci s vozíčky i bez nich. Adventní koncert občanského sdružení Bílá holubice byl plný pozitivní energie. Podrobnosti si můžete přečíst v novém článku mezi recenzemi koncertů.

 

1.12.2014 - KONCERT PRO VŠECHNY SLUŠNÝ LIDI NA ČTart

ČT připravila do vysílání ve středu 3. 12. 2014 na programu ČTart od 20.20 hod opravdu unikátní záznam. Poprvé - přesně po 25 letech odvysílá zrekonstruovaný takřka 8 hodinový záznam Koncertu pro všechny slušný lidi, na kterém tehdy vystoupil i Jarek Nohavica.

 

30.11.2014 - KONCERTNÍ PLÁNY NA PRVNÍ ČTVRTLETÍ 2015

Jarek Nohavica věnuje první tři měsíce roku 2015 koncertování ve velkých městech. V lednu se představí tuctem koncertů v Praze, v únoru zavítá do Brna a v březnu potěší bratislavské publikum. První informace o těchto koncertech budou zveřejněny v sekci Koncerty po 8. 12. 2014.

 

24.11.2014 - ZVONĚNÍ DO MOBILU

Určitě se vám také stalo, že voláte partnerovi a ten vám to nebere...a nebere...
O tom je i jedna z nových písniček Jarka Nohavici, kterou můžete slyšet od léta na koncertech. Použili jsme poslední verš této písničky a připravili pro vás netradiční zvonění do mobilu. Takže - pokud máte chuť mít netradiční zvonění, když vám bude volat váš miláček, stahujte zde.

 

23.11.2014 - COHEN-NOHAVICA  V DIVADLE BUFFO VE VARŠAVĚ

Cohen-Nohavica“ je název hudebního představení, jež režíroval polský divadelní a filmový herec Marian Opania. Představení tvoří skladby dvou zpívajících básníků - Leonarda Cohena a Jaromíra Nohavici. Premiéra se bude konat 28. listopadu 2014 v Divadle Buffo ve Varšavě. Další podrobnosti o projektu převzaté z polských zdrojů najdete zde.
 

22. 11. 2014 - VYHRÁVAJÍ 4 VÝHERCI S ČÍSLEM 79

Soutěž "Jarek na Bazalech" vyhrávají čtyři výherci, kteří mají číslo 79. Každý z nich získává 2 vstupenky na koncert Jarka Nohavici podle svého výběru. Výherci jsou: Milan Hradečný, Paweł Kuna, Vojtěch Poštulka a Viktor Unger. Gratulujeme a se všemi se spojíme mailem. Všem ostatním děkujeme za účast v soutěži - rozhodně nebyla posledni.

 

20. 11. 2014 - TELEVIZNÍ LOSOVÁNÍ SOUTĚŽE!

Výsledky soutěže s pracovním názvem "Jarek na Bazalech" bude mít své finále v televizním přenosu! Celkem se soutěže zúčastnilo 526 soutěžících. Správných odpovědí - tzn. že na fotografii je 8 Jarků (Nohaviců) - bylo 348. Seznam všech, kteří správně odpověděli najdete v samostatné tabulce, kde jsme všechny seřadili podle abecedního pořadí jejich příjmení. Pokud nebylo z mailu možné identifikovat příjmení, jsou uvedeny počátky e-mailových adres, ze kterých správnou odpověď odeslali. Každý soutěžící, který správně odpověděl, má přiděleno své číslo. A teď pozor: výherce bude určen vylosováním prvního vylosovaného čísla - Královského čísla ve hře Sazky Šťastných deset v sobotu 22. listopadu 2014 (vysílání ČT1 ve 22.09 hod).
Z tabulky je zřejmé, že výherci mohou být 4 nebo 5. Jejich jména budou samozřejmě uvedena na webu a budou osloveni mailem.

 

17. 11. 2014 - KDE JSTE? - AKTUÁLNÍ NOVINKA JARKA NOHAVICI

Včerejší speciální koncert Jarka Nohavici mapující jeho tvorbu, ale i život v 80. letech byl zakončen aktuální tečkou. Po písních starších více než 25 let měla na samém konci koncertu premiéru píseň stará jen několik dní s názvem Kde jste?. Tuto osobní a aktuální píseň máte možnost si poslechnout ze záznamu i vy.

 

16. 11. 2014 - ODKAZ NA LIVE PŘENOS

Dnešní koncert Staré písně na starou kytaru z ostravského klubu Parník začíná ve 20 hodin. Těsně před koncertem bude aktivní i tento odkaz, prostřednictvím kterého můžete koncert poslouchat.

 

6. 11. 2014 - JEDINEČNÝ KONCERT ŽIVĚ NA INTERNETU

Staré písně na starou kytaru je název speciálního koncertu Jaromíra Nohavici, který si můžete živě poslechnout prostřednictvím internetu v neděli 16. listopadu od 20.00 hodin z ostravského klubu Parník.

V předvečer 25. výročí  listopadových změn bude  Jarek Nohavica hrát na kytaru, se kterou koncertoval v 80. letech, právě písně z té doby. Písně, které svou nekompromisní otevřeností vytvářely na tehdejších koncertech neopakovatelnou atmosféru pospolitosti klubových sálků; písně, které kolovaly ve stovkách kopií  po celé republice – písně, které zajímaly nejen folkové publikum, ale i skryté donašeče tehdejšího režimu. Jarek Nohavica se vrací k písním, z nichž některé od té doby možná nezazněly a mnohé z nich se staly záminkou k zákazům a pronásledování. Pojďte si poslechnout písně, které byly také na počátku změn před čtvrt stoletím.

Odkaz na vysílání bude zveřejněn před koncertem zde v Novinkách. Přímý přenos technicky zabezpečuje firma ha-vel, která poskytuje také webhosting tomuto webu.

 

5. 11. 2014 - UPŘESNĚNÍ PŘEDPRODEJŮ NA PROSINCOVÉ KONCERTY

U posledních dvou prosincových koncertů ve Frýdlantu nad Ostravicí a v Havířově jsme upřesnili informace o předprodejích vstupenek. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

30. 10. 2014 - TERMÍNY PROSINCOVÝCH KONCERTŮ

V sekci Koncerty najdete informace o severomoravských prosincových koncertech Jarka Nohavici. Předprodej na první koncert ve Frýdku-Místku začíná již tuto sobotu 1. 11. 2014.

 

23. 10. 2014 - SOUTĚŽ

S prodlužujícími se podzimními večery jsme pro vás připravili soutěž. Prohlédněte si pozorně fotografii fanoušků na Bazalech a spočítejte, kolik Jarků na ni najdete. Své tipy posílejte na mail webmaster@nohavica.cz nejpozději do neděle 2. 11. 2014 do 19 hodin. Do předmětu mailu napište Bazaly. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, který získá 2 vstupenky na koncert Jarka Nohavici podle svého výběru. Bystré oko a dobrou zábavu :-).

 

20. 10. 2014 - DVĚ RECENZE SLOVENSKÝCH KONCERTŮ

Minulý týden začal Jarek Nohavica turné na Slovensku. A právě z těchto dvou prvních koncertů si můžete přečíst dvě recenze, které najdete v sekci koncertních recenzí.

 

18. 10. 2014 - JAREK NOHAVICA NA ALBU PŘÍBĚHY PÍSNÍ

Na druhém albu Wabiho Daňka a seskupení Ďáblovo stádo Příběhy písní hostuje i Jaromír Nohavica. Nahrál píseň Anny Marly Partyzán, kterou přeložil do češtiny již v osmdesátých letech. Autorka písně Anna Marly (roz. Betulinskaja), dcera ruských aristokratů, musela s matkou uprchnout před režimem z vlasti. Dostala se do Francie, jako jedna z prvních písničkářek hrávala na kytaru po pařížských klubech a její Zpěv partyzánů (Chant des partisans) se stal během válečných let hymnou odbojového hnutí, pravidelně vysílanou na vlnách BBC. Druhá, intimnější píseň La complainte du partisan (Partyzánův žalozpěv), kterou Anna Marly složila na text básníka a odbojáře Emmanuela d’Astier de la Vigerie, se dočkala zmrtvýchvstání v šedesátých letech, kdy ji v Americe vzkřísili Joan Baez a Leonard Cohen pod názvem The Partisan.

 

5. 10. 2014 - TERMÍNY LISTOPADOVÝCH KONCERTŮ

Listopadové koncerty Jarka Nohavici jsou kompletně moravské. Diváci mají možnost přijít na koncerty tentokrát ve Vsetíně, Hodoníně, Prostějově a v Přerově. Předprodeje některých koncertů začínají jíž zítra. Další podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

29. 9. 2014 - COVER VERZE KOMETY V REMIXU 9 PÍSNÍ

Na internetu můžete najít takřka bezpočet cover verzí písní Jarka Nohavici. Riko Schadow z Mnichova zveřejnil na svém You Tube kanálu remix 9 písní v devíti různých jazycích a jednou z nich je píseň Kometa. Najdete ji na zmíněném videu přibližně v čase 2:47 min.

 

16. 9. 2014 - DALŠÍ DVA ŘÍJNOVÉ KONCERTY

Po několika slovenských koncertech se vrací Jarek Nohavica na Moravu, kde ho mohou diváci vidět na koncertech v Kopřivnici a Mohelnici. Předprodeje začínají v těchto dnech. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

2. 9. 2014 - DALŠÍ KONCERTY NA SLOVENSKU

Vedle již avizovaného koncertu v Prievidzi vystoupí Jaromír Nohavica v říjnu i dalších dvou slovenských městech - v Nitře a Trenčíně. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

16.8.2014 - JAREK NOHAVICA V ŘÍJNU V PRIEVIDZI

Po prázdninách začne Jarek Nohavica koncertovat v říjnu. Prvním zveřejněným koncertem je koncert ve Niké Aréně v Prievidzi 14. října 2014. Podrobnosti o předpropdeji najdete tradičně v sekci Koncerty.

 

1.7.2014 - 220 NÁZVŮ PRO NOVOU PÍSEŇ

Na koncertech ve Slavkově, v Holešově a v televizní Tečce páteční noci zahrál Jarek novou píseň, která ještě nedostala název a požádal posluchače, ať mu název pomohou najít. Ozvalo se 220 lidí a poslalo své návrhy na název písně. Podívejte se na píseň na videu - obsahuje všechny navrhované názvy. Který název nakonec píseň dostane, bude jasné, až se objeví na příští desce.

 

1.7.2014 - JAREK OTVÍRÁ TROJHALÍ V OSTRAVĚ

pátek 11. 7. 2014 se veřejnosti po letech znovu otevřou dveře do Trojhalí. Jarek Nohavica, který pomyslně Trojhalí před 8 lety uzavíral, jej také otevře. Speciálně pro tuto příležitost sestavil kapelu Karolinka – dechovku, která spolu s Jarkem zahraje písničky hlavně o Ostravě. Vstup na koncert bude zdarma! Lístky si bude možné vyzvednout na některé z poboček Ostravského informačního servisu od 3. 7. 2014. (na osobu vždy jen 2 vstupenky).

 

26.6.2014 - JAREK NOHAVICA ŽIVĚ V TELEVIZI

Zítra - v pátek 27. 6. 2014 bude Jarek Nohavica hostem živého vysílání pořadu Tečka páteční noci, který vysílá program ČT ART od 23 hodin.

 

26.6.2014 - ŠEST NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

V projektu Písně od A do Z je šest nových písní. Některé jsou opět znovu nahrány speciálně pro tento projekt. Tři nová videa obsahují také rozšířenou verzi písně Do ráje chodí holky peklem, kterou možná v původní verzi budete znát z Virtuálek pod názvem Pohlednice ze Sam Rema.

 

17.6.2014 - KAPACITA KONCERTU VE SLAVKOVĚ ZVÝŠENA

Pokud se k vám dostala zpráva, že koncert ve Slavkově je vyprodaný, není to pravda. Pro velký zájem byla kapacita navýšena a vstupenky jsou k dostání např. v Brně - Indies, v síti Ticketportál i dalších předprodejích. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.


17.6.2014 -
ROZHOVOR NA BEZRUČOVSKÉ TÉMA

Obsáhlý a velmi zajímavý rozhovor s Jaromírem Nohavicou o autorství Slezských písní otiskl v květnu časopis Týden. Článek vznikl během jediné jízdy v Pendolinu mezi Ostravou a Prahou. Najdete ho již také v sekci Rozhovory pod názvem O pravdě a lži.


