Nohavica vyprodal aulu právnické fakulty
MF DNES – 24. 4. 2004

Populární písničkář v Olomouci

Beznadějně vyprodán byl už mnoho dní včerejší koncert Jaromíra Nohavici, který přilákal do auly právnické fakulty davy posluchačů.

Populární písničkář zahájil koncert v pomalém tempu a poklidné atmosféře. „V repertoáru mám asi pětasedmdesát písní, které znám zpaměti,“ zahájil koncert Nohavica. „Nebojte se, nezahraju je všechny, ale jen některé a doufám, že každý uslyší tu svoji,“ dodal s úsměvem.

Lístky na vystoupení populárního písničkáře byly vyprodány bleskově. „Do předprodeje jsme jich dali 5. dubna asi pět set a ještě v tentýž den se po nich zaprášilo,“ uvedl pořadatel akce Leo Friedl. Dodal, že o Nohavicu nebojují jen nedočkaví fanoušci, ale také organizátoři. „Nohavicu není jednoduché do Olomouce dostat, protože má mnoho nabídek na koncertování od různých klubů. Skoro bych řekl, že jeho olomoucké vystoupení považuji za opravdovou vzácnost.“

Toho si byli vědomi i návštěvníci, kteří se mačkali před vchodem do auly už hodinu před začátkem vystoupení s jediným cílem: poslechnout si na vlastní uši nové písně z aktuálního alba Babylon, ale i starší oblíbené songy. „Na koncert se moc těším, Nohavicu mám ráda, vlastně jsem s ním vyrůstala, protože jeho písničky poslouchali i mí rodiče,“ svěřila se ještě před koncertem Věra Kollárová, studentka optiky.

 

Radek Václavík
Zdroj: Mladá fronta DNES