Nohavicovi tleskal celý Inwest
ROCK&POP – 2. 5. 2010

Jaromír Nohavica, stálice tuzemského písničkářství se 28. dubna představil v kulturním domě Inwest v Plzni. Odehrál dvou hodinový koncert, který byl beznadějně vyprodán

Jarek Nohavica předvedl plzeňskému publiku přes pětadvacet písní, včetně několika krátkých „virtuálek“, které jsou zatím posledním projektem, který vyslal na síť ke stažení. Přisprostlé komentáře k událostem, které nešetří humorem a již zmíněnými sprostými slovy. Ostatně, není se čemu divit – v Ostravě se tak mluví běžně. Sám v úvodu koncertu avizoval, že výběr písní bude různý. Od písní s uměleckými ambicemi, až po písně vytažené z bahna.

Ve většině skladeb navíc asistoval Jarkově kytaře polský akordeonista Robert Kuśmierski a velkou chválu si také zaslouží osvětlovač a zvukař. Po technické stránce nebylo co vytknout. Nohavica prokládal vážné písni humornými řečmi, stejně jako vtipnými písněmi, které většinou následovaly. Od Milionářě, přes hospodskou směsku po Fotbal, kdy naprostá většina sálu tleskala. Nevyhnul se ani vážnějším písním, z nichž nejpřesvědčivější byla hlavně trojice Plebs blues, Mikymauz a Mám jizvu na rtu. Jarek Nohavica umí vytvořit perfektní atmosféru a hlavně jí udrží po celý koncert. Vyjádřil se také k aktuální situaci, která kolem Inwestu panuje a řekl, že to je jeden z nejhezčích sáů ve kterém kdy hrál a rád se do něj vrací. Nebourat, ať tam zase Jarek může přijet!

 

Zdroj: Rock&Pop