13.6.2014 -
DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

I dnes jsme přidali šest hudebních novinek. A protože jsme některé písně v dobových nahrávkách již nenašli, můžete si mezi dnes zveřejněnými poslechnout i nahrávky, které vznikly ani ne před dvěma týdny, aby byl archiv Písně od A do Z úplný. Už se blížíme k závěru, ale ještě nás některé písně čekají. No a pokud jste byli na posledních koncertech, dáte mi za pravdu, že mezi tím vznikají písně nové a dosud neznámé...

 

4.6.2014 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

V projektu Písně od A do Z je šest nových písní. Jako obvykle jsou všechny novinky vyznačeny modře na stránce věnované tomuto projektu.

 

29.5.2014 - ČERVNOVÝ KONCERT V LEVOČI

Posledním červnovým koncertem Jarka Nohavici bude závěrečný koncert slovenské šňůry v Levoči. Předprodej začíná v pondělí 2.6.2014. Z červnových českých koncertů máte možnost sehnat vstupenky již jen na dva velké open air koncerty v Holešově a ve Slavkově, ostatní jsou již vyprodané. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

28.5.2014 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Písně od A do Z mají devět audio a videonovinek. Poslouchejte, dívejte se.

 

18.5.2014 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

V projektu Písně od A do Z najdete 6 nových přírůstků - jako obvykle známé i takřka neznámé. U všech najdete samozřejmě texty a audio, u některých video. Všechny přidané novinky jsou označeny modře. Samostatný You Tube kanál najdete zde. Příjemný poslech.

 

11.5.2014 - DVA ČERVNOVÉ KONCERTY NA SLOVENSKU

Na konci června zavítá Jarek Nohavica také na Slovensko. O koncertech v Povážské Bystrici a v Dolním Kubíně najdete informace v sekci Koncerty.

 

30.4.2014 - DALŠÍ ČERVNOVÉ KONCERTY

V sekci Koncerty najdete už kompletní přehled červnových koncertů Jarka Nohavici. Na některé z nich začínají předprodeje již 2. května. Na liberecký koncert bylo přidáno 200 ks vstupenek ke stání.

 

27.4.2014 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Poslechněte si deset audio novinek v Písních od A do Z. Pravděpodobně budou některé z nich pro vás opravdu novinkou.

 

27.4.2014 - JAREK NOHAVICA OPĚT NA VINYLU

Po dlouhé době se písně Jarka Nohavici objevují opět i na vinylových LP. Jedná se o 2LP Tenkrát - výběr písní z alb vydaných v devadesátých letech. Vinylové desky najdete v našem eShopu.

 

15.4.2014 - ČERVNOVÝ KONCERT NA KLADNĚ

Postupně budeme zveřejňovat informace o červnových koncertech. Prvním z nich je koncert v kladenské Sportovní hale 5. června. Informace o předprodeji najdete v sekci Koncerty.

 

15.4.2014 - VZPOMÍNKA NA VÍŤU CHROMKA

Všechny nás v týmu zasáhla zpráva o tragické smrti Víti Chromka z Uherského Hradiště, majitele agentury Vichr Production, která svou koncertní dramaturgií vždy přesahovala hranice regionu. Víťa byl však hlavně kamarád, kterého jsme měli rádi, jak to za nás za všechny v krátkém videu vyjádřil Jarek Nohavica.

 

13.4.2014 - KONCERT Z PARNÍKU POSLOUCHALI NA CELÉM SVĚTĚ

Více než dvacet písní Karla Kryla, které zahrál Jaromír Nohavica živě z ostravského klubu Parník poslouchali na internetu posluchači takřka ve třiceti zemích - i na Filipínách a v Jižní Koreji. Honoráře za tento koncert věnoval Jaromír Nohavica a Robert Kuśmierski na zakoupení cen pro vítěze soutěže Folkový kvítek.

 

10.4.2014 - KRYLOVSKÝ KONCERT JAROMÍRA NOHAVICI ŽIVĚ

V neděli 13. dubna 2014 si můžete živě z ostravského klubu Parník poslechnout speciální koncert Jarka Nohavici, na kterém zaznějí pouze písně Karla Kryla. Jaromíra Nohavicu bude již tradičně doprovázet polský akordeonista Robert Kuśmierski a v programu tedy zazní nejen české, ale i polské verze Krylových písní. Koncert a přímý přenos, který zabezpečuje společnost ha-vel, začíná ve 20 hodin. Poslechnout si ho můžete pouze na tomto webu zde (odkaz bude aktivní až od začátku koncertu).

 

31.3.2014 - TERMÍNY KVĚTNOVÝCH KONCERTŮ

Předprodej na první zveřejněný květnový koncert v Chomutově začíná již zítra 1. dubna 2014. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty. Další květnové koncerty budou zveřejňovány postupně.

 

19.3.2014 - PREMIÉRA NOVÉHO DOKUMENTU ČT

ČT art odvysílá v úterý 1. 4.2014 ve 20.20 hod premiéru dokumentu režiséra Jiřího Vondráka s názvem Jarek v Moskvě. Jedná se o takřka hodinový dokument o krátkém pobytu Jaromíra Nohavici v Moskvě na podzim loňského roku, mapující putování po stopách Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého. Repríza je 3.4. po půlnoci v 1.35 hod.

 

18.3.2014 - DVA NOVÉ TERMÍNY KONCERTŮ

V dubnovém přehledu koncertů byl zařazen další koncert - 12. dubna v Orlové. Předprodej začíná již tento čtvrtek. Prodávají se již také vstupenky na letní koncert v areálu slavkovského zámku, který se uskuteční první letní den 21. 6. 2014.
Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

16.3.2014 - JAREK NOHAVICA V MADRIDU

V sobotu 22. března vystoupí Jarek Nohavica na společném koncertě ve španělském Madridu s  polským umělcem Arturem Andrusem. Oba přijedou do Madridu u příležitosti 20. výročí založení kulturní španělsko – polské asociace „Forum“. Koncert začíná v 19.30 hod v sále Bertlsmann. Další podrobnosti najdete také na webu madridského Českého centra.

 

15.3.2014 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Podívejte se na šest video a audio novinek v Písních od A do Z.

 

5.3.2014 - NOVÉ ALBUM KOMPLETNÍ NA iTUNES

Zvukovou podobu 2CD Jarek Nohavica a přátelé je možné zakoupit a stáhnout na iTunes již v kompletní verzi. Najdete ji zde.

 

2.3.2014 - 20 NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

Rekordních dvacet novinek dnes najdete v Písních od A do Z. I když většina z nich patří mezi Virtuálky, které určitě znáte, najdete zde i rarity jako např. My nebo Píseň strážného na středověkém hradě nebo legendu Tři čuníci. Nezapomeňte i na videa - je mezi nimi právě klip Tři čuníci, ale i Muzeum z O2 areny.

 

23. 2.2014 - TERMÍNY DUBNOVÝCH KONCERTŮ

Po tříměsíční přestávce začíná Jarek Nohavica v dubnu opět koncertovat. Termíny dubnových koncertů včetně informací o předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

22. 2. 2014 - Komplet Jaromír Nohavica V PRODEJI

Agentura Petarda začíná v pondělí 24. 2. rozesílat nové DVD+CD. Všem, kdo si objednali DORUČENÍ DOBÍRKOU, přijde zpráva s informací o termínu doručení balíků do ruky. Pro ty z Vás, kteří zaškrtli OSOBNÍ ODBĚR, mohou komplet zakoupit v agentuře PETARDA PRODUCTION a.s., Olbrachtova 29/961, Slezská Ostrava (cca 500 m od polikliniky Modrý pavilon). Trojalbum lze vyzvedávat vždy PONDĚLÍ – PÁTEK v době 9:00 – 12:00, 13:00 – 16:00 hod.

 

16.2.2014 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnes vám přinášíme šest novinek. Asi nejvíce práce dalo v archivu najít dvě písně z alba Moje smutné srdce - Sněženky a Unaven, které na koncertech tak často nezaznívaly. Ve videích najdete např. Nový rok z Lucerna Music Baru nebo další ukázku z kompletního živého provedení první řady Virtuálek, které bylo přenášeno jako audio v přímém přenosu na internetu.

 

13.2.2014 - PŘEDOBJEDNÁVKY NOVÉHO ALBA NA iTUNES

Nové album Jarek Nohavica a přátelé je možné už předobjednávat na iTunes! Pokud si předobjednáte album na iTunes, můžete si již nyní stáhnout duet s Ewou Farnou Tam kdze nie ma drog. Fajný a pěkný poslech:-)

 

10.2.2014 - TRAILER K DVD JAREK NOHAVICA A PŘÁTELÉ

Podívejte se na trailer k novému DVD (+2CD) Jarek Nohavica a přátelé, které si můžete objednat již nyní přímo na webu.

 

5.2.2014 - DALŠÍ INFORMACE K NOVÉMU CD a DVD

V sekci Diskografie najdete podrobné údaje o novém albu Jarek Nohavica a přátelé - samostatně pro CD a DVD. Pokud jste již využili možnost a komplet předběžně objednali, máme pro vás zprávu, že předběžný termín rozesílání bude na konci února až budou CD a DVD vyrobena. Přesný termín samozřejmě v nejbližší době doplníme.

 

4.2.2014 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Po delší odmlce pokračujeme v projektu Písně od A do Z. Tentokrát v něm najdete další píseň z turné k natáčení filmu Rok ďábla, ale také píseň Kupte si hřebeny z kompletního živého provedení alba Tak mě tu máš loni v březnu v ostravském Parníku.

3.2.2014 - NOVÉ DVD + 2CD JAREK NOHAVICA A PŘÁTELÉ
Právě vychází na DVD a 2CD
záznam unikátního koncertu, který zavíral dvacátý ročník legendárního festivalu Noc plná hvězd v Třinci. V průběhu více než pětihodinového koncertu se na něm Jarek Nohavica představil jednak jako interpret svých nejsilnějších písní, které vkusně rozdělil do hudebních dárků dle charakteru a nálady (milostné písně, písně pro děti, kuplety, vážné atd.), ale i ve zcela netradičních a nečekaných spojeních s mnoha interprety.
Celý komplet si můžete objednat přednostně přímo na tomto webu. Podrobnosti a objednávkový formulář najdete zde.

19.1.2014 - JAREK NOHAVICA V POŘADU 7 PÁDŮ HONZY DĚDKA
Začátkem prosince byl Jarek Nohavica s Richardem Krajčem v ostravském Parníku hosty pořadu 7 pádů Honzy Dědka. A protože ze zajímavého setkání existuje záznam, můžete si ho přehrát na You Tube (1. část, 2. část, společná píseň).

19.1.2014 - DALŠÍ PŘEKLADY DO CHORVATŠTINY
Mezi již dříve zveřejněné překlady textů Jarka Nohavici do chorvatštiny dnes přidáváme šest nových. Jejich autorem je Mato Pejić z Daruvaru. Mimochodem - v chorvatském Daruvaru Jarek Nohavica koncertoval na začátku listopadu 2011.

4.1.2014 - FOTOGRAFIE Z KONCERTŮ V GONGU
Na počátku nového roku se ještě vracíme k posledním koncertům toho loňského - a sice do ostravského Gongu. Podívejte se na zdařilou fotogalerii - výběr z reportáže, kterou nafotil fotograf Martin Homola.

4.1.2014 - ROZHOVOR V RUŠTINĚ
Prvním zveřejněným rozhovorem v tomto roce, je rozhovor, který poskytl Jaromír Nohavica pro vysílání Českého rozhlasu v ruštině. Z velké části je věnován nejen poslednímu koncertu v Moskvě, ale i vztahu Jarka Nohavici k ruským písničkářům. Rozhovor si můžete přečíst v originále na webu, nebo si ho poslechnout na stránkách ČRo.

29.12.2013 - NOVOROČNÍ INSPIRACE
S příchodem nového roku si dáváme různá předsevzetí být lepší. Je to i téma písně Moje milá, dej mi ještě šanci. Podívejte se na video této písně ve zcela nové úpravě, jak zazněla na posledních letošních koncertech.

