Nohavica patronem třineckého projektu Srdce Evropy
TŘINECKÝ HUTNÍK č. 30/2004 – 28. 7. 2004

Patronem charitativního koncertu, který pod názvem Srdce Evropy proběhne pětadvacátého září v Třinci, je Jaromír Nohavica. Tento hudební projekt má za cíl pomoci postiženým dětem v Třinci, Bielsku-Białe a Oščadnici.

Koncert na podporu handicapovaných dětí na česko-slovensko-polském pomezí se uskuteční na náměstí Svobody před kulturním domem společnosti Trisia. Město Třinec ho bude pořádat společně s agenturou Petarda Production a účast už přislíbili Vašo Patejdl se skupinou či polská kapela Akurat.

„Skladatel a dirigent Leszek Wronka zde uvede na veřejnosti v premiéře ukázky audiovizuálního projektu Lewron Orchestra, inspirovaného bájemi a pověstmi o pohraniční řece Olze,“ uvedla k programu koncertu místostarostka Věra Palkovská. „Dále se kromě Jarka Nohavici můžeme těšit na cimbálovou muziku Šajtar anebo Štývarův dětský sbor Domu dětí a mládeže Třinec.“ Své dovednosti by měly předvést i soubory z dětských domovů od nás, ze Slovenska a Polska.

Pořadatelé očekávají, že známá jména přilákají na koncert pět až deset tisíc lidí. „Nebudeme vybírat žádné vstupné, ale každý z návštěvníků si za dobrovolnou částku může zakoupit kožený přívěšek se srdíčkem,“ dodáva místostarostka s tím, že počítají rovněž se zájmem ze strany sponzorů. Jak uvedla, generálním partnerem Srdce Evropy je třinecká firma Walmark, mezi dalšími pak figurují na čelném místě Třinecké železárny.

 

Zdroj: Třinecký hutník