Jarek Nohavica si Znojmo získal
MF DNES – 1. 9 .2004

Znojemští koncert domlouvali tři roky

Nejpopulárnějšímu tuzemskému písničkáři Jaromíru Nohavicovi tleskalo včera v podvečer zaplněné nádvoří znojemského hradu. Jeho zdejší fanoušci byli nadšení. Pořadatelům akce totiž trvalo tři roky, než hudebníka do města dostali.
Nohavica přijel v rámci turné Sám, které na tuzemských i slovenských hradech a zámcích skončí v září.

Koncert Nohavica začal písní Klobouk svůj na věšák odkládám.
„Je tu moc hezky, po včerejším lijáku v Třebíči,“ okomentoval písničkář počasí. Po celodenním dešti totiž ve Znojmě až navečer vyšlo slunce.
Přestože lístek stál dvě stě šedesát korun, nádvoří zaplnilo asi tisíc lidí – mezi diváky nechyběly malé děti, ale ani senioři.

„Hned první týden jsme na Nohavicův koncert vyprodali všech sedm set lístků, zájem byl ale větší,“ uvedla Eva Muchová ze znojemského infocentra.
Ani další spolupořadatelé koncertu neskrývali nadšení. „Dostat sem Jarka Nohavicu bylo těžké. Pracoval jsem na tom tři roky. Na jeho manažerku tlačili i manažeři, se kterými se znám. Nakonec to vyšlo jako součást podzimního turné. Včera začínal v Třebíči a pak pokračuje na Slovensko,“ řekl spolupořadatel Petr Irmann.

Nadšeni byli i posluchači. „Konečně ve Znojmě hraje někdo výborný, žádná druhá liga. A je vidět, že takové jméno, jako Nohavica, dokáže přitáhnout diváky. Ani cena není přemrštěná,“ řekla Kristýna Ševčíková.

 

(smo)
Zdroj: Mladá fronta DNES