24.12.2013 - VÁNOČNÍ DÁREK PRO DĚTI
Děti nemají s výjimkou sporadického provedení koncertního provedení Tří čuníků možnost vidět Jarka Nohavicu na pódiu. Ale již takřka 1,2 milionu přehrání zaznamenalo video Krtek a potopa na You Tube, kde Jarek Nohavica svým textem doprovází leporelo Zdeňka Milera. K letošním Vánocům dostávají děti další dárek - další krtkovskou pohádku - tentokrát Krtek a zajíček. Krásné Vánoce!

22.12.2013 - JAREK NOHAVICA VE VÁNOČNÍ TELEVIZI
Jarek Nohavica se objeví v několika pořadech, které bude ČT vysílat na konci roku.
V pořadu Mississippi Queen z Pohořelic ho může vidět 23. a 31.12 po půlnoci (ČT1 2:30 hod a ČT2 1:30 hod), ve folkovém provedení koled v pořadu Šťastné a veselé z roku 1992 na Štědrý den v 7.25 hod na ČT2 a v pátek 27.12. ve 22.35 hod bude na ČT2 průvodcem v pořadu věnovaném Marii Rotrrové -
Ahoj, Marie!

22.12.2013 - PŘEDVÁNOČNÍ ROZHOVOR
Chcete-li se poslední adventní neděli na necelou hodinu zastavit, poslechněte si příjemné povídání Martiny Kociánové s Jarkem Nohavicou, které tento týden odvysílal Český rozhlas.

21.12.2013 - KONCERTNÍ VIDEOTEČKA
Jarka Nohavicu budete moci vidět na pódiu až zase v dubnu příštího roku. Podívejte se tedy na videa z předposledního koncertu v tomto roce – jednoho z vyprodaných koncertů v ostravském Gongu. Netradiční začátek i konec koncertu překvapil všechny diváky.

8.12.2013 - JINÍ ZPÍVAJÍ NOHAVICU

V dalších zemích přibývají nahrávky s písněni Jaromíra Nohavici. V sekci Jiní zpívají písně najdete v interpretaci "německého Holanďana" Johana Maijera píseň Mám jizvu na rtu v překladu Franka Viehwega. Další díl projektu Europeana mapuje zásadní písničkářské osobnosti celé Evropy.
Ruský písničkář Andrej Anpilov zařadil na své album Gracias a la vida hned pět přebásněných textů Jarka Nohavici. Můžete si je nejen poslechnout, ale podívat se i na video jedné z nich - Až to se mnu sekne.
O tom, že píseň Minulost z posledního alba Tak mě tu máš vedla několik týdnů
prestižní poskou rádiovou hitparádu Lista Przebojów Trójki, jsme již psali. Novinkou ale je, že tato píseň má také již ruský překlad Alexeje Gomazkova. Podívejte se na video, kde píseň zpívá Julija Ziganšina z Kazaně na Volze. Je známá zejména interpretací ruských romancí a překladů písní zahraničních autorů.

 

3.12.2013 - KONCERTY JARKA NOHAVICI V PŘÍŠTÍM ROCE

I když Jaromír Nohavica zahájí koncertování v příštím roce až v dubnu, již teď jsme zveřejnili základní informace o samostatném koncertu na festivalu Holešovská regata 2014 v červnu 2014. Předprodej na tento festival začal již tento týden. Všechny podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

1.12.2013 - NOVÝ ROZHOVOR

Přečtěte si nový rozhovor s názvem Pár zásadních písní bych ještě rád napsal, který vyšel na webu Novinky.cz.

 

27.11.2013 - KŘEST CD MARIE ROTTROVÉ S TEXTY JAROMÍRA NOHAVICI

Jarek Nohavica pokřtil na začátku tohoto týdne společně s Marií Rottrovou její nové album Čas motýlů sestavené z písní s jeho texty. Podívejte se na krátké video z tohoto setkání.

 

27.11.2013 - STOLNÍ HRA JAREK

Pokud jste neměli možnost koupit si v O2 areně novou stolní rodinnou hru Jarek, kterou ocení znalci Jarkových textů, máte stále možnost na našem webu. Hra se skládá z kartiček obsahujících na jedné straně slovo z jedné nebo více Jarkových písní, na druhé straně pak názvy písní a verše, kde se vyskytuje. Podle obtížnosti získávají hráči body. Pokud jste tedy posluchači písní Jarka Nohavici, určitě vám hra udělá radost.

 

10.11.2013 - POSLEDNÍ PROSINCOVÉ KONCERTY

Vstupenky na tři velké koncerty v ostravském Gongu zmizely během dnešního dne jako mávnutím proutku a odpoledne již bylo vyprodáno - ostatně přečtěte si krátkou reportáž v Moravskoslezském deníku.

Posledními letošními koncerty, které zveřejňujeme, jsou tři prosincové koncerty v Karviné a Třinci. Podrobnosti najdete tradičně na stránce věnované koncertům.
Takže pokud jste nesehnali již vstupenky do Gongu, máte ještě možnost - předprodeje začínají v pondělí 18. 11. 2013

 

6.11.2013 - PROSINCOVÉ KONCERTY V GONGU

V prosinci se Jarek Nohavica s Robertem Kuśmierskim vracejí na pódium ostravské multifunkční auly GONG - Dolní Vítkovice. Na třech samostatných koncertech zazní opět průřez takřka celým repertoárem. Podrobnosti o předprodeji, který začíná v neděli 10. 11. 2013 přímo v Gongu najdete v sekci Koncerty.

 

3.11.2013 - JAREK NOHAVICA ZPÍVÁ MOZARTA

Koncerty v O2 areně byly v mnohém výjimečné a neopakovatelné. Jedním z okamžiků byla árie Leporela z Mozartovy opery Don Giovanni, kterou zazpíval Jarek Nohavica ve vlastním přebásněném překladu premiérově za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Tak se podívejte, jak to v O2 areně znělo.

Recenze na tyto dva koncerty stále přibývají.

 

31.10.2013 - KONCERT V KARLOVÝCH VARECH

Poslední listopadový koncert Jarka Nohavici bude 28. 11. 2013 ve Velkém sále hotelu Thermal v Karlových Varech. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

28.10.2013 - FOTOREPORTÁŽ Z KONCERTŮ V O2 ARENĚ

Podívejte se na několikadílnou fotoreportáž z přípravy a obou koncertů Jarka Nohavici v O2 areně v Praze. Autorem je fotograf Martin Homola / ABCphoto.

 

28.10.2013 - NOVINKY V eSHOPU

V eShopu najdete novinky, které měly prodejní premiéru při koncertech v O2 areně: druhý díl zpěvníku Komplet obsahující další zatím nevydané písně Jarka Nohavici, novou hru Jarek určenou nejen fanouškům, ale zejména znalcům textů Jarka Nohavici a kovový přívěsek na klíče ve tvaru loga komety. Vše najdete na našem webu a můžete ihned objednat.

 

27.10.2013 -RECENZE KONCERTŮ V O2 ARENĚ

V sekci Recenze koncertů najdete několik prvních recenzí na oba koncerty Jarka Nohavici v O2 areně. Nenašli jste mezi nimi recenzi, kterou jste již četli? Pošlete nám prosím její odkaz nebo text. Děkujeme.

 

25.10.2013 -FOTO OCHUTNÁVKA Z O2 ARENY

Podívejte se na dva pohledy do včerejší beznadějně vyprodané O2 areny - pohled přes celou halu na podium a z pódia do publika při závěrečném "standing ovation". Samozřejmě připravujeme kompletní fotogalerii z obou koncertů.


23.10.2013 -
LISTOPADOVÝ KONCERT V KLATOVECH

Další listopadovou koncertní zastávkou budou Klatovy 26.11.2013. Podrobnosti najdete stejně jako u dalších koncertů v sekci Koncerty.

 

22.10.2013 - LISTOPADOVÝ KONCERT V SOKOLOVĚ

Mezi listopadové koncerty byl přidán další termín koncertu Jarka Nohavici - tentokrát 27. 11. v Sokolově. Podrobnosti o předprodeji najdete v sekci Koncerty.

V O2 areně se dnes odpoledne a navečer již zkoušelo - podívejte se na snímek ze zkoušky Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Marko Ivanovićem a dnešní panorama O2 areny.

 

21.10.2013 - PŘÍPRAVA KONCERTŮ V O2 ARENĚ VRCHOLÍ

Přípravy dvou velkých koncertů Jarka Nohavici jsou v plném proudu. Během dnešního dne v O2 areně postupně vyrostlo podium a připravuje se veškerá technika potřebná pro Jarka Nohavicu, Roberta Kuśmierského a více než 60 filharmoniků Janáčkovy filharmonie Ostrava, kterou bude řídit jako před rokem v ostravském Gongu Marko Ivanović. Podívejte se na dnešní panorama areny a rozestavěnou rampu nad pódiem, jak je zachytil fotograf Martin Homola.
Premiérově bude možné při koncertech v O2 areně zakoupit úplně novou stolní hru s výmluvným názvem Jarek. Jedná se o vědomostní hru založenou na znalosti textů oficiálně vydaných písní Jarka Nohavici. Fanouškům Jarka Nohavici udělá hra určitě radost, stejně jako druhý díl zpěvníku Komplet 2.

 

16.10.2013 - NOVÉ TERMÍNY LISTOPADOVÝCH KONCERTŮ NA SLOVENSKU

V sekci Koncerty najdete podrobné údaje o třech slovenských koncertech Jarka Nohavici v listopadu - v Ružomberku a Košicích.


4.10.2013 -
DO PRODEJE JDOU DALŠÍ LÍSTKY NA PRAŽSKÉ KONCERTY

Fanoušci Jaromíra Nohavici ještě mají šanci, že na jeden z jeho beznadějně vyprodaných říjnových koncertů v pražské O2 areně, se přece jen dostanou. Na každý z koncertů bylo nyní do prodeje uvolněno zhruba 700 vstupenek, které dosud byly „schovány“ v tzv. technické blokaci. To jsou místa v hledišti, o kterých se dopředu neví, zda je pořadatel například kvůli výhledu na pódium bude moci prodat, nebo zůstanou kvůli zhoršené viditelnosti neobsazená.

O vstupenky byl po zahájení prodeje obrovský zájem a velice rychle z předprodeje zmizely. „Rychlost, s jakou k tomu došlo, nás upřímně překvapila. Potvrdilo se, jaký je Nohavica fenomén. Čekali jsme sice, že po něm bude v hlavním městě hlad, ale přeci jen to byl mimořádný zájem. Bereme to svým způsobem jako odměnu za to, jak dlouho jsme Jaromíra Nohavicu do O2 areny lákali. Nebylo to vůbec jednoduché přesvědčit ho a trvalo to hodně dlouho. Jsme velmi rádi, že se vše podařilo, že u nás odehraje hned dva koncerty a že nyní můžeme dát další vstupenky do prodeje,“ uvedl za pořádající Bestsport Arena Jaroslav Svoboda.

 

3.10.2013 - UNIKÁTNÍ DIVÁCKÝ VIDEOKLIP

Na koncertě 5. července na fotbalovém stadionu ve Viganticích požádal Jarek Nohavica na závěr koncertu diváky, aby se společně zapojili do experimentu vytvořit divácký videoklip. A jak jinak na fotbalovém stadionu - navíc za přítomnosti mnoha našich slavných fotbalistů - než písně Fotbal. I když se na koncertech Jarka Nohavici natáčet ani fotit nesmí, při této písni Jarek diváky naopak požádal, aby svými mobily části této písně natočili, a ty nám pak poslali. I přes nepříznivé světelné podmínky se nám nakonec sešlo více než 60 příspěvků a z většiny z nich vznikl pravděpodobně první takto diváky natočený videoklip. Podívejte se, jak se to povedlo - všechny spoluautory najdete v závěrečných titulcích. Sportu zdar - fotbalu zvláště!

 

1.10.2013 - JAROMÍR NOHAVICA BUDE KONCERTOVAT V MOSKVĚ

Po týdenním polském turné minulý týden vystoupí Jaromír Nohavica tento pátek 4. října na samostatném koncertě ve Statnim  kulturnim centru - muzeu Vysockeho v Moskvě. U příležitosti koncertu mu bude druhý den v rámci projížďky Modrým trolejbusem na Sadové třídě udělena cena Ruské písničkářské asociace - Zlatý odznak k 75. výročí narození Vladimíra Vysockého. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty nebo přímo na webu Českého domu v Moskvě.
 

