PŘÍLOHA

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

 

zpět na zpravodajství turné

 


 

JAREČKU, KAMARÁDE, MŮŽEME MLUVIT???

 

Turné Jarka Nohavici „On The Road 2008“ skončilo, a to je ta správná chvíle pro management, aby zveřejnil další plány umělce.

Takže – coby  zahraniční manager JN – oznamuji veřejnosti dvě zprávy,  klasicky jednu špatnou a jednu dobrou:

1.)    Jarek už s největší pravděpodobností na podobně dlouhé turné znovu nepojede… (to je ta špatná)

2.)    Ale příznivci zpravodajství z putování JN v budoucnu o nic nepřijdou!!! (to je ta dobrá).

 

Rozhodli jsme se totiž, že Kuba (zvukař), Tomáš (zpravodajství) a já (managero) dáme dohromady skvělý zájezdní zábavný revuální pořad „JAREČKU, KAMARÁDE, MŮŽEME MLUVIT???“,  s nímž cca. za  rok začneme objíždět republiku, a posléze se vydáme i za krajany za oceán. Bude to originální pořad, v němž my tři hodláme v plné míře těžit z toho, že jsme měli tu čest absolvovat s Jarkem zahraniční turné. Pořad o Jarkovi  (bez Jarka), plný humorných příběhů z natáčení (tedy pardon…z putování!), doplněný o praktické ukázky toho, co se na turné dělo…

 

Pro případné zájemce o koupi tohoto revuálního pořadu si dovolujeme s laskavým svolením Jarka uveřejnit na těchto stránkách malou ukázku scénáře pořadu:

 

scéna: dvě křesla na na hraně podia, mezi nimi rozestup cca. 2 metry…

TOMÁŠ: vejde na scénu, s kamerou, foťákem, píšťalkou. Kameruje, zároveň fotí, zároveň píská na píšťalku (NEKUPOVAT ORANŽOVOU PÍŠŤALKU, ZVOLIT JINOU BARVU!!!)

 

KUBA, MICHAL: vchází na scénu, usedají do křesel (NEPOUŽÍVAT ORANŽOVÁ KŘESLA, ZVOLIT JINOU BARVU!!!)

 

MICHAL: Kuboooooo?

KUBA: Nooo?

MICHAL: To jsou nervy, coooo?

KUBA: No ty vole….

MICHAL: Ale my to nějak zvládnem, že jo?

KUBA: Myslíš to vo tom Jarynovi? No to jo, to zvládnem…

MICHAL: Poslal jsem ti ty notičky co říkat v tomto pořadu?…

KUBA: Jo jo, poslal…jaks´to tam psal v těch notičkách? Jo už vim…budeme říkat jenom pravdu…

(pozn. autorů scénáře: na turné jsme (Kuba a Michal) usínali každý večer u DVD „Ivánku, kamaráde“,

takže se nedivte, že nám drobné nuance tohoto pořadu zůstaly „pod kůží“)

 

…omlouvám se mnohým čtenářům, kteří s napětím očekávají, jak se tento poutavý dialog vyvine dál…ale jistě uznáte, že zveřejňovat celý scénář pořadu, který si na sebe potřebuje vydělat pár kapříků (jestli mi jako rozumíte) by bylo poněkud netaktické… 

Proto následuje pouze hrubý výčet „scének“, z nichž se bude pořad skládat:


 

úvod (již popsán v ukázce scénáře)

 

scéna 1 „Odlet z Ruzyně“
(několik vzpomínek jak vypadal kufr Jarka Nohavici, improvizovaná hádka na téma „Kdo pomůže Jarkovi s kufrem“, závěrečná ukázka toho jak Jarek hrdě prohlásil „Svůj kufr si ponesu sám“!!!)

 

scéna 2 „Londýn“
(vyprávění o tom kolik čínských nudlí snědl Jarek v Camden Town první večer po příletu, mezi diváky dáme kolovat k prohlédnutí originál Jarkovy vstupenky na London Eye, následný popis události „Proč se Jarek nakonec nesešel s anglickou královnou“)

 

scéna 3 „Dublin“
(promítání diapozitivů na téma Jarek v Dublinu, diskuze účastníků výpravy bez jasného konce na téma „Byl na turné  Nohavica slipař, nebo trenkař?“)

 

scéna 4 „Cork“
(vyprávění o tom  jak skvělé slovenské chlebíčky připravila na koncert pořadatelka Zuzka, praktická ukázka zhotovení chlebíčků, následné roznesení vzorových chlebíčků k ochutnávce mezi diváky – Zuzka přislíbila účast v pořadu, chlebíčky bude mazat živě!)

