Koncert Ahoj Ostravo! se podařil
MF DNES – 6. 12 .2003

Od Wykrenta po Buty zněl podtitul unikátního pětihodinového koncertu Ahoj, Ostravo!, který ve čtvrtek večer zaplnil zimní stadion v Ostravě-Porubě.

Plejáda hvězd spjatých s ostravskou hudební scénou přilákala do porubské haly na čtyři tisíce lidí všech generací.

„Ať už se přišli náctiletí podívat na Richarda Krajča nebo babičky na Pavla Nováka, tatínkové na svůj idol Marii Rottrovou nebo maminky na Pavla Dobeše, bylo to v důsledku jedno,“ říká organizátor koncertu Petr Šiška.

„Bůh vysoko, Praha daleko, ale my se neztratíme,“ vyjádřil po svém atmosféru „ostravské pospolitosti“ Jaromír Nohavica, hlavní aktér a moderátor celého koncertu. „Je úžasné, jak se tady všichni sešli. Diváci se všemi svými zpěváky a muzikanty. Ani ti se navzájem moc nepotkají, protože žijí kočovným životem,“ podotkl Nohavica. „Je to tady taková kotlina, kde jsme všichni promícháni. Moraváci, Slezané, Poláci, Slováci i Valaši. Všechno smíchané v kotlíku se dnes tady vaří. Voní to i chutná. Všechno skvěle klape, i v zákulisí je bezvadná pohoda,“ pochvaloval si písničkář, který si na koncertě zazpíval hned s několika kapelami a interprety. Unikátní setkání ostravských hudebních osobností přineslo také podstatný finanční obnos, který byl věnován na výcvik slepeckých psů a další služby nevidomým. „Dar účinkujících a sponzorů koncertu nevidomým činí dvě stě padesát tisíc korun,“ uvedl organizátor koncertu Petr Šiška.

 

Tereza Gavlíková
Zdroj: Mladá fronta DNES