1.10.2013 - ČLÁNEK O PŘEDPRODEJI VSTUPENEK V PLZNI

I ve čtyři hodiny ráno vstávali v sobotu lidé, aby měli jistotu, že seženou lístky na jeden z listopadových koncertů Jarka Nohavici v Plzni. Podrobnosti si můžete přečíst v článku, který vyšel na portálu iDnes.cz.

 

23.9.2013 - LISTOPADOVÉ KONCERTY v PLZNI

V listopadu bude Jarek Nohavica koncertovat dva dny za sebou v Měšťanské besedě v Plzni. Podrobnosti o koncertech a předprodeji, který začíná v sobotu 28. září najdete v sekci Koncerty.

 

11.9.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Archiv Písní od A do Z se nám rozrostl o dalších sedm písní.

 

30.8.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

V Písních od A do Z dnes najdete dvě nikdy nevydané a takřka nehrané písně, ale i úvodní píseň z posledního alba Tak mě tu máš, natočenou na letním koncertě v Žilině.

 

12. 8.2013 - VZPOMÍNKA NA PEPU STREICHLA

Dnes ráno, měsíc před svými nedožitými 64. narozeninami zemřel písničkář a bluesman Pepa Streichl. Byl to právě on, kdo v rámci svého recitálu na přehlídce Folkový kolotoč na jaře 1982 pozval poprvé na pódium Jarka Nohavicu. Společně se jejich dráhy potkávaly nejen na pódiích, ale i v soukromí. Pepa Streichl byl také jediným hostem na prvním oficiálním albu Darmoděj, společně napsali píseň Dolní Lhota na albu Mikymauzoleum. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let vystupovali společně na koncertech často: třeba na letním Týdnu s folkem ve Starých Splavech v srpnu 1989, na zakázaném Festivalu nezávislé československé kultury 4.11.1989 ve Wroclawi, ale i v přímém přenosu ze Staroměstského náměstí 25. 2. 1990. Jejich společná písnička Voláme sluníčko zazněla na nikdy neodvysílaném televizním záznamu koncertu z Řevnic. Přes to folkové sluníčko dnes přešel další mrak.

 

4.8.2013 - OSM NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

I když většina dnešních novinek v Písních od A do Z je kolem roku 1984, najdete mezi nimi i nejnovější Sako ze sametu, které pravděpodobně už budete také znát.

 

23.7.2013 - VÝSTAVA V TĚŠÍNĚ

Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Cieszyn) a Muzeum Těšínska (Český Těšín) realizují projekt, jehož hlavním výstupem je výstava Gdybym się urodził przed stu laty. „Cieszyńska” Jarka Nohavicy / Kdybych se narodil před sto lety. „Těšínská” Jarka Nohavici, díky které se můžete přenést do hranicí nerozděleného města na pokraji 20. století. V den zahájení výstavy, 12.6.2013, se na komorním večeru u Larischů setkali Jaromír Nohavica a Artur Andrus, který zpívá polskou verzi písně Těšínská. Celý zvukový záznam, fotografie a podrobné informace najdete na www.tesinska.muzeumcieszyn.pl.
 

18.7.2013 - SRPNOVÉ KONCERTY

Na konci srpna vystoupí Jarek Nohavica na dvou festivalech: na Trmpském širáku na Vysočině a Pacovském poledníku v Pacově, třetím koncertem bude koncert na nádvoří Louckého kláštera ve Znojmě. Podrobnosti o časech a předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

14.7.2013 - FOTO Z ČERVENCOVÝCH KONCERTŮ

Vracíme se ještě ko koncertům na Červenom Kameni, Ve viganiticích, Žilině a Kežmarku. Můžete si prohlédnout malou fotogalerii atmosféry všech koncertů a přečíst si recenzi koncertu na Červenom Kameni.

 

11.7.2013 - PREMIÉRA PÍSNĚ SAKO ZE SAMETU

Minulý týden napsal Jarek Nohavica novou píseň Sako ze sametu. V premiéře si ji můžete přehrát nejen v audio verzi, ale i jako video z koncertu v artikulárním kostele v Kežmarku. Prostřednictvím webu tedy píseň letí do světa a je už vaše.

 

8.7.2013 - DVA NOVÉ ROZHOVORY

V poslední době vyšly dva velké rozhovory s Jarkem Nohavicou - první v Reflexu pod názvem Nohavica nesmí umřít a druhý ve slovenském deníku SME s názvem Keď si ti sadne na chrbát diabol, pekne si to odserieš.

 

8.7.2013 - JAK POSLAT VIDEO Z VIGANTIC

Pokud jste na pátečním koncertě na fotbalovém stadionu ve Viganticích natáčeli v závěru koncertu na mobilní telefony, fotoaparáty nebo videokamery a chcete se zapojit do společného projektu, pošlete nám prosím svá videa pomocí služby uschovna.cz (do 300MB velikosti videa) nebo pomocí služby wetransfer.com (až do 2GB velikosti). V obou případech uveďte jako adresáta mailovou adresu webmaster@nohavica.cz. Video prosím neupravujte, pokud má video více částí, pošlete více souborů. Samozřejmě nezapomeňte uvést své jméno. Jsme zvědavi, kolik a jaká videa se sejdou a zda půjde tento náš společný projekt realizovat. Nechme se společně překvapit - moc těšíme se na Vaše zásilky :-)

 

27.6.2013 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešní novinky jsou zaměřeny většinou na audio materiály - jsou však mezi nimi dvě rarity, které pravděpodobně nebudete vůbec znát.

 

20.6.2013 - NOVÉ ČLÁNKY A ROZHOVORY

V souvislosti s kulatými narozeninami Jarka Nohavici se objevily v periodikách a na webech nové články a rozhovory. Dnes přinášíme odkaz na některé z nich: Nebýt mé ženy, tak bych to všechno nepřežil (Deník), Tak Vás tu máme Jarku, anděli strážný (jeden z blogů na iDnes.cz) a rozhovor v polštině k vydání alba Kometa "Mam niewidzialny plecak" (stacjakultura.pl). K výběrovému albu Tenkrát si můžete přečíst recenzi Nostalgický návrat do nejlepšího Nohavicova období.
Na webu Českého rozhlasu Olomouc si můžete poslechnout takřka hodinový pořad z cyklu Na cestě věnovaný právě Jarkovi Nohavicovi.
Příště budeme pokračovat.

A ještě k vašim dotazům - Písně od A do Z neskončily - je jich ještě mnoho ke zpracování, takže se můžete těšit také na další pokračování :-).

 

11.6.2013 - PODĚKOVÁNÍ

Moji milí gratulanti, chtěl bych poděkovat Vám všem, kdož jste mi v minulých dnech blahopřáli k mým narozeninám . Byly to stovky a stovky mejlů, dopisů a smsek. Udělaly mi velkou radost. Sedám k počítači a zkouším Vám všem odpovědět, ale už vidím, že to nestihnu a nezvládnu. Přijměte mou omluvu vy všichni, kdož se nedočkáte mé odpovědi. Děkuji Vám na dálku alespoň touhle formou. Mám Vás rád.

         
 

7.6.2013 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Mezi dnešními novinkami je několik rarit - píseň Amnesty blues, kterou napsal Jarek Nohavica 25. 3. 1990 jako reakci na tehdejší rozsáhlou amnestii - o jejím koncertním uvedení se nezachovaly záznamy. Již dříve zveřejněné Vlaky, které jedou do nebe mají další videoverzi - raritní společné provedení Jaromíra Nohavici staršího a mladšího. Věříme, že Vás zaujme i video fotbalové Tři rohy penalta. Zařazení Velké vody je více než symbolickou podporou všech, kolem kterých v těchto dnech velká voda prošla.

 

7.6.2013 - NETRADIČNÍ PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

Ostravští sprejeři ze skupiny Sprayart34 připravili k Jarkovým dnešním 60. narozeninám netradiční dárek - na plotu nedaleko opuštěného areálu bývalého Dolu Jindřich mu zhotovili legální graffiti. Autoři využili jako inspiraci fotku z Nohavicova koncertu. "Našli jsme ji na jeho stránkách. Chtěli jsme mu tak vzdát poctu. Máme rádi jeho hudbu,". Na výtvoru pracovali celkem tři a trval jim celý víkend.

Sprayart34 má povolení od vlastníka oplocení nedaleko opuštěného areálu bývalého Dolu Jindřich.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/jaromir-nohavica-graffiti-09l-/hudba.aspx?c=A130605_152857_hudba_vha

Sprayart34 má povolení od vlastníka oplocení nedaleko opuštěného areálu bývalého Dolu Jindřich.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/jaromir-nohavica-graffiti-09l-/hudba.aspx?c=A130605_152857_hudba_vha

 

5.6.2013 - NOVÉ CD KOMETA PRO POLSKÝ TRH

Jaromír Nohavica nahrál společně s Robertem Kuśmierskim pro polské fanoušky speciální The best of pod názvem Kometa. Album obsahuje 14 písní v koncertním aranžmá nazpívaných v češtině. I když je album určeno výhradně pro polský trh, je možné ho objednat v elektronické verzi na iTunes nebo na dalších internetových obchodech (viz informace na polské mutaci webu)

 

3.6.2013 - ČESKÁ TELEVIZE K NAROZENINÁM JARKA NOHAVICI

Česká televize věnuje narozeninám Jaromíra Nohavici hlavní sobotní vysílací čas na programu ČT2. Blok pořadů nazvaný Jaromír Nohavica - 60 let začne v sobotu 8.6.2013 ve 20.55 hod záznamem koncertu Ahoj Ostravo, následuje dokument Poprvé, aneb střípky ze života Jaromíra Nohavici a celovečerní film Petra Zelenky Rok ďábla.

 

3.6.2013 - EMI VYDÁVÁ VÝBĚROVÉ CD JARKA NOHAVICI - TENKRÁT

Za pár dnů oslaví Jaromír Nohavica kulaté šedesáté narozeniny. A právě k této příležitosti vydává EMI Czech Republic pod názvem Tenkrát výběr toho nejlepšího z alb, která vydal v devadesátých letech. Výběru písní z uplynulého a bezesporu plodného desetiletí se zhostil klasik hudební publicistiky, Jiří Černý, který je také autorem sleevenote. Navíc se pro toto album podařilo získat nikdy nevydané dobové fotografie od Martina Homoly. Podrobnosti o albu najdete v Diskografii.
CD můžete objednat přímo na tomto webu v e-Shopu.

 

28.5.2013 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešní videa poprvé zveřejňují ukázky z koncertu ze srpna 2007 v oboře pod hradem Hukvaldy, který byl tehdy přenášen i po internetu. Najdete však mezi nimi i opravdu horké novinky - dvě písně ze zatím posledního čtvrtečního koncertu z Mladé Boleslavi - Přívozskou puť s takřka kolovrátkovým doprovodem Roberta Kuśmierského a Zbloudilý koráb z posledního alba Tak mě tu máš.

 

22.5.2013 - PŘIDÁNO 100 VSTUPENEK NA ČTVRTEČNÍ KONCERT

Pro velký zájem se podařilo na čtvrteční koncert Jarka Nohavici v Mladé Boleslavi rozšířit kapacitu koncertu o dalších 100 ks vstupenek ke stání. Vstupenky se budou prodávat ve čtvrtek 23.5.2013 od 10 hod v Domě kultury.

 

19.5.2013 - DEVĚT NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

I když je dnešních novinek méně než posledně, doplnili jsme i nová videa k již dříve zveřejněným písním (Zatanči, Natašo, lásko má, O Jakubovi, Hlídač krav) - nepřehlédněte je.

 

18.5.2013 - DOKUMENT O DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC

Dnes má na ČT2 od 21.55 hod premiéru zajímavý časosběrný dokument o změnách, kterými prošla Dolní oblast Vítkovice a také bývalý plynojem, který jako víceúčelovou halu Gong otvíral s Janáčkovou filharmonií před rokem Jarek Nohavica. Podrobnosti o pořadu i dalších reprízách najdete na webu ČT.

 

12.5.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešních novinek je čtrnáct a paleta je opět pestrá. Hezký poslech a příjemné koukání na You Tube :-).

