Jaromír NOHAVICA  POD ŠIRÝM NEBEM

aktuality


20. 8. 2006
- 17.05 hod
Podvečer rozehnal mraky nad Telčí - doufejme, že to vydrží celý večer. V zámecké zahradě se staví scéna na vodou a v 18 hodin začne zvuková zkouška. Již při stavbě scény chodil Jarek zámeckým parkem s heligónkou a nakukoval do skicáků účastníkům výtvarného workshopu pořádaného fakultou architektury ČVUT, kteří v parku kreslili scenérii zámku. Toto zajímavé setkání máme natočené a připravujeme ho ke zveřejnění na webu. Zatím se podívejte na fotografie z přípravy scény.
Prosíme o strpení se zpracováním zvukových a videozáznamů - určitě o nic nepřijdete - přesuny během dne na velké vzdálenosti jsou časově náročné a vytíženost zvukaře Kuby je veliká (přednost má opravdu dobrý zvuk na koncertech) Stejně tak bude doplňována dodatečně i fotogalerie. Děkujeme za pochopení.

19. 8. 2006 - 17.50 hod
Noční přejezd takřka přes celou republiku dopadl dobře a tak se všichni dostali po 4 hodině ranní do postele. V tuto chvíli zbývá do začátku strážnického koncertu 3 hodiny a na takřka on-line fotografii, kterou poslal zvukař Kuba můžete vidět, jak vypadá v tuto chvílí připravená scéna.
Podívejte se na první video - krátký sestřih atmosféry před koncertem na Okoři.

19. 8. 2006 - 2.10 hod
Po 23 hodině končí koncert v podhradí hradu Okoř. Šest tisíc diváků odchází spokojeně domů. Počasí i atmosféra nasvíceného hradu přispěla k výborné atmosféře koncertu. Zaznělo několik písní, které Jarek už hodně dlouho nehrál: jednou z nich byla i Svatá Dorota - lidová písnička předurčená pro sborové zpívání.  Vítězným čtyřverším se stal Okořský mýtus, který zaslal Miroslav Soukup. Vzhledem k tomu, že se celý tým přesunuje bezprostředně po koncertě na Okoři do Strážnice, prosíme o strpení - nahrávku bude možné zpracovat až v sobotu před strážnickým koncertem.

17. 8. 2006 - 21.20 hod
V západních Čechách na hradě Rabí začíná koncertní turné Jarka Nohavici POD ŠIRÝM NEBEM. Nádvoří hradu se zaplnilo velmi rychle a když se setmělo, rozzářily se nad podiem dvě komety, které se staly symbolem tohoto turné.
Jarek poprvé čte vítězné čtyřverší, kterým je zaslaný příspěvek od Julie. Průvodní mail obsahuje přímo doporučení použít při zhudebnění univerzální Plíhalovu melodii.
Výsledek si můžete přečíst nebo poslechnout.
První historická píseň, která zazněla na turné byla pro Rabí více než symbolická - Husita.

16. 8. 2006 - 18.15 hod
Technika se již začíná přesunovat na hrad Rabí. Komety, které znáte ze scény při natáčení DVD v Karolině (a samozřejmě z plakátu a vstupenek na toto turné) nesmějí na turné chybět. Budou tedy putovat celé turné s námi. Zvukař Kuba nám poslal MMS, na které dokumentuje, že se na konec vešly obě dvě... :-)

9. 8. 2006 - 20.25 hod
SOUTĚŽ AŤ ŽIJE HISTORIE!
Blížící se turné Pod širým nebem je úzce spjato se zajímavými a významnými historickými prostory hradů a zámků. Jak už se stalo tradicí, i k tomuto turné je připravován speciální web. Nejsilnější stránkou internetu je komunikace a tak ani v tomto případě (ať již na některý z koncertů zavítáte nebo ne) nemůžete zůstat stranou.
V připravovaném webu bude sekce s názvem AŽ ŽIJE HISTORIE! Na každém z osmi koncertů zahraje Jarek Nohavica jednu z písní, které mají vztah k historii a které ve většině velmi dlouho nehrál a nebyly dosud ani nahrány. Písně budou opět průběžně zveřejňovány na webu ke stažení. Některé z nich budou vedle audio verze mít i video verzi.
To ale není vše. Pod stejným názvem je právě v tuto chvíli vypisována básnická soutěž o nejlepší čtyřverší, které musí obsahovat název místa konání koncertu (Rabí, Okoř, Jindřichův Hradec apod.). Své básnické příspěvky k tématice historických míst můžete zasílat na adresu webmastera vždy nejpozději do 12 hodin dopoledne dne konání koncertu, ke kterému čtyřverší zasíláte (např. pokud posíláte básničku s tématem Telče, musíte ji zaslat nejpozději do 12 hodin v neděli 20.8.2006).
Jarek vybere nejlepší příspěvek, který zhudební a ten pak zazní i na večerním koncertu. Samozřejmě text básničky i zvukový záznam z koncertu najdete také na webu. Že už vás něco napadlo a dokonce na více historických míst? Těšíme se na vaše soutěžní čtyřverší :-)

 

www.nohavica.cz

ON THE ROAD 2005  -  PRAHA 2006  -  DVD DOMA 2006

webmaster