Nohavica v Jablonci natáčí novou desku
MF DNES – 31.7.2003

Jablonec nad Nisou – Novou desku začal v Jablonci natáčet populární písničkář Jaromír Nohavica. Do Music Studia Nisa se přitom vrátil už poněkolikáté, nahrával tam již například alba Divné století a Moje smutné srdce a konečnou podobu tam získalo také jeho živé koncertní album.

„Do Jablonce se vrátím v létě, kdy tady budu nahrávat svoje nové písně,“ potvrdil Nohavica už při svém dubnovém koncertu ve vyprodaném jabloneckém divadle.
Natáčení, jež začalo včera, má trvat asi tři týdny. Jaromír Nohavica natáčí v Jablonci nejen kvůli špičkově vybavenému studiu, ale také kvůli přátelské atmosféře a klidu, které tam panují. „Jaromír už se u nás v domě zabydlel a rád se sem vrací. Říká, že ho muzikantský byt inspiruje a složil tady i jednu ze svých písní,“ vysvětlil majitel studia Miroslav Klus.

Na novém Nohavicově albu si podle něj zahraje i řada hostů, například Karel Plíhal a hudebníci z Čechomoru. „Jak se bude deska jmenovat zatím nevíme a myslím, že to neví ani sám autor,“ poznamenal Klus.
Do jabloneckého studia u řeky Nisy však nejezdí nahrávat pouze Nohavica, ale i celá řada dalších osobností. S oblibou se tam vracejí například členové skupiny Neřež a desku tam točila také Marie Rottrová.

 

(st)
Zdroj: MLADÁ FRONTA DNES