 

5.5.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

V projektu Písně od A do Z dnes najdete 15 novinek. Několik z nich je z kdysi připravované, ale nerealizované divadelní hry Žij a nezapomínej, nejslavnější z nich Zítra ráno v pět jsme zveřejnili již dříve. Ke starší písni Svátky slunovratu jsme dodatečně doplnili také video. Ale nejpopulárnější z novinek je (zejména v Polsku) píseň z posledního alba - Minulost.

 

28.4.2013 - NOVÉ LETNÍ KONCERTY

V sekci Koncerty najdete nové koncerty na červen a začátek července. Jsou mezi nimi i další koncerty pod širým nebem, které mají vždy neopakovatelnou atmosféru, ale i první sólový koncert u nás Roberta Kuśmierského, vynikajícího polského akordeonisty, který již tři roky doprovází Jarka Nohavicu na koncertech. Vzhledem k omezené kapacitě ostravského klubu Parník doporučujeme se zakoupením vstupenek neváhat.

 

25.4.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešních novinek je třináct. Je mezi nimi legendární Darmoděj, Virtuálky, ale třeba i Velký umění - pravděpodobně v záznamu z prvního veřejného vystoupení Jaromíra Nohavici na Folkovém kolotoči v Ostravě. Pro mnoho posluchačů byly takové texty v roce 1982 trochu jako zjevení.
Píseň Fotbal jsem již zveřejnili dříve v takřka komorní kytarové verzi z 80. let - dnes k ní přidáváme heligonkovou verzi z Colours of Ostrava, a protože je video poprvé zveřejněno ve full HD, máte šanci se mezi dvaceti tisíci diváky poznat.

 

13.4.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Tentokrát jsme pro vás připravili dvojnásobnou porci mp3 a videí. Najdete mezi nimi opět několik rarit - nezveřejněnou píseň z natáčení DVD v Karolině, ale i písně z koncertů v New Yorku a San Franciscu.

 

10.4.2013 - TERMÍNY NOVÝCH KONCERTŮ

V sekci Koncerty najdete další termíny koncertů nejen na květen, ale i předběžně již i na některé letní koncerty.

 

10.4.2013 - O VSTUPENKY DO O2 ARENY JE VELKÝ ZÁJEM

Včera začal předprodej vstupenek na dva říjnové koncerty Jarka Nohavici v O2 areně. Zájem o ně je tak veliký, že některé části hlediště jsou již úplně vyprodány a podle pořadatelů může rychlost prodeje soutěžit snad jen s koncertem Madonny. Takže pokud ještě váháte, může se vám stát, že se již na koncerty nedostanete.

 

7.4.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnes na vás čeká 8 nově přidaných písní.

 

5.4.2013 - Jaromír Nohavica vystoupí dvakrát v pražské O2 areně

Jaromír Nohavica poprvé v pražské O2 areně a jako první český interpret rovnou ve dvou koncertech ! A diváci se mají na co těšit. Legenda českého folku zvolila pro své první vystoupení v nejmodernější tuzemské areně velmi netradiční přístup. Nejprve se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a následující den ho pak diváci zažijí tak, jak ho dobře znají - s kytarou a heligonkou.

Na koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče se v pražské O2 areně můžou fanoušci těšit letos 23. října od 20:00. Plocha O2 areny bude pro tento mimořádný zážitek připravena k sezení. Barevná aranžmá Marko Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého dávají známým písním Jaromíra Nohavici nový rozměr a posouvají je až někam na hranici filmové hudby. Netradiční spojení zdánlivě neslučitelných žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicových textů a přináší divákům velmi silný zážitek. Spojení s Janáčkovou filharmonií si ostatně Jaromír Nohavica vyzkoušel loni v ostravském Gongu za nadšeného aplausu publika.

O den později, tedy 24. října rovněž od 20:00, vystoupí Jarek Nohavica se svým sólovým, více než dvouhodinovým koncertním programem. Na pódiu jej doprovodí vynikající polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Plocha 02 ARÉNY bude tentokrát otevřená pro fanoušky „na stání“. Jarek Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní ze svého třicetiletého koncertního vystupování a publikum neochudí ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku – Tak mě tu máš.

Vstupenky v cenách od 490,- Kč budou v prodeji na terminálech SAZKA Sázková kancelář, a.s. od úterý 9.4. od 1:15, od 8:00 je možná jejich rezervace i prostřednictvím www.sazkaticket.cz.

 

5.4.2013 - PRVNÍ PŘEKLADY TAK MĚ TU MÁŠ DO NĚMČINY

Německý písničkář Frank Viehweg, který přeložil již desítky textů Jaromíra Nohavici do němčiny a písně zařazuje na své koncerty, přeložil prvních několik textů z posledního alba Tak mě tu máš. Najdete je v německé části webu.

 

27.3.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Šest nových písní = 6x audio + 7x video (z toho 2x k již zveřejněným písním) - to je bilance dnešních novinek v projektu. Opět jsme se pokusili o mix notoricky známých a neznámých nahrávek a znovu jsme se vrátili také na legendární koncert v ostravském dvojhalí Karolina. Na You Tube kanálu má projekt již 87 videí.

 

23.3.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Tentokrát je novinek sedm a jsou zase velmi různorodé. Nepřehlédněte video k Písni zhrzeného trampa. V záznamu je totiž patrné souznění mezi publikem a interpretem nad možnými skrytými jinotaji v textu. Takovou atmosféru totiž mívala většina folkových koncertů osmdesátých let. Tento je z podzimu 1984.

 

19.3.2013 - TERMÍNY DUBNOVÝCH KONCERTŮ

V dubnu bude Jarek Nohavica koncertovat na Slovensku. Podrobnosti o místech konání koncertů a předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

18.3.2013 - JAREK NOHAVICA JE NEJPRODÁVANĚJŚÍM INTERPRETEM

Jaromír Nohavica se stal s albem Tak mě tu máš s prodejem 37 934 CD nejprodávanějším interpretem roku 2012 a dnes večer převzal hudební cenu Anděl. Ukázku z přímého přenosu České televize najdete zde.

 

18.3.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Tradičních šest audio a video novinek najdete v Písních od A do Z. Některé takřka legendární (Zítra ráno v pět) ve videozáznamu z legendárního koncertu (zakázovaný Festival nezávislé československé kultury 4.11.1989 ve Wroclawi), některé asi neznámé (Žádná velká válka) a některá videa dosud nezveřejněná (Ostrava černá z natáčení DVD Jarek Nohavica - Doma). K již zveřejněné písni Dopisy bez podpisu jsme přidali video. Vše najdete zde.

 

14.3.2013 - JAROMÍR NOHAVICA A ZBIGNIEW CZENDLIK ŽIVĚ NA INTERNETU

V Českém Těšíně v čítárně a kavárně AVION|NOIVA se zítra uskuteční v rámci cyklu česko-polských diskusních salónů Češi a Poláci o sobě navzájem - bez stereotypů debata na téma český ateismus a polský katolicismus. Hosty budou Jaromír Nohavica a Zbigniew Czendlik. Besedu bylo možné od 18 hodin sledovat on-line na internetu.

 

13.3.2013 - COVER VERZE JÁ CHCI POEZII

Píseň Já chci poezii se už dočkala polské verze. Verzi lodžské skupiny Adam Mortas & Encore si můžete poslechnout zde. Více informací o této mladé skupině najdete v novinkách polské verze tohoto webu.

 

10.3.2013 - SEDM NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnes najdete mezi přidanými novinkami sedm písní - od Svátků slunovratu přes Hotely až ke Sloním hřbitovům.

 

8.3.2013 - TAK MĚ TU MÁŠ BODUJE I V POLSKÝCH OBCHODECH

O úspěchu písně Minulost v polských rádiových hitparádách jsme již psali, ale jak to vypadá s popularitou celého alba Tak mě tu máš? Podívejte se na fotografii, kterou dnes pořídil jeden z polských fanoušků (děkujeme za zaslání) v největším obchodě s CD v centru Varšavy.

 

4.3.2013 - PO GONGU BUDE O2 ARENA

Přečtěte si nový rozhovor s Jarkem Nohavicou, který byl zveřejněný o víkendu. Kromě turné s Kryštofem, Písní od A do Z si v něm přečtete první informace o plánovaných dvou říjnových koncertech v největší koncertní hale u nás. Další informace najdete v samostatném článku.

 

3.3.2013 - ŠEST NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

I dnes najdete tradičních šest novinek. A protože průběžně nacházíme i další videa, doplňujeme je už ke zveřejněným písním - dnes je to k písni Monika.

 

25.2.2013 - DALŠÍ BŘEZNOVÉ KONCERTY

Ve středu 27. února začínají předprodeje na zbývající březnové východočeské koncerty. Jaromír Nohavica bude kromě již dříve zveřejněných koncertů v Pardubicích vystupovat i v Trutnově, Hradci Králové a Dvoře Králové. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.

 

24.2.2013 - DVĚ NOVÉ POLSKÉ COVER VERZE

Polská zpěvačka Agata Rymarowicz na svém novém albu, které vyšlo na začátku února, nazpívala i dvě písně Jarka Nohavici s polskými překlady Renaty Putzlacher: Mařenku a Košilku. Písně si můžete poslechnout na stránce věnované cover verzím. Pokud vás zajímá více informací, doporučujeme na tomto webu polské novinky.

 

24.2.2013 - ŠEST NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

Kromě šesti novinek dnes můžete vidět i dva videobonusy navíc - celou píseň Husita z televizního pořadu  a doplněno bylo video i k písni Haleluja. Modře označené novinky najdete na souhrnné stránce archivu.

 

14.2.2013 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

I dnes je zvukových novinek šest. Podařilo se k nim najít (zatím) jen čtyři videa, a tak zbývající dvě jsou jako bonus přidána u písní Divocí koně a Husita. A protože se jedná opravdu o raritní videa, snad nebude vadit, že máme k dispozici jen fragmenty.


14.2.2013 -
JAREK NOHAVICA S KRYŠTOFEM

Na You Tube kanále skupiny Kryštof najdete video ze společných zkoušek kapely s Jarkem Nohavicou před halovým turné Inzerát. Na webu najdete i další videa ze společných koncertů.

 

10.2.2013 - ŠEST NOVINEK V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešní archivní přírůstky jsou v mnoha případech raritní: můžete vidět Jarka Nohavicu a Karla Kryla spolu v televizním studiu, velmi čerstvé je video ze žilinského festivalu Krylonoce v prosince 2012 a v audio verzích můžete poprvé slyšet i Roberta Kuśmierského - v písni Sarajevo. A aby toho nebylo málo - jako bonus byla přidána další videoverze Když mě brali za vojáka - tentokrát z folkového festivalu v Lipnici v roce 1984. Do oficiálního vydání této písně tehdy zbývalo 6 let a už tehdy byla legendou. Tak nějak to totiž vypadalo na folkových přehlídkách před třiceti lety.

 

10.2.2013 - MINULOST VEDE POLSKÉ HITPARÁDY

Už pátý týden je na čele prestižní poské rádiové hitparády Lista Przebojów Trójki píseň Minulost Jaromíra Nohavici z alba Tak mě tu máš. Navíc se píseň Minulost dostala na první místo Listy Przebojów poznaňského Radia Merkury. Okruh polských fanoušků Jarka se, jak vidět, výrazně zvětšuje.

 

5.2.2013 - VZPOMÍNKA NA VLÁĎU VLASÁKA

Mnohé z nás zasáhla v pondělí ráno zpráva o náhlém úmrtí jednoho z neslušnějších a nejpokornějších hudebních kritiků Vladimíra Vlasáka. Jeho kritiky a glosy vždy patřily mezi ty opravdu fundované a objektivní a vždy přinášely velmi osobitý pohled na dění kolem něj. A protože na tomto webu jsme z jeho článků citovali často, připravili jsme kompletní přehled Vláďových článků, rozhovorů a recenzí na samostatné stránce.. Jedním z mála dochovaných společných záběrů s Jarkem Nohavicou je video z poloilegálního setkání na chalupě v Protivíně z června 1989.

 

30.1.2013 - PRVNÍ INFORMACE O BŘEZNOVÝCH KONCERTECH

V sekci Koncerty najdete první informace o některých březnových koncertech - v Pardubicích. Předprodej začíná již tento pátek 1. února.

