Nohavica roztleskal Piaristické náměstí
MF DNES – 18. 8. 1998

Zaplněné Piaristické náměstí v Českých Budějovicích vytvořilo pro koncert Jarka Nohavici a skupiny Neřež neopakovatelnou atmosféru. V pátek večer muzikanty obdivovalo více než patnáct set platících diváků. Snad jediným, komu se Nohavicův zpěv nelíbil, bylo malé děcko v jednom z domů na náměstí, které dávalo svoji nespokojenost najevo hlasitým brekotem.

Nohavica zazpíval staré hity i písně z nového alba, které se hity pravděpodobně stanou. V jedné skladbě předpověděl další politický osud republiky, v další oživil své znalosti ruštiny. Představil se také jako helikonkář. „Mám moc ráda folk, a i když se mi sem dneska moc nechtělo, teď nelituji. Nohavica ukázal, že je vynikající umělec a dokáže improvizovat, skupinu Neřež podle mého názoru čeká skvělá budoucnost. Někteří to možná ještě nepochopili,“ zhodnotila koncert jedna z divaček Lenka Tříčková. Za vytvořenou atmosféru poděkoval zpěvák i skupina Neřež, i když při jejích písních lidé volali, že chtějí Jarka. „Hrajeme spolu teprve po několikáté.

Piaristické náměstí je krásné samo o sobě a lidé, kteří na koncert přišli, byli skvělí. Jsme rádi, že jsme se tu mohli ukázat. Jsem spokojen i s tím, co jsme předvedli,“ konstatoval po koncertě kapelník skupiny Zdeněk Vřešťál a poznamenal, že na říjen připravují vydání desky. Kulturní léto pod věží pokračuje dnes, kdy se v zahradě od osmi hodin představí jihočeská kapela Nezmaři.

 

(klk)
Zdroj: Mladá fronta DNES