Jaromír NOHAVICA    PRAHA LEDEN 2006

starší aktuality

       

25.1.2006 - 0.20 hod
Skončil největší koncert pražského turné ve Velkém sále Lucerny. Podívejte se na tradiční pohledy do publika na závěr koncertu. Na Pražskou pálenou byly v Lucerně nahrány skladby s pořadovým číslem 17 a 18: Halelujá a Cyklistika. Zatím je k dispozici ke stažení pouze Halelujá. Vzhledem k tomu, že Cyklistiku by vyžadovala další složitý střih, rozhodl se Jarek pro vhodnější řešení nahrávku zítra na zvukové zkoušce přetočit. Děkujeme za pochopení
Již došly první návrhy obalu na CD, začneme je zítra průběžně zveřejňovat.

24.1.2006 - 1.10 hod
A aby zpráva o dnešním koncertu byla úplná, nesmí chybět na webu usmívající se publikum v Gongu :-)

24.1.2006 - 0.35 hod
Je po koncertě v Gongu, zvuk a světla jsou sbaleny. Nahrávku dalších dvou skladeb Pražské pálené přebírá od Kuby na flash disku mistr světla Pavel a veze ho mrazivou Prahou přes celé město. Nenápadně si disk předáváme na nástupišti metra a ještě před půlnocí je kopírován na počítač, na kterém vzniká tento web. Po nezbytných zvukových úpravách se rozšířila Pražská pálená o Ranní hygienu a Dívky v šatech z krepdešínu
Tak to byl dnešní příběh vzniku nahrávek, které si můžete stáhnout. Každý den je to trochu jinak - o to víc je to zajímavé...

Těší nás váš zájem o tento web - v pondělí vás bylo více než 7 411 z více než 20 zemí.

23.1.2006 - 20.55 hod
Rozrostla se nám fotogalerie o záběry ze včerejší zkoušky a koncertu v Divadle Na Fidlovačce. Začínáme také představovat štáb, který se pohybuje v pozadí pražských koncertů a stará se o produkci, zvuk, světla, web...

23.1.2006 - 6.40 hod
Na včerejším koncertě v Divadle Na Fidlovačce zazněly skladby Staré dobré časy a Zestárli jsme lásko. Jako obvykle je najdete v samostatné sekci Pražská pálená (nezapomeňte, že jsou k dispozici dvě verze různě veliké - vyberte si podle rychlosti vašeho připojení).

Vzhledem k chybě v textu ve skladbě To co nemám, nemůžu ti dát se Jarek rozhodl ji přetočit. Nová verze je ze včerejší zvukové zkoušky v Divadle Na Fidlovačce, potlesk je z původní verze v Branickém divadle:-). Protože víme, že jste velmi vnímaví čtenáři a posluchači, nechceme tuto změnu před vámi tajit.

Natáčení Pražské pálené je již za polovinou a tak nastal čas přemýšlet o obalu. Jarek Nohavica se rozhodl, že i tvorbu obalu pojme netradičně. A tak vyhlašujeme soutěž o nejlepší návrh obalu na první po internetu volně dostupné CD Jaromíra Nohavici s názvem Pražská pálená. Své návrhy předního i zadního obalu CD můžete zasílat na mail webmastera.

22.1.2006 - 15.40 hod
Do fotogalerie byly přidány dvě fotografie, které pořídil na pátečním koncertě fotograf Jan Šilpoch.

21.1.2006
- 13.15 hod

Ve fotogalerii přibyly dvě fotografie ze včerejšího koncertu a video ilustrující atmosféru v aule FF UK těsně před začátkem koncertu.

19.1.2006 - 21.11 hod
Vycházíme vstříc vám, kteří máte pomalejší připojení a chcete si skladbu jen poslechnout, nebo nepotřebujete tak kvalitní záznam a ke každé skladbě jsme přidali i mono verzi s nižším datovým tokem.

19.1.2006 - 11.00 hod
Dlouho očekávané skladby z pondělního koncertu ze Mlejna jsou již také na webu!
Poslechněte si Nechte to koňovi a Ragby.

19.1.2006 - 6.50 hod
Skladby nahrané včera v Paláci Akropolis drží rekord - dnes se nám je podařilo dát na web zatím nejdříve od začátku šňůry. A tak můžete už k ranní kávě poslouchat To nechte být a Svět je malý pomeranč. Velký pomyslný dík můžete poslat zvukaři Kubovi - nechápu, kdy spí... :-)

18.1.2006 - 22.30 hod
Publikum v Paláci Akropolis se dostalo na web už dnes! Jednou ze skladeb, která se zítra objeví na webu je Svět je malý pomeranč.

