Vratislav 29. 5. 2000

Reportáž z jednoho koncertu Nohavicova polského sólového miniturné.

29. 5. 2000 ve 20:00 hodin se v polské Vratislavi (Wrocław) konal koncert Jarka Nohavici. Koncert byl sice uspořádán v rámci „Festivalu české kultury“ u příležitosti otevření nového českého střediska v slezské metropoli, ale i nebýt tohoto festivalu, koncert by skončil totálním úspěchem: polské publikum zpívalo česky spolu s českým „kejklířem“ jeho písničky: Těšínskou, Divoké koně, Dokud se zpívá ještě se neumřelo, Až to se mnu sekne ale i Tři čuníky a Metro pro krtky a mnohé jiné.

Jaromír Nohavica prohlásil, že jeho nová deska Moje smutné srdce bude dostupná v ČR od 7. 6. 2000. Zatím za novou deskou vratislavští fanoušci budou muset minimálně do Náchoda.

Skutečnost, že právě vychází nová deska, neznamená, že básník a písničkář nemyslí na další longplay. Pravý opak je pravdou. Ve Vratislavi se konala světová premiéra písničky na heligonku Kak vy k my tak my k vy, která by měla být na ještě novějším albu než Moje smutné srdce. (Autor této zprávy ale nevylučuje, že to náhodou byl Jaromírův žert.)

Jaromír Nohavica chtěl původně skončit koncert ve 21:20, ale jásající 300-členný dav mu nedovolil odejít ze scény. Teprve, když písničkář 10 minut objasňoval, že někdy přece koncert ukončit musí, přislíbil 2 koncerty ve Vratislavi na jaře 2001 a zazněly další 2 písničky, mohl trápený pouze hlasitými reakcemi příznivců konečně v 21:40 odejít.

 

Tadeusz Maszewski