LONDON

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

 

středa | 1.října 2008 

následující den

London Live

1.10.2008
17°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

8.45 - Pravidelnou linkou Ostrava - Praha vyrážejí z mošnovského letiště Jarek Nohavica  a Michal Žáček - manžer zahraničního turné

10.15 - Na pražském letišti je již tým kompletní o zvukaře Jakuba Lise a webmastera Tomáše Linharta. Pátým členem týmu (pouze pro evropskou část) je i koncertní manažerka Jana Linková.

15.30 - Přibližně v půl čtvrté londýnského času vystupujeme na londýnském letišti Heathrow

15.40 - Auty se přesunujeme do čtvrti Camdown

16.10 - Vyrážíme na prohlídku nedalekého největšího londýnského tržiště - blešího trhu

18.15 - Večer řešíme problémy s wi-fi připojením na hotelu...marně,

TÝM On the road 2008 před odletem na ruzyňském letišti.

nalétáno 1 309 km

Další zastávka: Dublin


KONCERT SE KONÁ

Carling Academy Islington
N1 Centre, 16 Parkfield Street, London N1

Vítejte na palubě 
Heligonka v podpalubí |Svět je malý pomeranč

   Jsou to přesně tři roky a Jarek Nohavica vyráží na další své zámořské turné. Stejně tak, jak tomu bylo i na posledním v říjnu 2005, předchází koncertům v Novém světě zastávka v Británii a v Irsku.
     Vítejte tedy znovu na palubě - ať již té Airbusu British Airways, nebo té pomyslné on-line zpravodajství. Když to tak počítám, tak pokud by chtěli s námi letět všichni, kteří chtějí být mailem informováni o novinkách na webu www.nohavica.cz , muselo by těch Airbusů letět přibližně 30. To by byla hezká letecká flotila. A to nepočítám ty, kteří chodí na web jen tak.
     Po desáté se scházíme na ruzyňském letišti. Michal rozdává každému podrobné itineráře cesty - na osmi stránkách se vše jeví jednodu-še, ale před námi je celý měsíc a více než 25,5 tisíce kilometrů.
Zvukař Kuba představuje Jarkovi nový cestovní kufr pro heligonku. Je stavěný na míru šikovnými přáteli v MusicData.

Není třeba tedy trnout obavami, zda vydrží přepravu v zavazadlovém prostoru, ani přesvědčovat americké celníky, že se nejedná o podezřelé zařízení, ale o hudební nástroj, který vznikl v době, kdy jejich dědečkové stavěli další mrakodrapy na Manhatnu.
Heligonka bude cestovat za oceán jako v bavlnce. Jak se odpoledne ukázalo v Londýně, cestovní kufr byl vyroben víc než dobře a vše je jak má být (viz video).
Ale vraťme se zpět na pražskou Ruzyň. Ještě předodletem pořizujeme první společnou fotografii. Po pravdě - fotí nás paní Martina Rokosová, která má s námi namířeno přes Londýn do Toronta. Náhodně se potkáváme v Praze, ale pokud vše dobře dopadne, potkáme se možná i za týden Torontu na koncertě.
Svět je malý. Není problém vyrazit si za kanál nebo oceán zdokonalit se v angličtině, nebo i za prací. I když díky silné koruně už ta práce není tak výhodná, jako bývala před lety. David, který nás veze z letiště do hotelu o tom ví své - je tady už 11 let a když sem přišel byla jedna libra za 57 Kč, dnes je to za 35 Kč. Ani si to někdy doma neuvědomujeme jak se svět
  kolem nás zmenšuje a jak "jednou tam je už tady".
Airbus udělal nad Londýnem otočku, mihne se nám za okem Tower Bridge, Westminster Abbey, London Eye. Přistáváme v babylónu, který byl před pár lety inspirací pro stejnojmennou píseň.
Ještě než vystoupíme z letadla, na palubě se rozezní 8. symfonie Antonína Dvořáka. Jak symbolické - právě tady - v Londýně měla kdysi premiéru. V pátek vystoupí Jarek Nohavica v Londýně už potřetí. Je vyprodáno a promotér londýnského koncertu Stefan Pishta Krasnansky už raději dva nezvedá telefon...
Těšíme se na Vás všechny - od Londýna až po New York.

Tomáš Linhart

Jak heligonka doletěla

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)