18.1.2006 - 13.05 hod
Na webu jsou ke stažení včerejší dvě skladby ze Švandova divadla: Kdyby a Moje milá, dej mi ještě šanci. Bohužel záznam z klubu Mlejn se zatím nepodařilo zpracovat. Důvodem je použitá jiná technologie záznamu, která vyžaduje další úpravu. Ale nezoufejte, data jsou k dispozici, jen není nakonfigurovaný nový náhradní notebook, na který se teď nahrává. Musíme počkat - neradi bychom zvukaře Kubu přivedli k infarktu... Než turné skončí, budete mít 22 písniček.

18.1.2006 - 6.15 hod
Z půlnočních telefonátů se zvukařem Kubou vím, že se záznamem ze Švandova divadla již problémy nebyly. Předpokládám, že i noční míchání 4 skladeb, na které čekáte dopadlo dobře. Během dopoledne si je předáme, převedeme do formátu MP3 a tak rychle, jak to jen půjde budou na webu.
Pro zkrácení času nabízíme další hru Moniky Silberové, ve které budete pomáhat brankáři Jarkovi chytat střely hráčů Baníku.

17.1.2006 - 22.30 hod
I na dnešním koncertě ve Švandově divadle se publikum usmívalo - už je na webu!

17.1.2006 - 12.40 hod
Tak už máme jasno, jak to je se včerejším záznamem a dalšími přírůstky MP3 do Pražské pálené! Nechtěli jsme vás stresovat, protože včera těsně po koncertě se nám nepodařilo nastartovat Kubův notebook, na kterém jsou nahraná všechna data a software ke zvučení koncertů...
Po takřka bezesné noci na problému kluci pracují a k naší radosti se podařilo data nakonec zachránit. Chybný řadič v notebooku a možná i základní desku ale už ne. Hlavní je, že záznam máme, ale vzhledem k nedostatku času, kdy se musí už připravovat dnešní koncert ve Švandově divadle, nestihneme včerejší skladby Nechte to koňovi a Ragby dnes smíchat a umístit na web. Vydržte, prosím, ještě do zítřka... :-)
Jako malou náplast na čekání a odměnu za vaši trpělivost nabízí Jarek počítačovou hru Jdou po mně jdou, kterou včera dostal jako dárek od její autorky Moniky Siberové. Příjemné hraní!
Zítra se tedy můžete těšit na 4 nové skladby a dokonce ještě na jednu hru navíc!

17.1.2006 - 8.05 hod
"Usmívejte se - zítra budete na webu!"
Touto větou překvapil Jarek Nohavica včera publikum ve Mlejně ve Stodůlkách a svým mobilem vyfotil všechny přítomné v sále. Můžete se tedy podívat, jak vás včera večer viděl Jarek z podia.
A tak vznikla nová rubrika na webu... :-)

16.1.2006 - 12.50 hod
Na web byly přidány první dvě písničky ze vznikajícího MP3 alba Pražská pálená: Stanice Jiřího z Poděbrad a Hvězda. Obě byly nahrány na včerejším večerním koncertě v Divadle pod Palmovkou. Skladby mají bitrate 192 kb/s. Stáhnout si je můžete zde.

15.1.2006
Dnes zahajuje Jaromír Nohavica své pražské turné. Navazujeme na podzimní webové on-line zpravodajství On The Road a spouštíme speciální web věnovaný jedenácti pražským koncertům. Není ale založen na pravidelném detailním mapování  pražského pobytu. Aktuality budou doplňovány nepravidelně podle potřeby se s vámi podělit o zajímavá setkání, dojmy nebo glosy. Zdrojem budou Jarkovy SMS, MMS, fotky, zvukové pohlednice a příležitostně i videa.

To hlavní se ale týká hudby. Na každém z jedenácti pražských koncertů zahraje Jarek vždy dvě skladby, které pravidelně nehraje. Bude se jednat o písničky, které nikdy oficiálně nevyšly, někteří z vás na ně možná už zapomněli, někteří je budete slyšet poprvé. Tyto dvě skladby se vždy následující den objeví na tomto webu ke stažení ve formátu mp3. Postupně budete mít možnost si z konečného počtu 22 písniček sestavit a vypálit unikátní MP3 CD, které Jarek pojmenoval
PRAŽSKÁ PÁLENÁ. Dramaturgie CD není definitivně určena. Na konci turné bude
k dispozici ke stažení i obal a možná i některé další bonusy.

A stejně tak jak bude vznikat PRAŽSKÁ PÁLENÁ, bude se podle potřeb měnit i tvář tohoto webu.
 

www.nohavica.cz                                                                                                                                                    webmaster