O N   T H E   R O A D   2 0 0 9

Holandsko – Belgie – Německo  (3. – 10. 10. 2009)    »

 


Vokální jam session na břehu amsterdamského kanálu.

 

TELEGRAF ROAD

10:15   Zpracování materiálů ze včerejšího dne
11.20   Vokální jam-session na břehu kanálu
12.15   Vyjíždíme z Amsterdamu
15.45   Příjezd do Bruselu

17°C | 5. ŘÍJNA | AMSTERDAM | DOSUD NAJETO 1 102 km

 

3. DEN | PO PADESÁTI METRECH ZAHNĚTE DOPRAVA

Ráno na snídani domlouváme podrob-nosti kolem odjezdu. Limitují ho tři podmín-ky: čas opuštění hotelového pokoje, aktualizace zpravodajství na webu ze včerejška a stihnout v Bruselu začátek fotbalového utkání, které Jarek chce sledovat přes internet.

Dokončuji na pokoji zpravodajství a zatím na hotelovém molu začíná improvizované vokální jam session. Stíhám natočit aspoň kousek, bohužel ty nejlepší kousky v holandštině mi unikly… Začínající drobný déšť nám naznačuje, že už je opravdu čas vyrazit na cestu.

Navigace nám ukazuje, že do Bruselu nás čeká trasa dlouhá 203 km. Neměl by být tedy žádný problém. Nevím, jak často používáte navigaci, ale jistě znáte ten pocit, kdy je na silnici něco jinak než na mapách a navigace vás tvrdošíjně vede jinudy, než vám velí selský rozum. U Utrechtu se nám to stává poprvé, ale Kuba za volantem dokáže trasu v hlavě přepočítat rychleji než zmatený přístroj.

Vjíždíme do Bruselu a podle plánku máme hotel takřka v centru. Rychle nám dochází, že nás čekají úzké uličky. Pak už jen stačí, aby v jednu chvíli byla byla ulička uzavřena a vypadl signál ze satelitu – to je potom adrenalin! Ani se Kubovi nedivím, že vyhrožuje navigaci, jestli do pěti vteřin nanaskočí, že poletí z okna. Nakonec nás po všech peripetiích dovedla nedaleko Grand Place přímo před hotel a já nemusel kupovat novou… Tleskáme Kubovi, jako pilotovi po zdařilém přistání.

Vzpomínáme s Janou a Jarkem na koncert, který tady měl Jarek před třemi lety. Na koncertě tehdy vzniklo mp3 album Od Jarka pod stromeček. Bylo před Vánoci, přesně na Mikuláše, a živě si vzpomínám, že čůrající chlapeček – jeden ze symbolů Bruselu – byl bizardně oblečený do mikulášského oblečku. Potkáváme tramvaj 92, kterou jsme před třemi lety jezdili, moc se toho nezměnilo – ani ta trochu komisní tvář, kterou Brusel má.

Večer kolem půl jedenácté přijíždí s vozem plným aparatury Jarda Matucha.. Zítra se bude svítit a zvučit z vlastních zdrojů.

Tomáš Linhart

FOTOGALERIE

 

VIDEO

Omluvte nízkou kvalitu videa z původního on-line zpravodajství.

text that describes this image text that describes this image