 

29.1.2013 - DALŠÍ NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Šest novinek na vás čeká mezi Písněmi od A do Z - dnes určitě dvě z nich nebudete znát a nabízíme i některá videa z počátku devadesátých let. Nepřehlédněte nově objevené video k již dříve zveřejněné písni Myš na konci léta.

 

23.1.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešních pět přidaných novinek budete pravděpodobně znát, ale některá videa mají premiéru.
Letošní koncertování zahájil Jarek Nohavica sérií koncertů v Brně - recenze koncertů tedy zahajuje reakce na první brněnský koncert.

 

15.1.2013 - RECENZE DVD PŮLNOČNÍ TROLEJBUS + NOVÉ PÍSNĚ V ARCHIVU

Do přehledu recenzí alb a DVD byla přidána nejnovější recenze na vánoční dárek - volně stáhnutelné DVD Půlnoční trolejbus. Recenze s názvem Potlesk z pesničkárskeho neba vyšla ve slovenském deníku SME.

Na stránce věnované Písním od A do Z najdete další novou porci pro tento týden včetně videoverzí na YouTube.

 

9.1.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Mezi šesti novinkami dnes najdete nejen neznámou píseň Oblázky z lásky, ale i raritní videa Když mě brali za vojáka a Pane prezidente.

 

3.1.2013 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Tentokrát najdete v novinkách videa nejen z natáčení živého alba Ikarus, ale i raritní zvukové záznamy - například z Hukvald nebo amerického Denveru.

 

28.12.2012 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešní novinky mají všechny ryze audio formát. Najdete v nich nejen klasiku, ale možná i píseň, kterou jste ještě neslyšeli.

 

25.12.2012 - UKÁZKA DVD PŮLNOČNÍ TROLEJBUS
Pokud jste ještě neměli možnost stáhnout DVD Půlnoční trolejbus, nabízíme Vám malou ochutnávku čtyř písní: Setkání s A.S. Puškinem, Vrchol, Rozhor u televizoru a Půlnoční trolejbus. Sestřih najdete na oficiálním kanálů na You Tube.

 

24.12.2012 - VÁNOČNÍ DÁREK - DVD KE STAŽENÍ - PŮLNOČNÍ TROLEJBUS
Jarek Nohavica připravil všem svým fanouškům a návštěvníkům webu vánoční dárek - další volně stáhnutelné DVD s názvem Jarek Nohavica: Půlnoční trolejbus. Jedná se takřka hodinový záznam větší části koncertu složeného z písní Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého. Koncert se uskutečnil 24. října 2012 v Ruském středisku vědy a kultury v Praze. Vedle samotného obsahu nosiče o velikosti 2GB si můžete stáhnout i kompletní obal.
Za celý tým Jarka Nohavici Vám přejeme krásné Vánoce a opravdu dobrý nadcházející rok 2013.

 

16.12.2012 - JAREK NOHAVICA NA VÁNOČNÍ OBRAZOVCE

Česká televize vysílá na Štědrý den odpoledne vánoční hudební pořad Zpívání na Zelené hoře, ve kterém zpívá Jarek Nohavica několik vánočních písní. Televize Óčko připravila na Štědrý večer dárek v podobě kompletního koncertu Jarka Nohavici v Lucerně. Záznam začíná ve 21.30 hodin. Ostrý obraz a dobrý zvuk :-).

 

16.12.2012 - NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

V projektu Písně od A do Z najdete dnes 5 nových písní doplněných u většiny z nich archivními raritními video záznamy.

 

12.12.2012 - NOVINKA V eSHOPU

V eShopu najdete kromě CD, DVD a knih i jednu novinku - album Tři čuníci na klasické vynilové desce. Pokud jste příznivci tohoto média, neváhejte -počet LP je omezený. (LP najdete v eShopu ve spodní části).

 

11.12.2012 - LEDNOVÉ KONCERTY V BRNĚ

Všech pět dospělých a jeden dětský koncert v lednu odehraje Jarek Nohavica v Brně. Podrobnosti o termínech jednotlivých koncertů a předprodeji vstupenek, který začíná v pátek 14. 12., najdete v sekci Koncerty.

 

9.12.2012 - JAREK NOHAVICA VE VARŠAVĚ

Na začátku minulého týdne potěšil Jarek Nohavica opět polské publikum - velkým koncertem v jednom z nejprestižnějších sálů ve Varšavě - v Sale Kongresowej. Atmosféru koncertu si můžete přiblížit z recenze Magdaleny Domaradzké a také ze střihového videa přibližujícího předvánoční Varšavu a hlavně koncert a odezvy polských diváků. A máme pro Vás malou hádanku: poznáte, kdo zpívá úvodní píseň v polštině? Odpověď najdete v detailních informacích k videu na You Tube.

 

2.12.2012 - NOVÉ MP3 a VIDEA

V projektu Písně od A do Z najdete čtyři dnes již klasické písně k poslechu a stažení: Bláznivá Markéta, Blues o malých bytech, Mladičká básnířka a Přítel. Tři z nich jsou doplněna raritním videem.

 

18.11.2012 - PRVNÍ RECENZE Z GONGU

První dvě recenze na koncerty v Gongu s Janáčkovou filharmonií najdete v sekci Recenze koncertů.
Samozřejmě pokračujeme i tento týden dalšími čtyřmi písněmi v Písních od A do Z (novinky jsou označeny modře)

 

13.11.2012 - VIDEOKLIP KŘÍDLA Z MÝDLA

Kousek od Gongu, kde právě probíhají koncerty s Janáčkovou Filharmonií, vznikl videoklip společné písně Jarka Nohavici s Kryštofem - Křídla z mýdla. Najdete ho na webu skupiny.

 

9.11.2012 - ČTYŘI NOVINKY V PÍSNÍCH OD A DO Z

Dnešní čtyři novinky jsou jen zvukové, ale možná že mezi nimi najdete i píseň, kterou jste neslyšeli. Zcela určitě však znáte legendární píseň Haleluja, kterou Jarek Nohavica hrával už od roku 1983. Verze v Archivu je raritní z Dvorany Porty 1989, kde Jarka doprovází takřka třiceti tisícový sbor publika v plzeňském amfiteátru.

 

4.11.2012 - JAREK NOHAVICA NAHRÁL PÍSEŇ S KRYŠTOFEM

Jarek Nohavica nazpíval s Richardem Krajčem jednu z písní nového alba skupiny Kryštof - Křídla z mýdla. Samozřejmě jsme přidali informaci o této písni v Diskografii do sekce Spoluúčasti. Mimochodem - na únorovém turné skupiny Kryštof vystoupí Jarek Nohavica jako host. Podrobnosti najdete na webu skupiny.

 

3.11.2012 - PÍSNĚ OD A DO Z - 5 DALŠÍCH PÍSNÍ

Tentokrát v novém audio a video archivu všech písní najdete : Hrdina nebo dezertér, Píseň pro Lenku, Píseň o ženách, Osmá barva duhy a Milionář. U Milionáře se jedná o legendární nahrávku, která před 9 lety obletěla internet. Pravděpodobně je to vůbec první nahrávka této písně.

 

3.11.2012 - POSLEDNÍ VSTUPENKY DO GONGU

Poslední volné vstupenky k stání na koncerty s Janáčkovou filharmonií Ostrava v Gongu jsou v omezeném množství k dispozici v ceně 350 Kč pouze v OIS Elektra Ostrava.
 

1.11.2012 - ROZHOVOR A VIDEO Z BARCELONY

Ještě se krátce vracíme do Barcelony. Jarek Nohavica poskytl rozhovor, který právě v katalánštině vyšel. Bohužel vám nemůžeme zatím poskytnout český překlad. Pokud ale umíte katalánsky, budeme moc rádi, když se nám ozvete a pomůžete s překladem do češtiny.
Mimochodem po koncertě se setkal Jarek Nohavica s krajany v příjemném prostředí českého baru Bar El Rincón de Praga. Podívejte na krátké video z tohoto setkání.

 

28.10.2012 - PÍSNĚ OD A DO Z - 5 NOVÝCH PÍSNÍ

V postupně zveřejňovaném archivu všech písní najdete pět nových přírůstků audio a video. Pro rychlejší orientaci jsou novinky označené modře.

 

24.10.2012 - OHLÉDNUTÍ ZA BARCELONSKÝM KONCERTEM

Čtvrteční barcelonský koncert Jarka Nohavici organizovala asociace Cose di Amilcare. Program letošních koncertů asociace, jejíž zakladateli jsou Steven Forti a Sergio Sacchi, si můžete přečíst na samostatném plakátě. Asociace již vydala i průřezové CD, na kterém najdete i dvě písně Jarka Nohavici v jeho interpretaci: Kometu a Zítra ráno v pět v česko-italském duetu s Alessiem Legou. Atmosféra ve vyprodaném divadle C.A.T. byla skvělá a na koncertě se vedle Jarka představil i katalánský  písničkář Roger Mas. Italská televize "Italové v Barceloně" natočila o koncertě krátký dokument s názvem Cose di Amilcare. V jeho druhé polovině najdete i rozhovor s Jarkem Nohavicou včetně ukázek ze samotného koncertu. Samozřejmě vznikala i amatérská videa přímo z hlediště – na sestřih několika z nich od uživatele katalanskyvlk se můžete podívat zde.

 

17.10.2012 - NOVÝ PROJEKT: JAROMÍR NOHAVICA - PÍSNĚ OD A DO Z

Internetový projekt Archiv pod lupou zveřejňovaný několik let na tomto webu se dotkl již takřka všech oblastí, které ovlivňovaly tvorbu Jarka Nohavici. Ale písní je mnohem více. Rozhodli jsme se pokračovat a postupně zveřejnit všechny písně, které Jaromír Nohavica napsal pod názvem Písně od A do Z. Každý týden tedy budete mít možnost si poslechnout nebo stáhnout do svého přehrávače několik písní. Audio bude doplněno textem a pokud existuje i video, bude také součástí dokumentace k písni na samostatném You Tube kanálu. Jaromír Nohavica bude mnohé písně postupně glosovat krátkými komentáři s údaji o jejich vzniku nebo doplněním zážitku, který píseň nejlépe charakterizuje.
Chceme celý projet mapování kompletního zejména zvukového archivu dokončit v den 60. narozenin Jaromíra Nohavici – 7. června 2013.

 

15.10.2012 - JAREK NOHAVICA V BARCELONĚ
Ve čtvrtek 18. října 2012 se Jaromír Nohavica představí na samostatném koncertě ve španělské Barceloně. Koncert začíná ve 21.30 hod a podrobnosti o předprodeji najdete na samostatném plakátu. Pokud tedy máte možnost být u toho a seznámit španělské přátele s atmosférou Jarkových koncertů, máte jedinečnou příležitost.
 

10.10.2012 - Speciální zvýhodněné vstupenky do GONGU na stání
                       pro studenty

Vzhledem k tomu, že většina vstupenek na koncerty Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava je již vyprodána a s ohledem na trvající velký zájem o zakoupení dalších vstupenek jsme pro studenty v Ostravě připravili speciální zvýhodněné vstupenky na stání určené VÝHRADNĚ PRO STUDENTY středních a vysokých škol! Tyto lístky jsou od 11.10. 2012 v předprodeji v klubu VRTULE, areál Kolejí a Menz VŠB – TUO v Ostravě Porubě (konečná autobusu č. 37). Prodej vstupenek oproti studentské kartě, ISIC kartě nebo jinému průkazu studenta za 300Kč. Předprodej bude probíhat denně od začátku otevírací doby do 20.00 hod (po-čt od 15.00 hod, pá-ne od 18.00 hod). Jedna osoba může zakoupit maximálně 2 ks těchto zvýhodněných vstupenek. Aktuální informace o tomto speciálním předprodeji lze získat také také na Facebooku.
 

10.10.2012 - RARITNÍ VIDEO Z ÚNORA 1990
Na oficiálním You Tube kanálu najdete nové 10 minutové video - raritní záznam z 25. února 1990, kde na Staroměstském náměstí v Praze vystoupil Jarek Nohavica ještě s dalšími písničkáři. Raritní záznam 4 písní poskytl ze svého archivu You Tube uživatel MrMalagelo. Moc děkujeme.

 

28.9.2012 - KONCERT V BÁNSKÉ BYSTRICI
Mezi listopadové koncerty byl doplněn koncert 22. 11. 2012 v Bánské Bystrici. Předprodej začíná v pondělí 1. října. Podrobnosti najdete v  sekci Koncerty.

