Nohavica jako první český interpret chystá dva koncerty do největší haly
IDNES.CZ – 1. 3. 2013

Písničkář Jaromír Nohavica si jako první z tuzemských interpretů dvakrát za sebou troufne na největší tuzemskou halu. Potvrdil, že 23. a 24. října odehraje dva koncerty v O2 areně. Každý ovšem s odlišným programem.

„Poté, co jsem hrál loni v ostravském Gongu s Janáčkovou filharmonií, přišla výzva, jestli to nechceme celé nějak uzavřít. V O2 areně jsem nikdy dřív nebyl, teď jsem se tam šel podívat a domluvili jsme se, že uděláme koncerty dva, ale bez toho čtvrtého patra, ze kterého není moc vidět,“ vypráví Nohavica, kde se vůbec nápad vystupovat v aréně vzal.

„První den budeme hrát s Janáčkovou filharmonií vedenou Markem Ivanovićem, protože bych chtěl, aby to Praha i ostatní, kteří se nedostanou do Ostravy, viděli. Druhý den vystoupím sám s Robertem Kuśmierským. Bude to jen pro akordeon, kytaru, klavír a heligonku,“ přiblížil program Nohavica.

Cena vstupenek na koncerty začíná na 590 korunách, nejdražší lístky vyjdou na 990 korun. „Termín zahájení předprodeje vstupenek brzy upřesníme,“ uvedl za O2 arenu Jaroslav Svoboda.

Nohavica si halové hraní připomenul jako host vyprodaného turné kapely Kryštof. „Užil jsem si ho, protože kluci jsou skvělí muzikanti a v zákulisí i ‚předkulisí‘ panovala přátelská atmosféra. Slyším u nich i ten ostravský sound dechů, který je ostrý a razantní a já ho miluji od časů Flaminga či Majesticu,“ vrátil se ke šňůře k desce Inzerát Nohavica. Společný singl Křídla z mýdla, který se skupinou nazpíval, je aktuálně nominován na píseň roku v hudebních cenách Anděl.

Se svou deskou Tak mě tu máš má Nohavica velký úspěch v Polsku. Píseň Minulost už dvanáct týdnů boduje na čele prestižní hitparády Lista Przebojów Trójki.

„Hlavně nechci, aby to celé vyznělo velikášsky,“ říká písničkář, jenž v červnu oslaví šedesáté narozeniny. „Nezapomeňte, že každé první pondělí v měsíci pořád hraji v Ostravě v Parníku pro 120 lidí. A to považuji za grunt. Je to můj tábor, od kterého si můžu odskakovat zahrát s Kryštofem nebo jinam. Ale vždycky přitom vím, že tam se zase na začátku měsíce vrátím,“ dodal Nohavica.

 

autor: Honza Vedral
Zdroj: www.idnes.cz