Jarek zpíval nejkrásnějším babám
BLESKOVĚ, ČTK – 25.1.2006

Písničkář Jaromír Nohavica se v rámci svého „pražského týdne“ včera zastavil ve Velkém sále Lucerny. Jeho příznivci prostor v centru metropole zcela zaplnili. „Lucerna není určena k tomu, aby se tu povídalo. Lucerna je určena písničkám,“ vysvětlil moravský bard po své již stařičké úvodní písničce o Kometě davu rozechvěle rozpovídaných ctitelů. Přestože se Nohavica tentokrát nevyzbrojil doprovodnou kapelou, chór zasvěcených posluchačů jej začal doprovázet již po třetí skladbě.

Severomoravskému zpěvákovi přehnaná úcta k legendárnímu sálu v centru metropole nohy nepodrážela. „Tato Lucerna, to je malý kulturní dům,“ vysvětlil s přehledem tisícihlavému davu. „Je to velké štěstí, zpívat nejkrásnějším babám na světě,“ potěšil Nohavica své ctitelky z hlavního města a poté spustil svou oblíbenou píseň Ostravo!; v podobném duchu přidal i populárního Milionáře.

Ani včera Nohavica nezapomněl svým příznivcům připomenout, že na pražských koncertech natáčí záznamy písniček, které svým posluchačům zpřístupňuje prostřednictvím svých internetových stránek. Posluchači mají také šanci stát se autory obalu jeho nového alba. Nohavicovo pražské turné vyvrcholí ve čtvrtek v kulturním centru Novodvorská.

Zdroj: bleskově, čtk