 

23.9.2012 - VYJÁDŘENÍ JAROMÍRA NOHAVICI K 2CD KONCERTY 1982 a 1984
V těchto dnech se na pultech obchodů objevilo 2CD s názvem Jaromír Nohavica: Koncerty 1982 a 1984 zařazené do kompletu Archivy se otevírají. Nahrávky byly pořízeny v 80. letech bez mého vědomí a souhlasu. Dnes po 30 letech vycházejí také bez mého vědomí a souhlasu. Nahrávky si můžete poslechnout zde.

 

15.9.2012 - KONCERTY V ŘÍJNU A LISTOPADU
Tento týden avizované podzimní koncerty najdete se všemi podrobnostmi v sekci Koncerty.

 

15.9.2012 - KONCERTY JAROMÍRA NOHAVICI DO KONCE ROKU
Informace o připravovaných říjnových a listopadových koncertech, včetně podrobných informací o předprodejích, budou zveřejněny na webu v pondělí 24.9. 2012.

Na konci října chystáme koncerty na severu Čech v Turnově, Jablonci nad Nisou, v Ústí nad Labem a v německých Drážďanech. Od 12. do 15.listopadu se uskuteční 5 výjimečných koncertů za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Marko Ivanovićem v ostravském Gongu a na konci listopadu zavítáme na Slovensko do Banské Bystrice a Popradu. Koncertování v tomto roce ukončí Jarek Nohavica velkým koncertem ve Varšavě, kde se připravuje koncert v Sali kongresowej.

 

15.9.2012 - NOTY K PÍSNI ZBLOUDILÝ KORÁB
Na vaše četné žádosti zveřejňujeme notový zápis pro klavír písně Zbloudilý koráb. Autorem klavírní úpravy je Robert Kusmierski, na desce Tak mě tu máš ji hraje Dalibor Cidlinský. Pro úplnost přikládáme i verzi pro zpěv a kytarový doprovod.

 

13.9.2012 - NOVÝ ROZHOVOR JARKA NOHAVICI
Jedním z míst letních koncertů Jarka Nohavici byly i České Budějovice. A právě na tomto koncertě vznikl rozhovor, který zveřejnil Deník s názvem
V mých písních se zrcadlí můj život. Najdete ho v sekci Rozhovory, recenzi tohoto koncertu zveřejňujeme v Recenzích koncertů. A samozřejmě jsme opět doplnili recenze nového CD. (Mimochodem - od svého uvedení do kamenných obchodů je stále již několik týdnů na prvním místě v prodeji).

 

4.9.2012 - U NÁS NA SEVERU Z PLYNOJEMU
Nové video na You Tube kanálu je další písní z nového CD - U nás na severu. Záznam je ale velmi netradiční - na slavnostním koncertě s Janáčkovou filharmonií 8. května zaznělo i několik akustických předělů, kde Jarka Nohavicu doprovodil jen Robert Kuśmierski a filharmonici se připojili k divákům. Píseň U nás na severu byla jednou z nich.

Na stránce věnované novému albu Tak mě tu máš přibyly další recenze.

 

2.9.2012 - RADAROVÝ SNÍMEK KONCERTU VE STRÁŽNICI
Ti z vás, kteří jste byli před týdnem na koncertě ve Strážnici mi dáte za pravdu, že jste se často dívali s obavou na oblohu. Déšť byl opravdu na spadnutí, ale asi netušíte, jak těsné to bylo. Když se podíváte na radarové snímky Strážnice a okolí v době konání koncertu (snímek 1, snímek 2), určitě si pomyslíte, že nad Strážnicí během celého koncertu musel bdít anděl strážný.

 

19.8.2012 - MINULOST
Část textu z písně Minulost dala název novému albu - Tak mě tu máš. Na píseň se můžete podívat ve videu zaznamenaném na koncertě v pražském Divadle Na Fidlovačce.
Pokud jste nestihli zaznamenat přírůstky v sekcích Recenze CD , Recenze koncertů, Rozhovory a Články, doporučujeme k nahlédnutí.

 

13.8.2012 - ZBLOUDILÝ KORÁB
Dnes Vám nabízíme jedenáctou skladbu alba Tak mě tu máš - Zloudilý koráb ve videozáznamu z koncertu z ostravského klubu Parník. Mimochodem - CD Tak mě tu máš je již druhým týdnem na prvním místě v prodejnosti CD v ČR.

 

7.8.2012 - FOTOGRAFIE Z NATÁČENÍ CD
Pokoj 309 prostějovského Grandhotelu je trochu obestřen tajemstvím. Netradičně se tu natáčelo nové album Jarka Nohavici Tak mě tu máš.Takřka na prstech jedné ruky můžete spočítat ty, kteří měli možnost do proměny tohoto pokoje nahlédnout. Dnes máte příležitost i vy. Pojďte se podívat na montáž z fotografií z natáčení, které pořídil Martin Homola.

 

4.8.2012 - NOVÉ RECENZE A ČLÁNKY
V recenzích nového alba i koncertů najdete nové příspěvky.

 

29.7.2012 - VIDEO Z BENÁTSKÉ NOCI
Podívejte se na krátkou reportáž z vystoupení Jarka Nohavici na festivalu Benátská noc.

 

28.7.2012 - JAREK NOHAVICA NA BENÁTSKÉ NOCI
V sekci Recenze koncertů si můžete přečíst první recenzi na včerejší koncert Jaromíra Nohavici na festivalu Benátská noc pod názvem
Bryan je dobrý, ale Jarek je Jarek, bylo pátečním heslem Benátské noci. Nutno poznamenat, že Bryan Adams , který vystupoval po Jarkovi Nohavicovi, sledoval část koncertu nadšeně ze zákulisí pódia a požádal i o poslední CD Jarka Nohavici Tak mě tu máš.

Z Benátské noci připravujeme video.

 

26.7.2012 - CD TAK MĚ TU MÁŠ NA iTUNES
Nové album Tak mě tu máš najdete už také v digitální podobě v obchodě iTunes Store.

 

24.7.2012 - NOVÉ ROZHOVORY
V sekci Rozhovory najdete dva nové přírůstky: rozhovor pro Rock&Pop s názvem
Vteřina nepostojí a rozhovor pro dnešní vydání idnes.cz s názvem Landu nehodnotím, nejsem kádrovák, říká Jaromír Nohavica

 

22.7.2012 - RECENZE, TEXTY A VIDEO
Na stránce věnované novému CD Tak mě tu máš najdete doplněné texty jednotlivých písní, novou recenzi Milana Tesaře  uveřejněnou v Reflexu a odkaz na video k písni Jiné to nebude. Jedná se o novinku na You Tube kanálu - ukázku z koncertu v Divadle na Fidlovačce. Níže uvedený rozhovor pro ČT24 doplnil server i jeho stručným přepisem.

 

19.7.2012 - ROZHOVOR NA ČT24
ČT24 dnes odpoledne odvysílala rozhovor s Jaromírem Nohavicou. Krátké povídání o novém albu, internetu a politice najdete v archivu webu České televize (rozhovor začíná v 15:30 minutě pořadu Studio 24).

 

15.7.2012 - DALŠÍ RECENZE
Na stránce věnované albu Tak mě tu máš najdete další nové recenze. Jestli se chcete v recenzích vrátit i k předcházejícím albům, navštivte souhrnnou stránku věnovanou tomuto tématu.

 

11.7.2012 - NOVÝ SRPNOVÝ KONCERT V TERCHOVÉ
V sekci Koncerty najdete nový srpnový koncert - 26. srpna vystoupí Jaromír Nohavica v Terchové v amfiteátru Nad bôrami. Podrobnosti o předprodeji najdete u informace o koncertě.
 

9.7.2012 - OZVĚNY A OHLASY
Určitě jste zaregistrovali, že Jaromír Nohavica vystoupil na konci června také na festivalu Smetanova Litomyšl. Krátká reportáž se objevila i v televizním festivalovém zpravodajství.

 

8.7.2012 - PRVNÍ RECENZE CD TAK MĚ TU MÁŠ
Pokud jste nestihli tento týden první recenze nového CD Jaromíra Nohavici, můžete si je přečíst přímo na webu. První je z Mladé fronty Dnes od Vladimíra Vlasáka (
Nohavica glosuje nové století. Tak jako nikdo jiný) a z Práva od Jaroslava Špuláka (Nohavicovo přemítání).

V sekci rozhovory najdete krátký rozhovor pro Novinky.cz.
CD bylo slavnostně pokřtěno na Noci plné hvězd a objednat si ho můžete zatím pouze pomocí webu na dobírku. Podrobnosti najdete zde.

 

28.6.2012 - VZPOMÍNKA NA EURO 2012 - NOVÁ FOTBALOVÁ PÍSEŇ
Příprava vydání nového CD trochu zastínila jiné zajímavé události. O Jarkovi Nohavicovi je známé, že je velkým příznivcem fotbalu a tak nemohl chybět na mistrovství Evropy. Před zápasem s Polskem přijel podpořit náš tým krátkým koncertem v Českém domě ve Vratislavi. Na koncertě zazněla premiérově nová píseň Tři rohy penalta věnovaná právě našemu národnímu týmu. Nejen, že ji můžete najít v amatérském záznamu na Youtube, ale jako vzpomínku na letošní EURO 2012 ji Jarek Nohavica s Robertem Kuśmierskim nahráli speciálně pro tento web na úterním koncertě v Trnavě. Poslechnout si ji můžete zde.

Další informace o pobytu Jaromíra Nohavici na Euru v Polsku najdete včetně rozhovorů s ním a reportáže z koncertu na webu České televize a další materiály také v sekci Novinky na polské části webu.

 

26.6.2012 - NOVÝ KONCERT V HRADCI NAD MORAVICÍ
V sekci Koncerty najdete další prázdninový koncert - 24.8.2012 U bílé věže na zámku v Hradci nad Moravicí. Podrobnosti o předprodeji, který začíná tento pátek najdete na stejné stránce.

 

22.6.2012 - TAK MĚ TU MÁŠ - NOVÉ CD JAROMÍRA NOHAVICI
Jaromír Nohavica vydává další studiové album. Čtrnáct nových písní, které jsou nejen návratem k folkové poetice 80. let, ale i nekompromisním pojmenováním světa kolem nás, je záměrně aranžováno střídmě v duchu současných koncertů, kde Jaromíra Nohavicu doprovází vynikající polský akordeonista Robert Kuśmierski. Jakoby obloukem se album vrací k Divnému století nejen tematicky, ale i hostujícím Jaromírem Nohavicou starším na housle. Folkové šansony podpořil klavírním doprovodem Dalibor Cidlinský jr.. Tak mě tu máš - ber nebo nech.

CD Tak mě tu máš vyjde na začátku července 2012, ale exkluzivně ho bude možné zakoupit již na festivalu Noc plná hvězd 29. - 30.6. v Třinci na Borku, kde proběhne i jeho křest.

Pokud se na festival nedostanete, již nyní si můžete CD objednat prostřednictvím tohoto webu a bude Vám doručeno na dobírku bezprostředně po jeho vydání na začátku července. Distribuci zajišťuje agentura Petarda.

 

8.6.2012 - PRÁZDNINOVÉ KONCERTY
V sekci Koncerty najdete nové termíny koncertů na začátek srpna - České Budějovice, Strakonice a Litvínov.

 

18.5.2012 - TERMÍNY ČERVNOVÝCH KONCERTŮ
Termíny červnové šňůry Jarka Nohavici po Čechách, Moravě a Slovensku najdete v sekci Koncerty. Doufám, že jste nepřehlédli i další velké koncerty a festivaly, které na této stránce také najdete.
 

15.5.2012 - DOKUMENT ZE ZÁKULISÍ KONCERTU V GONGU

Přesně před týdnem dostala nová víceúčelová hala v bývalém plynojemu v ostravské Dolní oblasti Vítkovice své jméno - Gong. Stalo se tak v závěru jedinečného koncertu Jarka Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Podívejte se na krátký dokument natočený odpoledne před koncertem v zákulisí koncertu.

 

24.4.2012 - TERMÍNY KVĚTNOVÝCH KONCERTŮ

V sekci Koncerty najdete první informace o květnových koncertech Jarka Nohavici.