 

scéna 5 „Přelet přes oceán“
(dvouhodinové mlčení pro představu diváků o tom, jak nudný je mnohahodinový přelet velké louže)

 

scéna 6 „Toronto“
(ukázka scénky „Přijetí výpravy kanadským imigračním úřadem“. V případě, že mu  bude uděleno české vízum, exkluzivní přímá účast kanadského úředníka pákistánského původu, který živě v našem pořadu pronese legendární větu „Are You gipsy?“. Následná krátká beseda se

zástupcem Ministerstva zahraničí na téma „Co je vlastně ten bezvízový styk“)

 

scéna 7 „Chicago“
(zde by už někteří diváci mohli být nervózní, že samotný Jarek se v pořadu stále živě neobjevil, tudíž zařadíme z playbacku píseň „Bejval jsem chudý jak kostelní myš…“, kterou budou s playbackem zpívat všichni aktéři na podiu + promítání záběrů z letošního chicagského maratonu,

v jehož průběhu Jarek navštívil down town. Je tedy velmi pravděpodobné, že se na záběrech davů kolem trasy maratonu Jarek zcela jistě na chvíli objeví, nebo alespoň mihne.)

 

scéna 8 „Washington
(zde bude určitě diváky znalé historie turné zajímat, jak si Michal mohl pořezat managerskou levačku tím, že prošel sklem… Nezaručujeme to, ale pokusíme se do této části pořadu domluvit živého hosta – Davida Coperfielda – který divákům ukáže, že sklem lze projít i bez následných dvaceti pěti stehů na ruce… Po ukázce bude následovat krátká přednáška amerického právníka na téma „Projdi sklem, a zabezpeč se finančně na celý zbytek života“)

 

scéna 9 „Denver“
(promítání diapozitivů „J.N. mezi indiány“ a „JN u hrobu Buffalo Billa“, plus vyprávění Kuby a Tomáše na téma „Srovnání charismatu monumentálních Rocky Mountains v konfrontaci s charismatem monumentálního Jarka Nohavici“)

 

scéna 10 „Las Vegas“
(na improvizované ruletě si diváci můžou vsadit stejná čísla a stejné sázky jako J.N. a jeho team tehdy v Las Vegas, následná prohra všech finančních prostředků určených k „prošustrování“ , ukázka pohledu na ruletový stůl za bílého dne)

 

scéna 11 „Los Angeles“
(promítání krátkého videa „Jarek mezi surfaři na břehu oceánu“, následná manažerská přednáška na téma „Co by bylo kdyby se chtělo Jarkovi jet na důležitou schůzku ve studiích Hollywoodu“)

 

scéna 12 „San Francisco“
(Kuba s Michalem převedou improvizovanou scénku „Deset manažerských fíglů, jak dostat umělce z americké autogramiády dříve, než mu z toho focení jebne“, po které bude následovat možnost pro diváky vyfotit se před papírovou kulisou se samotným Jarkem Nohavicou v životní velikosti (tato služba divákům bude zpoplaněna, cena fotografie bude zveřejněna na plakátech k pořadu).

 

scéna 13 „New York“
(promítání videoklipu „Jarek v helikoptéře nad Manhattanem zdravící všechny dobré lidi, kterých je určitě víc, než  Šafránu“)

 

závěr
(závěrečné vyznání všech tří aktérů pořadu zakončené sborovým zpěvem písně Tři čuníci).

 

Jistě vás na závěr bude zajímat, zda-li v pořadu vystoupí živě i Jarek Nohavica… Nevystoupí, jenom občas si jej pozveme jako hosta. Zaprvé proto, že honorář za pořad se líp dělí na třetiny než na čtvrtiny…a navíc určitě nechceme, aby si někdo myslel, že se na Jarkově jméně snažíme přiživovat! 

J)))))))))

 

 

 

za tým autorů revuálního zájezdového pořadu „Jarečku, kamaráde, můžeme mluvit?“

manager Michal