 

24.4.2012 - VIDEO Z KONCERTU V Bielsku-Białej

Mezi pražskou a bratislavskou šňůrou stihl Jaromír Nohavica i koncert v Polsku -
v Bielsku-Białej. Podívejte se na krátkou videoreportáž regionální televize.

 

9.4.2012 - FOTOGRAFIE Z PRAŽSKÝCH KONCERTŮ

Většinu pražských koncertů Jarka Nohavici dokumentoval fotograf Martin Homola. Prohlédněte si fotogalerii z několika koncertů pražské šňůry.

 

2.4.2012 - TAKOVÍ JSTE BYLI 2

Děkujeme všem za Vaše reakce na zveřejněnou raritní fotografii. Většinou poznáváte v první řadě duchovního otce Folkových kolotočů Milana Kaplana, který se významnou měrou zasloužil o rozvoj a podporu našeho folku. Vzpomínáte nejen na Folkový kolotoč, ale i další folkové přehlídky a první koncertní setkání s Jarkem. Jeden ze vzpomínek ale obsahovala malou senzaci - barevnou fotku Jarka Nohavici z tohoto prvního koncertu a také další dva širší pohledy publika (foto 1 a foto2)! Nedokážeme už s určitostí říci, jestli jsou obě ze zmiňovaného koncertu - jisté však je, že jsou z Folkového kolotoče v roce 1982. Že se tady poznáte další pamětníci je velmi jisté. Pojďte dál pátrat s námi. Pozorně se zadívejte a pište.

 

28.3.2012 - TAKOVÍ JSTE BYLI. POZNÁVÁTE SE?

Přesně před 30 lety vstoupil Jaromír Nohavica poprvé na folkové pódium. V sobotu 28. března 1982 ho na porubském Folkovém kolotoči uvedl Josef Streichl jako svého hosta. A tak se během chvilky z redaktora tištěného zpravodaje a již známého textaře stal folkový písničkář. Ti, kteří u toho byli na tento okamžik určitě rádi vzpomínají. Zažil jsem podobné mrazení v zádech o pár měsíců později a mrzí mě, že jsem to před třiceti lety na Folkovém kolotoči propásl. Ale v sále Vás tehdy bylo několik set. Důkazem je opravdu raritní fotografie zachycující pohled do publika, když byl Jarek poprvé na pódiu. Poznáváte se na ni? Nebo poznáváte někoho z kamarádů a přátel? Pokud ano, napište nám. Napište nám o sobě: kde jste, co děláte, jak šel život od té doby, co vás zachytila spoušť na prvním Jarkově koncertě. Podělte se s námi o svůj příběh nebo aspoň napište pár řádek. Zkuste přesně popsat, kde na fotografii jste (vyznačte šipkou nebo aspoň popište slovně). A pokud poznáte i další diváky, napište nám také.

Pojďme vytvořit společný příběh, který začal před 30 lety na Folkovém kolotoči v Ostravě. Pojďme napsat další kapitolu do Archivu pod lupou, kde bude právě tato interaktivní fotografie doplněná o vaše vzpomínky zveřejněna. Moc se na vaše povídání společně se všemi čtenáři webu těšíme. Pište na mail webmaster@nohavica.cz.

 

27.3.2012 - JAREK NOHAVICA NA 20. ROČNÍKU NOCI PLNÉ HVĚZD

Jubilejním dvacátým ročníkem se v Třinci na Borku uzavře letitá historie jednoho z největších a zároveň nejstarších festivalů u nás - Noci plné hvězd. Ve dnech 29. 6. a 30. 6. 2012 pořadatelé zavzpomínají na pestrý vývoj festivalu.
Rozloučení s festivalem bude velkolepé už i proto, že pátek bude patřit exkluzivnímu koncertu Jaromíra Nohavici, který si na hlavní scénu pozve celou řadu hostů ať již Ewu Farnou, skupinu Doga, Legendy se vrací nebo Blaf. Půjde o zcela výjimečnou událost a také jediné letní vystoupení Jarka Nohavici na takovémto festivalu.
 

 22.3.2012 - PRAŽSKÁ KONCERTNÍ ŠNŮRA ZAČALA
Více jak týdenní série pražských koncertů začala včera koncertem na kolejích VŠZ v Praze - Suchdole. I když nikdo ze studentského publika nemůže pamatovat první koncerty před třiceti lety, atmosféra byla hodně podobná. Většinu starších písní odzpívali diváci s Jarkem a nové písně z právě natáčeného alba velmi pozorně poslouchali. Když jsme odjížděli z vysokoškolského areálu, z dálky zněla jakoby ozvěna koncertu - to pokračovali studenti při heligonce, kterou si přinesli.
Podívejte se na krátké video.

 

6.3.2012 - TERMÍNY KONCERTŮ NA SLOVENSKU
Jak jsme již avizovali před měsícem, v dubnu zavítá Jarek Nohavica na Slovensko.
S výjimkou Púchova se všechny koncerty uskuteční v Bratislavě včetně odpoledního koncertu pro děti Tři čuníci. Většina koncertů bude ve SND, závěrečný koncert pak ve Sportovní hale Pasienky. Podrobnosti o předprodejích najdete v sekci Koncerty.

 

6.3.2012 - VIRTUÁLKY 3 V OBCHODĚ
Pro všechny lenochy, kteří nechtějí čekat na stáhnutí na webu volně dostupného mp3 alba, nebo mají problém se stahování máme mimořádnou nabídku. Stejně jako předcházející dvě Virtuálky najdete i Virtuálky 3 v e-shopu s profesionálně vytištěným obalem (barevná oboustranná papírová pošetka) s barevně potisknutým  CD těchto popěvků jen tak.

 

19.2.2012 - VIDEOKLIP MOJE SMUTNÉ SRDCE
Polská zpěvačka Jola Literska nazpívala śląskou verzi písně Moje smutné srdce. Na You Tube si můžete přehrát zdařilý videoklip.

 

8.2.2012 - PANE NOHAVICO
Pokud sledujete folkovou scénu, určitě vám neunikla vsetínská kapela Žamboši. Mají za sebou dvě alba a obě získala cenu Anděl. Třetí album připravují nahrávat na sklonku léta. Dost možná, že na ní bude i nová píseň Pane Nohavico. Jakoby tušili, že se na tomto webu věnujeme právě cover verzím. Tentokrát se sice jedná tak trochu o cover verzi poloviční - hudba je Jarka Nohavici a jak název napovídá - předlohou byla píseň Pane prezidente. Nový text je však již zcela původní od kapely Žamboši. Přesto si myslím, že patří do rubriky Jiní zpívají písně. A tam ji taky najdete.

 

5.2.2012 - DOPLNĚNÍ DISKOGRAFIE
V Diskografii byly doplněny dvě rubriky. Ve Spoluúčastech bylo doplněno album Tante cose da veder, na které Jarek Nohavica nazpíval jednu z verzí stejnojmenné písně z lyráklu Kudykam. V sekci Jiní zpívají písně přibyla píseń Tolk mau mam krvi (Tak málo mám krve), kterou na svou desku nahrála slovinská skupina Same Babe. A pokud jsme u cover verzí - leckdy narazíte na internetu na zajímavé interpretace - na You Tube můžete například shlédnout Divoké koně v interpretaci ruského zpěváka Alekseje Kudrjavceva - v češtině!

 

5.2.2012 - AKTUÁLNĚ KE KONCERTŮM
Některé únorové, ale už i většina březnových pražských koncertů je vyprodána- podrobnosti najdete v sekci Koncerty. A protože se množí dotazy, jak to bude tento rok s koncerty na Slovensku, máme pro slovenské diváky dobrou zprávu: Jarek Nohavica zavítá na konci dubna do Bratislavy. Detailní informace budou zveřejněny na webu koncem února.

 

2.2.2012 - BALETNÍ DIVOCÍ KONĚ
Tvorba Jarka Nohavici inspiruje nejen ke cover verzím jeho písní, ale je inspirací i jiným uměleckým žánrům. Na našem kanálu You Tube si můžete přehrát nový jedinečný příspěvek - sestřih baletního představení Pražského komorního baletu na devět písní Jaromíra Nohavici pod názvem Divoké koně v choreografii Lucie Holánkové. A jak uvádí anotace tohoto představení: "Výběr devíti písní, které se dotýkají lidských citů a pocitů, tvoří hudební doprovod k choreografii Divocí koně… k choreografii o lidech… pro lidi…".

 

23.1.2012 - TERMÍNY BŘEZNOVÝCH KONCERTŮ
Po třech letech od natáčení DVD a CD Jarek Nohavica - V Lucerně se Jaromír Nohavica vrací opět na pražská pódia. Poslední březnový týden se uskuteční v Praze devět koncertů včetně jednoho odpoledního pro děti s názvem Tři čuníci. Všechny podrobnosti k termínům a místům předprodejů najdete tradičně v sekci Koncerty nebo přímo na webech scén, kde se koncerty konají.

 

22.1.2012 - TERMÍNY ÚNOROVÝCH KONCERTŮ
V únoru bude Jaromír Nohavica koncertovat opět na Moravě. Koncerty se uskuteční v Otrokovicích, Vsetíně, Prostějově a Kroměříži. Na většinu koncertů začíná předprodej příští týden, na kroměřížský již v pondělí. Podrobnosti najdete v sekci Koncerty.
 

10.1.2012 - POSLEDNÍ CO MĚ ZAUJALO
Před Vánoci vyšel poslední příspěvek Jarka Nohavici v MF DNES - Co mě zaujalo. Najdete ho společně s předcházejícími na našem webu.

 

8.1.2012 - JAREK V PARNÍKU
Lednové koncerty jsou již opět vyprodány, ale pokud jste z Ostravy a okolí máte šanci každé první pondělí v měsíci - Jaromír Nohavica zahájil pravidelné koncerty v tomto legendárním ostravském klubu. Nejbližší koncert bude 6. února 2011. Podrobnosti najdete vždy na stránkách Parníku.

 

8.1.2012 - VIRTUÁLKY 3 KE STAŽENÍ
Třetí řada Virtuálek je již kompletní. Pořadí písní bylo dramaturgicky upraveno, všechny skladby byly doplněny o detailní informace pro přehrávače a celé mp3 album bylo doplněno o obal. Kompletní audio včetně obalů můžete stáhnout jako jediný zabalený soubor. Na stránce Virtuálek 3 byly doplněna i další videa k vybraným písním.
Jen pro úplnost - obdobně si můžete stáhnout i předcházející dvě řady - Virtuálky (2009) a Virtuálky 2 (2010). Celkem tedy 55 krátkých "popěvků jen tak" o délce více než 83 minut.

 

1.1.2012 - CHORVATSKÉ OZVĚNY
Na prahu nového roku se ještě vraťme k chorvatskému koncertování Jarka Nohavici na začátku října 2011. K daruvarskému setkání s krajany se ještě můžete vrátit v recenzích besedy s dětmi i vyprodaného daruvarského koncertu, které vyšly v krajanském časopisu Jednota. Články doplňujeme i zpravodajstvím chorvatské televize na našem kanálu na You Tube.
Zajímavý a nejrozsáhlejší je dva roky starý portrét Jarka Nohavici Hodina ďábla z pera chorvatského překladatele jeho textů
Mata Pejiće. Tento chorvatský pohled na Jarka Nohavicu a jeho texty najdete v sekci Články.

 

1.1.2012 - POSLEDNÍ VIRTUÁLKA
Dnešní Virtuálka je poslední a má jednoznačný název - Závěrečná. V diskografii tohoto mp3 alba jsou zatím skladby řazeny podle doby vzniku, ale s největší pravděpodobností se jejich pořadí (jak tomu bylo i u dvou předcházejících) řad Virtuálek změní. Pokud si chcete stáhnout album kompletní, doporučujeme ještě týden počkat na finální verzi, kdy bude možné stáhnout všechny skladby najednou včetně obalu. Doplněna budou i zbývající vítězná videa.

 

novinky archiv >>

jší


aktuální

archiv

domů
mapa webu


OBJEDNÁVKA CD


OBJEDNÁVKA DVD+CD


OBJEDNÁVKA CD


OBJEDNÁVKA CD


OBJEDNÁVKA DVD+CD


OBJEDNÁVKA CD


OBJEDNÁVKA DVD+CD


OBJEDNÁVKA 2CD+DVD


Od 31.1.2006, kdy byly spuštěny oficiální stránky jste návštěvník: